Mercedes-AMG SL 63 2024: technická data, cena, motory

Sedmá generace Mercedesu-AMG SL se liší od všech svých legendárních bratrů. Poprvé od roku 1952 300 SL Gullwing má Mercedes-AMG SL pohon všech kol a zadní řízení. SL 43 je vybaven elektrickým turbodmychadlem, které produkuje 375 koní z motoru M139.

Nyní však Mercedes-AMG odhalil své dosud nejvýkonnější a nejhorší SL s odznakem třícípé hvězdy a není žádným překvapením, že jde o hybrid.

„SL byl vždy ikonou v portfoliu Mercedes-Benz,“ řekl Michael Schiebe, generální ředitel Mercedes-AMG GmbH. “Nejnovější verze legendárního roadsteru nese tento status i do budoucnosti.”

Mercedes-AMG SL 63 SE Performance

Připravte se na Mercedes-AMG SL 63 SE Performance 2024, nejvýkonnější, který kdy opustil brány továrny v Affalterbachu. Jedná se o nejnovějšího člena řady SL, který se může pochlubit větším výkonem a točivým momentem než již tak výkonný AMG SL 63, inspirovaný hybridní technologií vyvinutou týmem Mercedes-AMG Petronas F1 Team.

Pod kapotou je ručně vyrobený 4,0litrový motor V8 s dvojitým přeplňováním, který produkuje 603 koní a 627 liber-stop točivého momentu. Točivý moment. Elektromotor umístěný vzadu a malá, ale výkonná 6,1 kWh baterie zvyšují tah spalovacího motoru a poskytují maximální výkon 201 k. a 236 lb.-ft. točivý moment směsi.

Celkově Mercedes-AMG SL 63 SE Performance produkuje 805 koní. a točivý moment od 797 do 1047 Nm. Točivý moment. Hnací ústrojí tvoří automatická převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT 9G a plně variabilní převodovka pohonu všech kol 4MATIC+, která mechanicky propojuje přední a zadní nápravu. Tato konfigurace umožňuje zadnímu elektromotoru posílat v případě potřeby energii na přední kola.

Jak rychlý je Mercedes-AMG SL 63 SE?

Nejnovější hybridní Mercedes-AMG SL Hybrid zrychlí z 0 na 60 mph za 2,8 sekundy a může dosáhnout maximální rychlosti 310 mph. A to opakovaně, aniž by došlo k oslabení baterie, díky systému přímého chlazení, který využívá nevodivé chladicí kapaliny k udržení maximální provozní teploty (113° Fahrenheita nebo 45° Celsia) v horkém nebo chladném počasí.

Pro srovnání, nehybridní SL 63 zrychlí na 100 km/h za 3,5 sekundy a dosahuje stejné maximální rychlosti 196 km/h.

Je Mercedes-AMG SL 63 SE Performance 2024 plug-in hybrid?

Ano to je. Je vybaven vestavěnou 3,7kW AC nabíječkou, kterou lze zapojit do jakékoli nabíjecí stanice, nástěnného boxu nebo domácí zásuvky. Mercedes-AMG ale přiznává, že baterie je „navržena pro rychlé dodání a spotřebu energie, nikoli pro nejdelší možný dojezd“.

Mercedes-AMG SL 63 SE Performance dodržuje provozní strategii „vždy k dispozici energie“ a v případě potřeby dokáže doplnit nabití baterie rekuperací energie a dobíjením. Řidič si může vybrat čtyři úrovně zotavení a jednopedálové řízení dává pocit, že vaše raketová loď Mercedes-AMG je elektromobil.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Podvozek AMG Active Ride Control

Aerodynamický paket AMG činí již tak elegantní design ještě aerodynamičtějším. Je vybaven škrticí klapkou z uhlíkových vláken pod motorem, která může klesnout o 1,6 palce při rychlostech až 50 mph, což vytváří „Venturiho efekt“, který snižuje vztlak na přední nápravu a zvedá vůz nahoru a objímá chodník.

Výsuvný zadní spoiler je integrován do víka zavazadlového prostoru a lze jej zvednout v pěti úhlech, aby se snížil odpor nebo zlepšila ovladatelnost.

Podvozek AMG Active Ride Control pomáhá se stabilizací náklonu. Systém zahrnuje adaptivní tlumiče a hydraulicky ovládané stabilizátory pro lepší jízdní komfort a prakticky nulové naklánění karoserie. Stejný systém je použit v dalších motorech AMG, jako je Mercedes-AMG GT Coupé 2024.

Stejně jako jeho nehybridní sourozenci má AMG SL 63 SE Performance řízení zadních kol a keramické brzdy s karbon-keramickými kotouči o rozměrech 16,5 x 1,6 palce vpředu a 15 x 1,3 palce vzadu. Vpředu jsou šestipístkové pevné třmeny bronzové barvy a vzadu jednopístkové plovoucí třmeny.

Individuální ošetření

Mercedes-AMG SL 63 SE Performance 2024 se od svých méně vybavených sourozenců odlišuje červeným odznakem specifickým pro daný model, dvojitými lichoběžníkovými koncovkami výfuku a speciálně navrženými koly o průměru 20 až 21 palců. Mezitím může oddělení customizace značky MANUFAKTUR vůz nalakovat, upravit a vybavit podle vkusu šťastného majitele.

Mercedes-AMG SL 63 SE Performance 2024 je vybaven sportovními sedadly AMG s jednobarevným nebo dvoubarevným čalouněním z kůže napa s diamantovým stehem a žlutým nebo červeným prošíváním. Volitelná sedadla AMG Performance mají integrované hlavové opěrky, ventilační nástavce a tři masážní režimy.

K dispozici je 11,9palcový dotykový informační a zábavní systém MBUX s hybridními displeji a osmi jízdními režimy včetně Race, Sport+, Comfort a Electric.

Ceny a dostupnost

Očekává se, že Mercedes-AG SL 63 SE Performance 2024 dorazí k prodejcům v polovině až koncem roku 2024. Oficiální podrobnosti RRP ještě nebyly zveřejněny, ale očekáváme, že základní cena začne na přibližně 200 000 EUR.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.