Honda Ridgeline 2024: specifikace, změny, cena

Honda Ridgeline pro rok 2024 bude mít premiéru ve výbavě TrailSport a do své crossoverové DNA přidá tolik potřebnou tuhost.

Ridgeline nazýváme „anti-truck“ nákladních vozidel, středně těžký nákladní vůz, který poskytuje pohodlnější jízdu díky nezávislému zadnímu zavěšení.

Všechny Hondy Ridgeline jsou vybaveny výkonným motorem V6 a pohonem všech kol i-VTM4 s vektorováním točivého momentu.

Co je nového?

Honda Ridgeline 2024 dorazí k prodejcům s některými změnami ve stylu karoserie se čtyřdveřovou kabinou pro posádku. Zůstává součástí druhé generace Ridgeline uvedené na trh v roce 2017.

Pomineme-li nákladní automobil, Ridgeline je dokonalým vozidlem pro aktivní zákazníky, kteří nechtějí robustní vzhled nebo tvrdé terénní schopnosti typické Toyoty Tacoma nebo Chevy Colorado.

V roce 2024 Honda představí Ridgeline TrailSport, který přinese originální, osvědčené terénní schopnosti kamionu. Úpravy zahrnují off-roadové odpružení, 18palcová cínová kola s terénními pneumatikami General Grabber A/T Sport, ocelové skluznice, oranžové vnitřní prošívání a pryžové koberce.

Jinak jsou všechny Ridgeline vybaveny vylepšenou technologií kabiny, jako je 9palcový dotykový informační a zábavní systém, digitální displej řidiče a bezdrátové připojení chytrého telefonu (Apple CarPlay a Android Auto).

motor a převody

Všechny modely Honda Ridgeline 2024 jsou vybaveny 3,5litrovým atmosférickým motorem V6, který produkuje 206 kW a točivý moment 355 N⋅m. Je spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou a systémem pohonu všech kol Honda i-VTM4 s vektorováním točivého momentu. Převodovka nabízí různé inteligentní režimy kontroly trakce pro jízdu ve sněhu, blátě nebo písku.

Tažná kapacita

Hondu Ridgeline si nekoupíte na tahání těžkých nákladů, ale díky vyztuženému rámu, motoru V6 s vysokým točivým momentem a chytré převodovce s pohonem všech kol má odvahu utáhnout až 2268 kg.

Ford Ranger a Chevy Colorado jsou výkonnější pick-upy než Ridgeline, ale ani jeden nejezdí tak plynule jako tento, a to jak s nákladem, tak bez něj. Ridgeline má maximální užitečné zatížení 726 kg, což stačí na to, aby udržela krok s Fordem a Chevy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva

Ekologické hodnocení Hondy Ridgeline je 12,4 l/100 km ve městě, 9,8 l/100 km na dálnici a 11,2 l/100 km dohromady. Pokud zvolíte TrailSport, volitelná off-roadová výbava zvýší dálniční průměr podle metodiky WLTP o 0,4 l/100 km.

začíná doporučenou maloobchodní cenou

Honda Ridgeline 2024 je k dispozici ve čtyřech různých úrovních výbavy. Jedná se o modely Sport, RTL, Trailsport a Black Edition. Zde je rozpis každé možnosti a počáteční cena každého modelu.

Ridgeline Sport

Sport začíná na 1 014 000 Kč a zahrnuje LED světlomety, 45,7cm litá kola, třízónovou automatickou klimatizaci, noční světla, bezklíčový přístup, zcela nový 22,9cm dotykový displej infotainmentu, stereo se sedmi reproduktory a tažné zařízení třídy III.

Ridgeline RTL

RTL začínal od 1 084 000 Kč. Vůz byl vybaven koženými sedačkami, elektricky vyhřívanými předními sedadly, střešním oknem, vyhřívanými zrcátky, akustickým čelním sklem, kůží potaženým volantem a satelitním rádiem.

Ridgeline TrailSport

Cena nového TrailSport 2024 začínala od 1 143 000 Kč. Měl vylepšení, jako jsou robustnější terénní pneumatiky, 45,7cm kola, odpružení pro všechny terény, vyhřívaná oj a prémiový audio systém s osmi reproduktory.

Ridgeline Black Edition

Cena za Black Edition začínala od 1 177 000 Kč. Byl vybaven LED osvětlením, vylepšeným stereo systémem a zatemněnými doplňky, jako jsou kola, vnější obložení a kožené čalounění.

Recenze a bezpečnostní prvky

NHTSA udělila modelu Honda Ridgeline 2024 pětihvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti a model 2023 získal většinou dobré hodnocení od IIHS.

Každý Ridgeline je dodáván s paketem Honda Sensing, který zahrnuje zmírnění čelní kolize, adaptivní tempomat a varování před opuštěním jízdního pruhu. Nově je k dispozici také systém varování před mrtvým úhlem a parkovací senzory.

Závěr

Honda Ridgeline 2024 je navržena pro ty, kteří hledají vozidlo, které není příliš stresující. Není to tak robustní nebo spolehlivé jako jiné snímače střední třídy, ale Ridgeline má více schopností než jakýkoli crossover nebo sedan.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.