Mercedes EQB 2024: Technická data, změny, cena

Mercedes

Mercedes EQB není starý ani dva roky, ale společnost Mercedes-Benz již pracuje na jeho faceliftu a plánuje, že tuto aktualizaci brzy vydá. Společnost pravděpodobně uvede nové elektrické SUV na trh v příštím modelovém roce.

Design

Špionážní média naznačují, že Mercedes EQB 2024 bude mít mírné změny designu typické pro modernizované Mercedesy. Černá mřížka chladiče bude po stranách v jedné rovině se světlomety, bez vystupujících linií. Změny by se mohly týkat i jednotek světlometů, ačkoli testovací modely zatím žádné změny neukazují a ani nenaznačují. Součástí nového EQB budou pravděpodobně také nové nárazníky a kola. Zadní sdružené světlo dostane novou grafiku.

Vnitřní

Nový volant a rozpoznávání otisků prstů

Design interiéru Mercedesu EQB 2024 nedozná žádných globálních změn, ale bude jich dost, aby se odlišil od současného modelu. Nové E-SUV bude vybaveno volantem nové generace a systémem rozpoznávání otisků prstů.

Špionážní fotografie interiéru ze začátku března 2023 ukazují, že nové EQB testuje novou generaci volantu, která měla premiéru v modernizované třídě E v roce 2020. Nový volant nevyžaduje mírný pohyb volantu, aby řidič při používání asistenčních systémů držel volant. Kapacitní detekce prostřednictvím senzorů na věnci volantu slouží k určení, zda má řidič volant pod kontrolou.

Žádný ovladač touchpadu

EQB 2024 je údajně vybaven nejnovější generací MBUX (NTG7), včetně nových stylů zobrazení: klasického, sportovního a decentního. Očekává se, že nový design a vylepšené funkce usnadní používání telematického systému EQB v nadcházející aktualizaci. Kromě toho se očekává, že bezdrátové ovládání systémů Apple CarPlay a Android Auto, další port USB-C, zvýšený nabíjecí výkon USB a podsvícení všech portů USB nabídnou kupujícím v EQB více pohodlí. Nejnovější generace MBUX nebude vybavena dotykovým ovladačem.

S novým telematickým systémem EQB 2024 budou zákazníci pravděpodobně moci hrát minihry prostřednictvím dotykových obrazovek a tlačítek na volantu. Taková funkce by mohla být užitečná pro ukrácení času při čekání na někoho nebo při čekání u dobíjecí stanice. Dalším vylepšením v oblasti zábavy je volitelný systém prostorového zvuku Burmester s podporou Dolby Atmos. Z hlediska bezpečnosti bude mnohem pohodlnější používat systém varování před opuštěním jízdního pruhu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje

O technických parametrech Mercedesu EQB 2024 zatím není nic známo. Současný model je k dispozici s bateriemi o kapacitě 66,5 kWh a 70,5 kWh a také s jedním motorem o výkonu 188 k/284 N.m, dvěma motory o výkonu 225 k/288 N.m a dvěma motory o výkonu 288 k/384 N.m.

Podle odhadů EPA by se dojezd základní (250+) a střední (300 4MATIC) varianty mohl zvýšit na více než 250 km. Mercedes-Benz může ve variantách 300 4MATIC a 350 4MATIC místo 66,5 kWh akumulátoru použít 70,5 kWh akumulátor.

Kromě delšího dojezdu se může mírně zlepšit i doba nabíjení. V současném SUV trvá nabití 66,5 kWh akumulátoru z úrovně 10 na 100 % pomocí střídavé nabíječky (9,6 kW) 7,75 hodiny. Rychlé nabití stejného bloku akumulátorů z úrovně 10 na 80 % pomocí stejnosměrné nabíječky (při výkonu 100 kW) trvá 32 minut.

Datum vydání

Bylo potvrzeno, že modernizovaný Mercedes EQB bude mít premiéru na autosalonu IAA 2023, který se bude konat od 4. do 10. září 2023. Oficiálně by mohl být představen dva až tři dny před výstavou.

Na začátku roku 2024 by se nové EQB mohlo objevit v prodejnách jako model 2024. Výroba modernizovaného modelu by měla být zahájena v polovině prosince 2023. Ceny by měly začínat na přibližně 53 550 eurech.

Autobrezik.cz říká

Mercedes EQB možná není ideálním elektromobilem kvůli svému dojezdu, ale je jediným sedmimístným vozem svého druhu na trhu. S vylepšeným dojezdem a nabíjením, lepší elektronikou a stylistickými změnami by se třířadé elektrické SUV mělo stát ještě atraktivnější volbou pro velké rodiny s dětmi.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.