Nissan Pathfinder 2024: Technické údaje, cena, motory

Nissan

Pátá generace Nissanu Pathfinder, která bude uvedena na trh v roce 2021 jako model 2022, nebude k dispozici jako elektrifikovaný model, jako je tomu u většiny jeho konkurentů. Ačkoli má Nissan ve vývoji několik nových elektrifikovaných modelů, je nepravděpodobné, že by se chystal hybridní Pathfinder. Nissan Pathfinder 2024, který se má objevit v prodejnách koncem roku 2023, bude stejně jako současný model 2023 pouze benzínový.

Upozorňujeme, že informace a obrázky v tomto článku se vztahují k aktuálnímu modelovému roku. Jakmile budou k dispozici nové podrobnosti, budeme tuto stránku aktualizovat.

O Nissanu Pathfinder Hybrid

Společnost Nissan oznámila, že do roku 2030 plánuje uvést na trh 27 elektrifikovaných modelů, z nichž 19 budou elektromobily a zbytek hybridy. Společnost však zatím neuvedla na trh variantu E-Power, ačkoli v zámoří jsou touto technologií vybaveny modely Versa Note, Rogue Sport a Rogue.

Kromě toho si Pathfinder vede dobře a Nissan možná nevidí potřebu nových pohonných jednotek.

Design

Nissan Pathfinder páté generace je ostřejší, ostřejší a robustnější než model čtvrté generace. Přední světlomety ve tvaru písmene C, větší maska chladiče, hranatější silueta, ostře řezaná, široká a štíhlá zadní světla a krabicovitá zadní část dodávají modernizovanému SUV sebevědomý a odvážný vzhled, který model čtvrté generace neměl.

Uvnitř vypadá Nissan Pathfinder po přepracování páté generace prostorněji a luxusněji. Štíhlejší přístrojová deska, kompaktnější volant, plně digitální přístrojová deska, menší středová konzola s mnohem menším počtem tlačítek a volně stojící dotykový displej informačního a zábavního systému dodávají vozu velmi moderní vzhled, který je zjevně velkým pokrokem oproti čtvrté generaci. Pathfinder páté generace pojme až osm osob a na rozdíl od předchozího modelu je k dispozici s volitelnými kapitánskými sedadly ve druhé řadě a beznástrojovou vyjímatelnou středovou konzolou mezi sedadly.

Očekává se, že design Nissanu Pathfinder 2024 bude podobný předchozímu modelu, a to jak zvenku, tak zevnitř. Přestože se objeví nové barvy a možnosti výbavy, celkový vzhled by měl zůstat nezměněn.

Funkce

Nissan Pathfinder je vybaven LED světlomety s decentním denním svícením, dvoubarevným lakem karoserie a koly z lehkých slitin, LED zadními světly a znakem Pathfinder s velkými písmeny na zadních dveřích.

Mezi hlavní prvky interiéru patří plně digitální 12,3palcový přístrojový panel, 10,8palcový HUD, 9,0palcový dotykový displej informačního a zábavního systému, vícesklopná sedadla EZ FLEX ve druhé řadě, která se sklápějí a sklápějí stisknutím tlačítka, klimatizovaná přední sedadla nastavitelná v 10 směrech, sklopné sedadlo řidiče, dvouzónová automatická klimatizace a vyhřívaná zadní sedadla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Standardní výbava modelu Nissan Pathfinder 2024 se může měnit v závislosti na výbavovém stupni.

Zabezpečení

Očekává se, že standardní výbavou modelu Pathfinder 2024 bude deset airbagů, systém Intelligent Driver Alert System, systém Rear Door Alert System, Front Collision Alert a Nissan Safety Shield 360. Nissan Safety Shield 360 zahrnuje následující bezpečnostní systémy

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Upozornění na mrtvý úhel
  • Upozornění na křížený provoz vzadu
  • Varování před opuštěním jízdního pruhu
  • Asistent dálkových světel
  • Automatické brzdění vzadu

Očekává se, že další bezpečnostní a asistenční systémy, jako jsou Traffic Sign Recognition, Blind Spot Monitoring, Intelligent Lane Keeping Assist a ProPILOT Assist s Navi-Link, budou k dispozici jako volitelná výbava.

Agregát

Nissan Pathfinder 2024 je údajně standardně vybaven konvenčním zážehovým motorem V6 o objemu 3,5 litru s 9stupňovou automatickou převodovkou a výkonem 284 koní a točivým momentem 259 Nm. Na přání má být nabízen systém pohonu všech kol se 7stupňovou převodovkou a přepínačem terénních režimů.

Cena a datum vydání

Ceny Nissanu Pathfinder pro rok 2024 by mohly začínat na 36 000 eur. Oficiální oznámení se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.