Jeep Grand Cherokee 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The džíp Grand Cherokee 2023 pokračuje s minimálními změnami. Největší změnou je odstranění výbavy Trailhawk, která je nyní omezena na plug-in hybrid 4xe. Plynem poháněný Grand Cherokee zůstává nezměněn a kombinuje komfort vhodný pro rodinu s terénními schopnostmi.

Jeep Grand Cherokee 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového Jeep Grand Cherokee 2023

  • Verze Trailhawk je nyní omezena na Grand Cherokee 4xe
  • Úrovně výbavy Limited a Overland s 10,1palcovou dotykovou obrazovkou infotainmentu
  • Nezávislé možnosti pro vysoce kvalitní zvukové systémy

co si myslíme

Grand Cherokee 2023 dostane to nejnutnější, a přitom zůstane věrný identitě Jeepu. Pětimístná verze přepracovaného SUV střední velikosti od Jeepu, která byla uvedena na trh v loňském roce, na nás okamžitě zapůsobila.

Jeep Grand Cherokee 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Oba motory zajišťují plynulou akceleraci. Grand Cherokee je o několik set liber lehčí než Grand Cherokee L, takže je o něco rychlejší a agilnější. Tuto generaci jsme nazvali nejlepším Grand Cherokee všech dob na silnici, a to je pravděpodobně zásluha inženýrů v Alfa romeo kteří se podíleli na vývoji nové architektury.

Nebojte se, fanoušci Jeepu: Grand Cherokee je stále talentované SUV. Verze Trailhawk může mít letos omezenou dostupnost, ale i základní verze zvládá více terénu než většina SUV. Vlastnosti interiéru a zpracování jsou přesvědčivé. Design kokpitu je konzistentní a technické vybavení je v této třídě konkurenceschopné.

Jeep Grand Cherokee 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co se tedy nelíbí? Interiér není výjimečný, ale to se dá snadno odpustit vzhledem k tomu, že Cherokee L existuje. Větší obavy vyvolává cena, která je výrazně vyšší než u většiny konkurentů Grand Cherokee. Standardem není ani pohon všech čtyř kol, což přidanou hodnotu ještě snižuje.

Pochybujeme, že to odradí kupující. Grand Cherokee nadále nabízí jedinečnou kombinaci komfortu a terénních schopností.

výkon a spotřeba paliva

Grand Cherokee 2023 je k dispozici se dvěma motory, oba spojené s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Jeep Grand Cherokee 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Základní 3,6litrový motor V6 poskytuje výkon 293 koní a točivý moment 260 lb-ft, což je na tuto třídu dobrý výkon. Standardem je pohon zadních kol, na přání je k dispozici základní systém pohonu všech kol. Spotřeba paliva začíná na 19/26 mpg město/hwy.

Úrovně výbavy Overland, Summit a Summit Reserve nabízejí možnost upgradu na 5,7litrový motor V8 o výkonu 357 k, 390 lb-ft. V8, který je k dispozici pouze s jedním z působivých systémů 4WD od Jeepu, snižuje spotřebu paliva na 14/22 mpg. S maximální tažnou kapacitou 7 200 lb. V-8 je nejlepší volbou pro tahové práce.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Výběr Grand Cherokee

Rodina Grand Cherokee se rozrostla o jednoho člena a staví kupujícího před mnohá rozhodnutí. První volbou je karoserie: delší Grand Cherokee L nabízí třetí řadu sedadel a více prostoru, kratší pětimístná karoserie je ale lépe ovladatelná a lépe se pohybuje v terénu.

Jeep Grand Cherokee 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pak přichází na řadu pohonné ústrojí. Zjistili jsme, že motor V6 je dostačující pro téměř všechny aplikace. Pokud oceňujete mobilitu v terénu, měli byste se rozhodnout pro systém pohonu všech kol Quadra-Trac II nebo Quadra-Drive II. Oba jsou určeny pro podmínky s nízkou trakcí.

Jeep Grand Cherokee 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Titul „Ultimate SUV Grand Cherokee“ nyní patří plug-inu 4xe. I když neplánujete jet do terénu, 4xe zlepšuje výkon a spotřebu paliva Grand Cherokee.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Grand Cherokee 2023 je standardně dodáván s řadou bezpečnostních technologií. Patří mezi ně automatické nouzové brzdění, adaptivní tempomat, varování v mrtvém úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu a zadní parkovací senzory.

Jeep Grand Cherokee 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Vyšší stupně výbavy dále nabídnou parkovacího asistenta, monitor pozornosti, prostorovou kameru, infračervenou kameru pro noční vidění a systém poloautonomního řízení. Modely s rozšířeným systémem pohonu všech kol mají navíc jízdní pruh pro detekci překážek.

Tato generace Grand Cherokee ještě nebyla testována organizací IIHS ani NHTSA.

nákladový prostor a interiér

Interiér Grand Cherokee je na tuto třídu průměrný. A Subaru Outback nabízí celkově více nákladového prostoru a více místa pro nohy v obou řadách.

Nákladový prostor (za první/druhou řadou):

  • Jeep Grand Cherokee: 70,8/37,7 kubických stop
  • Subaru Outback: 75,7/32,5 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá řada):

  • Jeep Grand Cherokee: 41,3/38,2 palce
  • Subaru Outback: 42,8/39,5 palce

technika

Informační a zábavní systém Grand Cherokee je k dispozici ve dvou velikostech. Úrovně výbavy Laredo a Altitude mají 8,4palcový dotykový displej, zatímco zbytek modelové řady je vybaven 10,1palcovým displejem a navigací. Všechny modely jsou vybaveny 10,3palcovým digitálním měřidlem, bezdrátovým nabíjením, funkcí Wi-Fi hotspot, porty USB na obou úrovních výbavy a kompatibilitou s bezdrátovými smartphony.

Ve vyšších stupních výbavy se přidává head-up displej, digitální zpětné zrcátko a stále výkonnější zvukový systém.

expanzní etapy

Jeep Grand Cherokee 2023 bude nabízen v šesti úrovních výbavy: Laredo, Altitude, Limited, Overland, Summit a Summit Reserve. Ceny začínají na něco málo přes 40 000 eur, za výbavovou variantu Summit Reserve je splatných necelých 70 000 eur.

Dobrou střední cestou je úroveň výbavy Overland. Je to první dostupný stupeň výbavy se systémem Jeep Quadra-Trac II 4×4, díky čemuž je odolným terénním vozidlem. Má také větší infotainment systém, sedadla v kůži napa a panoramatické střešní okno.

Pokud si to nemůžete dovolit, zvolte výbavu Altitude. S koženými sedadly a některými luxusními prvky je dost pohodlný pro většinu kupujících.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik