Nissan Pathfinder 2024: Ceny a výbavy

Pátá generace Nissanu Pathfinder, která bude uvedena na trh v roce 2021 jako model 2022, nebude k dispozici jako elektrifikovaný model, jako je tomu u většiny jeho konkurentů. Ačkoli má Nissan ve vývoji několik nových elektrifikovaných modelů, je nepravděpodobné, že by se chystal hybridní Pathfinder. Nissan Pathfinder 2024, který se má objevit v prodejnách koncem roku 2023, bude stejně jako současný model 2023 pouze benzínový.

Nissan Pathfinder 2024: Ceny a výbavy

Upozorňujeme, že informace a obrázky v tomto článku se vztahují k aktuálnímu modelovému roku. Jakmile budou k dispozici nové podrobnosti, budeme tuto stránku aktualizovat.

O Nissanu Pathfinder Hybrid

Společnost Nissan oznámila, že do roku 2030 plánuje uvést na trh 27 elektrifikovaných modelů, z nichž 19 budou elektromobily a zbytek hybridy. Společnost však zatím neuvedla na trh variantu E-Power, ačkoli v zámoří jsou touto technologií vybaveny modely Versa Note, Rogue Sport a Rogue.

Nissan Pathfinder 2024: Ceny a výbavy

Kromě toho si Pathfinder vede dobře a Nissan možná nevidí potřebu nových pohonných jednotek.

Design

Nissan Pathfinder páté generace je ostřejší, ostřejší a robustnější než model čtvrté generace. Přední světlomety ve tvaru písmene C, větší maska chladiče, hranatější silueta, ostře řezaná, široká a štíhlá zadní světla a krabicovitá zadní část dodávají modernizovanému SUV sebevědomý a odvážný vzhled, který model čtvrté generace neměl.

Nissan Pathfinder 2024: Ceny a výbavy

Uvnitř vypadá Nissan Pathfinder po přepracování páté generace prostorněji a luxusněji. Štíhlejší přístrojová deska, kompaktnější volant, plně digitální přístrojová deska, menší středová konzola s mnohem menším počtem tlačítek a volně stojící dotykový displej informačního a zábavního systému dodávají vozu velmi moderní vzhled, který je zjevně velkým pokrokem oproti čtvrté generaci. Pathfinder páté generace pojme až osm osob a na rozdíl od předchozího modelu je k dispozici s volitelnými kapitánskými sedadly ve druhé řadě a beznástrojovou vyjímatelnou středovou konzolou mezi sedadly.

Očekává se, že design Nissanu Pathfinder 2024 bude podobný předchozímu modelu, a to jak zvenku, tak zevnitř. Přestože se objeví nové barvy a možnosti výbavy, celkový vzhled by měl zůstat nezměněn.

Funkce

Nissan Pathfinder je vybaven LED světlomety s decentním denním svícením, dvoubarevným lakem karoserie a koly z lehkých slitin, LED zadními světly a znakem Pathfinder s velkými písmeny na zadních dveřích.

Nissan Pathfinder 2024: Ceny a výbavy

Mezi hlavní prvky interiéru patří plně digitální 12,3palcový přístrojový panel, 10,8palcový HUD, 9,0palcový dotykový displej informačního a zábavního systému, vícesklopná sedadla EZ FLEX ve druhé řadě, která se sklápějí a sklápějí stisknutím tlačítka, klimatizovaná přední sedadla nastavitelná v 10 směrech, sklopné sedadlo řidiče, dvouzónová automatická klimatizace a vyhřívaná zadní sedadla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Standardní výbava modelu Nissan Pathfinder 2024 se může měnit v závislosti na výbavovém stupni.

Zabezpečení

Očekává se, že standardní výbavou modelu Pathfinder 2024 bude deset airbagů, systém Intelligent Driver Alert System, systém Rear Door Alert System, Front Collision Alert a Nissan Safety Shield 360. Nissan Safety Shield 360 zahrnuje následující bezpečnostní systémy

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Upozornění na mrtvý úhel
  • Upozornění na křížený provoz vzadu
  • Varování před opuštěním jízdního pruhu
  • Asistent dálkových světel
  • Automatické brzdění vzadu

Očekává se, že další bezpečnostní a asistenční systémy, jako jsou Traffic Sign Recognition, Blind Spot Monitoring, Intelligent Lane Keeping Assist a ProPILOT Assist s Navi-Link, budou k dispozici jako volitelná výbava.

Nissan Pathfinder 2024: Ceny a výbavy

Agregát

Nissan Pathfinder 2024 je údajně standardně vybaven konvenčním zážehovým motorem V6 o objemu 3,5 litru s 9stupňovou automatickou převodovkou a výkonem 284 koní a točivým momentem 259 Nm. Na přání má být nabízen systém pohonu všech kol se 7stupňovou převodovkou a přepínačem terénních režimů.

Cena a datum vydání

Ceny Nissanu Pathfinder pro rok 2024 by mohly začínat na 36 000 eur. Oficiální oznámení se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik