Jeep Gladiator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Vezměte si legendární Jeep Wrangler , prodlužte ji a přidejte nákladní postel v zadní části – to je v podstatě recept na džíp Gladiator 2023. Gladiator, který byl uveden na trh pro modelový rok 2020, připomíná svůj ikonický protějšek. Je také do každého terénu s přidanou výhodou všestrannosti pickupu. Gladiator je standardně nabízen s různými motory a pohonem všech kol, všechny s kabinou pro čtyři osoby a lůžky o délce 1,5 metru.

Jeep Gladiator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového Jeep Gladiator 2023

  • Obtisky na blatníky americké vlajky pro některé třídy
  • Žlutá barva High Velocity nahrazuje loňskou kaštanovou barvu Snazzberry.
  • Willys je vybaven hands-free bezklíčovým vstupem, dálkovým startováním motoru, 7,0″ displejem a integrovaným otvíračem garáže
  • Balíček schopností pro výškovou úpravu navíc nabízí kameru směřující dopředu, ocelový přední nárazník odolný proti větru a ocelové kolejnice
  • Paket Freedom s LED světlomety, barevně sladěnými lemy blatníků, ocelovým nárazníkem a lištami, černými odznaky a koly a koženými sedadly

co si myslíme

Díky vynikajícím terénním schopnostem a nepopiratelnému chladicímu faktoru je Jeep Gladiator tak atraktivní. Pokud ale hledáte náklaďák, který funguje stejně tvrdě, jak hraje, hledejte dál.

Stejně jako Wrangler, se kterým sdílí základnu, je Gladiator jedním z nejlepších továrně vyrobených off-roadů na trhu. Robustní náklaďáky a výhodné nájezdové úhly jej umožňují bez námahy projet těžkým terénem, ​​zatímco díky vylepšenému odpružení, pneumatikám a dalšímu příslušenství jsou modely Rubicon a Mojave ještě více fit. A vypadá to úžasně, když to děláte, se vzhledem, který to spojuje s desetiletími historie značky Jeep.

Jeep Gladiator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ale jako skutečný kamion má Gladiator své slabiny. Jeho ložná plocha je poměrně malá a maximální užitečné zatížení relativně nízké. Ani tažná kapacita není nijak zvlášť vysoká, ale nestabilita tažení je mnohem větší problém. Během odtahového testu měly dva Gladiátory potíže udržet vozidlo pod kontrolou na všech hladkých a rovných silnicích bez vlivu větru. I v nezatíženém stavu je ovládání Gladiatoru zklamáním. Nepřesné řízení, nestabilní ovladatelnost a neinspirované pohonné ústrojí ukazují, že Gladiator postrádá kultivovanost, kterou lze nalézt u podobně výkonných snímačů.

Jeep Gladiator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ať už jako každodenní vozidlo nebo jako pracovní nástroj, Gladiator dělá kompromisy. Ale díky jeho úžasnému vzhledu, smyslu pro dobrodružství, odnímatelným panelům karoserie a úpravám je Gladiator tak roztomilý – ve skutečnosti neexistuje žádný jiný náklaďák jako on.

Benzínové a naftové motory

Možnosti převodovky pro Gladiator zahrnují šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automatickou, obojí spárované se standardním pohonem všech kol.

Gladiator je standardně dodáván s 3,6litrovým motorem V6, který vyvine 285 koní a točivý moment 260 lb-ft. Naše testování modelů s automatickou převodovkou Gladiator Rubicon vrátilo časy z 0-60 mph mezi 8,1 a 8,7 sekundy. Model Sport s manuální převodovkou byl rychlejší za 7,9 sekundy, ale převodovka je tuhá. EPA uvádí spotřebu paliva s automatickou převodovkou jako 17/22 mpg při jízdě po městě a 16/23 mpg při jízdě po dálnici.

Jeep Gladiator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Gladiator je nabízen také s 3,0litrovým přeplňovaným vznětovým motorem V6. Nazvaný EcoDiesel poskytuje výkon 260 koní a točivý moment 442 lb-ft, přenášený přes osmistupňovou automatickou převodovku. Zrychlení na 60 mph trvá 7,6 sekundy. Spotřeba paliva Gladiator EcoDiesel je 22/28 mpg a 21/27 mpg ve verzi Rubicon. Vzhledem k tomu, že motor EcoDiesel je vyřazen z řady Wrangler, očekáváme, že brzy zmizí i z Gladiatoru.

Jeep Gladiator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Turbo? plug-in hybrid? V8?

Navzdory mnoha podobnostem se motory Wrangler a Gladiator liší. Wrangler nabízí tři motory, které pro Gladiator ještě nejsou k dispozici: 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec, 4xe plug-in hybridní systém a mohutný 392 V-8. Každý z těchto motorů nabízí jedinečný zážitek z jízdy na silnici i v terénu, ale z jakéhokoli důvodu si je Jeep v současnosti nechává pouze pro SUV. Pochybujeme, že existují technické důvody, které brání použití těchto motorů v nákladních automobilech. Je tedy možné, že Jeep v budoucnu rozšíří možnosti motorů pro Gladiator.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Gladiator má málo asistenčních systémů a prvků aktivní bezpečnosti. K dispozici je automatické nouzové brzdění vpředu, varování před mrtvým úhlem, upozornění na příčnou dopravu vzadu a adaptivní tempomat, ale pouze ve standardní výbavě u vyšších úrovní výbavy.

Při testování NHTSA získal Jeep Gladiator 2023 čtyři hvězdičky za čelní náraz a tři hvězdičky za převrácení, každá z pěti možných hvězdiček. IIHS nezveřejnila hodnocení nárazových testů pro Gladiator 2023, ale hodnocení světlometů je zklamáním. Halogenové světlomety Gladiatoru dostaly nejnižší stupeň „Poor“, zatímco volitelné LED světlomety získaly pouze druhý nejnižší stupeň „Marginální“.

Jeep Gladiator 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Sesterský model Gladiatoru, Wrangler, získal mírné hodnocení na straně řidiče v nárazovém testu IIHS v roce 2020 poté, co se převrátil na stranu spolujezdce. Přestože se Jeep pokoušel napravit problém prostřednictvím konstrukčních změn, jeden Wrangler se během testování IIHS znovu převrátil.

nákladový prostor a interiér

Gladiator nabízí dobrý prostor pro hlavu ještě před odstraněním střešních prvků. Prostor pro nohy mezi dvěma řadami sedadel je lépe rozložen než u některých konkurentů.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) Prostor nad hlavou (vpředu/vzadu)
džíp gladiátor 41,2/38,3 palce 42,8/42,8 palce
Toyota Tacoma 42,9/32,6 palce 39,7/38,3 palce
Chevy Colorado 45,2/34,7 palce 40,3/38,3 palce

Rozměry postele Gladiator

Pro gladiátora existuje pouze jedna velikost postele. Je přibližně 18,0 palce hluboký, 44,8 palce široký v podbězích kol, 56,8 palce široký přes podběhy a 60,3 palce dlouhý se zavřenými dveřmi zavazadlového prostoru. K dispozici je prodloužení lůžka pro uložení delšího nákladu se sklopenými dveřmi zavazadlového prostoru, pokud střední otevřená poloha zadních dveří nestačí.

Tah a užitečné zatížení gladiátoru

Maximální tažná kapacita pro Gladiator Sport a Sport S je 7 650 liber, jsou-li vybaveny zážehovým motorem V6, automatickou převodovkou a volitelným paketem Max Tow. Tažná kapacita dosahuje až 1 700 liber, opět u modelů Sport a Sport S s benzinovým motorem V-6, ale pravděpodobněji s manuální převodovkou, volba automatu snižuje tažnou kapacitu na 1 105 liber.

technika

Gladiator nabízí dvě velikosti dotykové obrazovky pro infotainment. Základní modely mají 7,0palcový displej s Apple CarPlay a Androidem automobil . Vyšší úrovně výbavy mají 8,4palcovou obrazovku s vestavěnou navigací. Dva USB porty v první řadě jsou standardní, dva ve druhé řadě jsou volitelné. Standardní audiosystém s osmi reproduktory je ve vyšších výbavách nahrazen systémem Alpine Premium.

Rubicon nebo Mojave?

Přeskočte sporty, předběhněte Willyse – verze Gladiator Rubicon a Mojave jsou snadno nejchladnější a nejšpinavější. Jaký je ale rozdíl mezi těmito dvěma verzemi? Podívejte se na náš podrobný rozpis nebo si jen shrňte, že Rubicon je stvořen pro pomalé plazení po skalách, zatímco Mojave je optimalizován pro vysokorychlostní křižování pouští.

Nakonec je však Mojave naším oblíbencem v sérii Gladiator. „Gladiator Mojave dokáže 90 procent toho, co Rubicon, zatímco Rubicon nedokáže ani polovinu toho, co Mojave,“ píšeme v naší recenzi Gladiator Mojave First Drive.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik