Honda Civic Type R 2021: cena, specifikace, fotografie

Nový  „nabitý“ model Honda Civic Type R 2021 získal titul nejrychlejšího modelu pohonu předních kol na trati Nürburgring. V roce 2020 proběhl vůz „Nordschleife“ za 7 minut 43,8 sekund, což je o více než tři sekundy lepší než předchozí rekordér Volkswagen Golf GTI Clubsport S a sedm sekund lepší než předchozí generace hatchbacku. Rekordní sekundy byly propuštěny 3. dubna, téměř měsíc poté, co model oficiálně debutoval na autosalonu v Ženevě v roce 2021.

Výroba nového modelu  Civic Type R 2021  bude instalována v závodě v britském městě Swindon. Civilizační verze nové generace Honda Civic 10. generace již spadly z montážní linky. Zajímavé je, že britské výrobní zařízení je jediným, kdo sestavil pětidveřovou Civics.

„Horká“ modifikace nového sedanu Honda zasáhne trh v červenci. Model je k dispozici na německém trhu za 38 500 eur. Japonský výrobce plánuje dodávat automobily do mnoha zemí, včetně Spojených států. Tento test ukazuje obrázky, funkce, ceny a vlastnosti „pátého“ nového 2020 Honda Civic Type R – jednoho z nejvýznamnějších nových produktů v poslední době.

Sálavý design  :

Nový pětidveřový Civic má snad nejživější a charismatičtější vzhled mezi všemi představiteli nové řady Honda. A tady je to jako „horká“ verze a klasický sedan. Typ R však přirozeně způsobuje mírně silnější emocionální impuls díky extrémně nasycenému aerodynamickému „peří“. V přední části vozu je silný nárazník s velkými sekcemi sání vzduchu a rozdělovač uhlíkových vláken, jakož i „dravé“ světlomety s LED optikou.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Foto  nový Honda Civic Type R 2021  :

Boční pohled ukazuje agresivní profil s výraznou profilovanou kopulí střechy a rozvinutou zadní částí. Zatížení a sportovní emoce jsou zdůrazněny parapetem, hlubokým stínem brýlí a černou střední podpěrou, vyshtampovkami klínů v dolní části dveří, rapovými kryty na předních blatnících. Kola samozřejmě odpovídají obrázku.

Pro nová   kola Honda Civic Type R 2021 byla k dispozici 20palcová kola z lehkých slitin s pneumatikami 245/30 ZR20 Continental ContiSportContact 6. Hmatadla Brembo jsou jasně vidět přes tenké paprsky disků.

Světlý zadní design  :

Jíst z horkého poklopu je doslova skvělé díky svému malému a poněkud futuristickému designu. Kromě zářících bumerangů luceren potěší oči dva elegantní spoilery a tři kulaté výfukové trubky ve středu difuzoru.

Showroom typ R 2021  :

Interiér nové Honda Civic Type R zahrnuje interiér obvyklé verze zadních výklopných dveří mnoha způsoby, ale samozřejmě má určitý design. První věc, kterou chci zmínit, je široké používání červených tónů. Správné akcenty jsou na předním panelu, dveřních kartách, přístrojové desce a středovém tunelu.

Nejsou bez vložek a červených sedadel ve formě monolitických tašek s integrovanými opěrkami hlavy a povinné symboliky typu R. Řadicí páka je zakřivená elegantním kruhovým tlačítkem. Interiér je vybaven Alcantarou (sedadla a výplně dveří), nappa kůže (strop) a uhlíkovými vložkami.

Interiér hatchbacku Honda Civic Type R 2021

Nové vybavení Honda Civic ve verzi  R 2021  je poměrně rozsáhlé – je zde virtuální řídicí panel se 7palcovou obrazovkou, moderní multimediální komplex New Honda Connect 2 se 7palcovou dotykovou obrazovkou (Apple CarPlay, Android Auto, Navigace). 12 reproduktorů). Důležití jsou také elektroničtí asistenti, včetně inteligentního tempomatu, varování před kolizí, sledování traťových značek, sledování slepých úhlů, rozpoznávání dopravních značek a řízení provozu. Všechny tyto systémy jsou součástí nového komplexu Sensing společnosti Honda.

Specifikace nového modelu Honda Civic Type R v roce 2021

Tělo limuzíny „naložené“ ztratilo během modernizace 16 kg, což je způsobeno zvýšeným podílem hliníkových dílů. Současně je ocelový rám mírně tužší – torzní pevnost vzrostla o 38%, loket o 45%.

Stejný motor je skryt pod kapotou – 2,0 litrový turbo motor VTEC. Inženýři změnili parametry, což zvýšilo maximální výkon z 310 na 320 hp. (dosaženo při 6 500 ot / min) a točivý moment zůstal stejný – 400 Nm (2 500 – 4500 ot / min). Motor pracuje s alternativním šestistupňovým „mechanismem“, který dává peregazovku nižší rychlostní stupeň. Zrychlení na „stovky“ vozu trvá asi 5,7 sekundy, maximální rychlost je 270 km / h.

Podvozek nového modelu  Honda Civic Type R 2021  byl upraven. Přední geometrie byla vylepšena a za ní se objevily silnější páky (ozubená kola zůstala vícenásobná). Standardně se používají adaptivní tlumiče nárazů, přední náprava je vybavena samosvorným diferenciálem. Nastavení tlumiče, motoru a kormidla může být ovlivněno spínačem v tunelu pro cestující. Má tři pozice – pohodlí, sport a + R.

„Pátý“ brzdový systém R je odvozen od svého předchůdce. Mechanismy čtyř předních pístů Brembo mají 350 milimetrové disky, zadní – 305 milimetrů.

Fotografie nového 2021 Honda Civic Type R

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis