Nissan Pathfinder 2022: Ceny, informace, technická data

Nissan

Společnost Nissan pokračuje ve své práci na celé řadě SUV a po představení několika vylepšených modelů je skvělý Pathfinder dalším modelem, který bude zcela přepracován. Po představení zcela nového modelu Nissan Juke, globálního modelu Qashqai a kompaktního modelu Nissan Rogue se značka zaměřuje na novou generaci modelu Nissan Pathfinder 2022 .

Nissan Pathfinder byl objeven v prototypové podobě, což naznačuje příchod radikálně nové verze. Na základě špionážních fotografií a toho, co zatím víme, by se měl nový Pathfinder dostat na trh s dramaticky novým designem ovlivněným nejnovějším darebákem. Model si mohl zachovat stejný zdvihový objem V-6, s možností zavést v určitém okamžiku čtyřválcové a hybridní varianty.

Nový Pathfinder se také očekává s přepracovanou kabinou, která je zase inspirována designem nejnovějších SUV značky. Model také obdrží nejnovější technické a bezpečnostní pokroky od značky.

Nissan Pathfinder 2022: design

Aktuální Pathfinder čtvrté generace dorazil v roce 2013 na základě platformy Nissan D a byl nabízen k prodeji bez výrazných vylepšení. Jak ukazují špionážní fotografie a dostupné informace, pátá generace modelu Nissan Pathfinder by se měla dostat na trh v roce 2022 s radikálním designem a některými strukturálními vylepšeními.

Zatím není jasné, na jaké platformě bude nová verze testována. V tomto ohledu existují dva možné výsledky. Přepracovaný Pathfinder by se mohl držet současné platformy D pro další generaci. Platforma Nissan D také podporuje současné Murano a Infiniti QX60 a s některými vylepšeními by mohla být řešením pro příští Pathfinder pro pátou generaci. Pathfinder další iterace by také mohl přejít na platformu rodiny Common Module Family, zejména pro verze D pro střední a velké crossovery SUV. V tomto případě by Pathfinderu prospělo výrazné snížení hmotnosti.

Z vizuálního hlediska má zbrusu nový Pathfinder podobnou stopu jako aktuální verze, ale na špionážních fotografiích lze vidět radikální změny ve stylu. Model měl používat podobný designový jazyk jako nejnovější model Rogue s novými stylistickými prvky značky a hranatější konturou těla.

Přední část modelu by měla dostávat novou verzi mřížky 3D V-Motion, která je obdobou přepracovaného modelu Rogue. Nový styl mřížky je nabízen v kombinaci s nastavením dělených LED světlometů.

Na rozdíl od aktuálně měkčího obložení je profil modelu vzpřímenější a má silněji tvarované boční části.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení, vybavení:

Design kabiny nového Nissanu Pathfinder 2022 by měl také získat inspiraci pro nedávno zbrusu nový Rogue. Model také obdrží nové informační a zábavní technologie a bezpečnostní technologie značky, které jsou k dispozici v nejlepších třídách s prémiovými komfortními prvky.

Očekává se, že nový Pathfinder bude mít vylepšený interiér a dlouhý seznam vylepšení komfortu. Model bude vybaven sedadly Zero Gravity s vynikajícím komfortem vpředu i vzadu. Vysoce kvalitní platinová verze přidá také čalounění z perforované kůže.

Přepracovaný Pathfinder se také prodává s nejnovějším informačním a zábavním systémem značky s Apple Car Play a Android Auto. Každá verze je dodávána s minimálně 8palcovou dotykovou obrazovkou. Verze s nejdelším dosahem by měla být vybavena větším 9palcovým středovým displejem. Model bude k dispozici také s 12,3palcovým digitálním sdruženým přístrojem a velkým head-up displejem.

Každý Pathfinder se také spoléhá na standardní sadu systémů Safety Shield 360, jako je varování před čelní srážkou, automatické nouzové brzdění vpředu a vzadu, varování před vybočením z jízdního pruhu a sledování mrtvého úhlu. Veškeré opláštění nad základnou by mělo být také vybaveno systémem ProPilot Assist.

Nissan Pathfinder 2022: Pohonné jednotky

Pokud jde o možná řešení hnacího ústrojí, měl by se Nissan Pathfinder vrátit v roce 2022 se stejným zdvihovým objemem V-6 jako aktuální verze. Současný Pathfinder používá 3,5litrový motor V-6, který vyvíjí výkon 284 koní a točivý moment 259 lb-ft. Motor bude opět v kombinaci s plynule měnitelnou převodovkou.

Tento model bude opět nabízet nastavení pohonu dvou a všech kol.

V určitém okamžiku by měl Nissan Pathfinder páté generace dostat také čtyřválcový pohon a hybridní verzi.

Nissan Pathfinder 2022: vydání, cena

Přepracovaný Nissan Pathfinder 2022 by měl být uveden na trh v první polovině roku 2021 a do prodeje se dostane později v tomto roce. Cenové rozpětí by mělo mít vyšší výchozí bod než aktuální verze.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.