Honda Ridgeline 2021 Type R: Technická data, exteriér, ceny

Honda

Když japonská společnost konečně uvedla Civic Type R na americký trh, byl každý automobilový fanatik ohromen schopnostmi, výkonem a celkovou účinností vozidla. Ale bezdůvodně se Honda rozhodla zastavit výrobu a nechala nám jeden režim odznaku Type R. Dnes je průmysl plný těžkých nákladních vozidel. V této recenzi budeme hovořit o Hondě Ridgeline 2021 Type R.

Takže velká automobilka jako Honda se musí dostat na palubu co nejdříve. A jaký lepší model než Ridgeline, vhodnější k nošení slavného červeného odznaku? Nadcházející Honda Ridgeline Type R v roce 2021 přinese přeplňovaný agregát V6 s výkonem 450 k, předělané vnější prvky a design, který dokonale odpovídá obrazu, který si představujete, když si myslíte o vozidle Type R.

Vnější design

Honda Ridgeline 2021 je výkonová verze standardního pickupu. Očekávejte tedy spoustu vylepšení, zejména ve strojovně a mechanice. Rovněž jsou výrazně vylepšeny funkce aerodynamiky a chlazení. Kromě funkčnosti tyto prvky pomáhají odlišit typ R od běžného modelu.

Kromě toho jsou přívody, žaluzie a větrací otvory umístěny v podobné poloze jako u modelu Civic Type R. Přední maska ​​chladiče a přední půjčovna rovněž vycházejí z kompaktního stabilního partnera. První věcí, kterou si všimnete, je třídílný spodní límec a potemnělá horní mřížka. Kapota také přináší lopatu pro chlazení zadní části motoru V6, stejně jako výše uvedený Civic.

Níže vidíte karbonový aero bitový boční prah, rozptýlený vnitrozemí a přední rozdělovač brady. Kola a odznaky podle očekávání dominovaly honosně červenou akcentní barvou. 2021 Type R je dodáván s plochou letní gumou a lehkými 19palcovými koly z lehké slitiny, které jsou vhodné pro masivní kotoučové brzdy. Očekávejte také praktický nákladový prostor, kufr a obousměrné dveře zavazadlového prostoru.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace motoru Honda Ridgeline 2021 Type R.

Nejzajímavější částí recenze jsou obvykle technické specifikace strojovny. Podívejme se, co může Honda Ridgeline Type R 2021 nabídnout. Pod kapotou je jednotka 3,5 litru V6. Společnost se však pokusí tento motor zesílit, aby z něj získala více energie a energie. Pravidelný 3,5litrový pohon produkuje výkon 280 koní a točivý moment 262 lb-ft.

To je více než dost síly, ale pro standardní verzi Ridgeline. Typ R potřebuje něco silnějšího. Podle našich zdrojů vyvíjí Honda jednotku s turbodmychadlem, která má více přívodů vzduchu. Vylepšený palivový systém s přímým vstřikováním současně vstřikoval do válců více 91 oktanů.

Vylepšený systém VTEC navíc zvyšuje výkon v horním registru motoru. S touto konfigurací dosahuje Type R kolem 450 hp a 420 lb-ft. Japonská automobilka také pravděpodobně ponechá současný systém pohonu všech kol, ale upraví jej tak, aby zvládl dodatečný výkon. Typ R AWD obsahuje počítačem řízený systém mokré spojky, který přepíná výkon na kolo s trakcí.

Pokud je tato funkce k dispozici, předpokládáme, že aktivní vektorizace točivého momentu nemůže být daleko. Předpokládané zrychlení z 0 na 60 mph by mělo odpovídat Civicu 4,9 sekundy. Díky přidanému odporu je však nejvyšší rychlost nižší než 170 mph.

Datum vydání a cena

Honda Ridgeline 2021 bude stát víc než její sourozenec Civic. Nadcházející pick-up bude mít cenu přibližně o 6 500 eur vyšší než nejdražší Civic – The Black Edition. Verze Black Edition pro rok 2017 začíná na 43 200 eurách.

Očekáváme proto, že Type R bude velmi blízko hranici 50 000 eur. Datum vydání je stále neznámé. Víme však, že běžná verze Ridgeline 2021 bude připravena ve druhém čtvrtletí příštího roku. Poté bude debutovat také Type R.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.