Jeep Grand Cherokee 2023: Ceny, informace, technická data

The džíp Grand Cherokee 2023 pokračuje s minimálními změnami. Největší změnou je odstranění výbavy Trailhawk, která je nyní omezena na plug-in hybrid 4xe. Plynem poháněný Grand Cherokee zůstává nezměněn a kombinuje komfort vhodný pro rodinu s terénními schopnostmi.

Co je nového Jeep Grand Cherokee 2023

  • Verze Trailhawk je nyní omezena na Grand Cherokee 4xe
  • Úrovně výbavy Limited a Overland s 25,7cm dotykovou obrazovkou infotainmentu
  • Nezávislé možnosti pro vysoce kvalitní zvukové systémy

co si myslíme

Grand Cherokee 2023 dostane to nejnutnější, a přitom zůstane věrný identitě Jeepu. Pětimístná verze přepracovaného SUV střední velikosti od Jeepu, která byla uvedena na trh v loňském roce, na nás okamžitě zapůsobila.

Oba motory zajišťují plynulou akceleraci. Grand Cherokee je o několik set liber lehčí než Grand Cherokee L, takže je o něco rychlejší a agilnější. Tuto generaci jsme nazvali nejlepším Grand Cherokee všech dob na silnici, a to je pravděpodobně zásluha inženýrů v Alfa romeo kteří se podíleli na vývoji nové architektury.

Nebojte se, fanoušci Jeepu: Grand Cherokee je stále talentované SUV. Verze Trailhawk může mít letos omezenou dostupnost, ale i základní verze zvládá více terénu než většina SUV. Vlastnosti interiéru a zpracování jsou přesvědčivé. Design kokpitu je konzistentní a technické vybavení je v této třídě konkurenceschopné.

Co se tedy nelíbí? Interiér není výjimečný, ale to se dá snadno odpustit vzhledem k tomu, že Cherokee L existuje. Větší obavy vyvolává cena, která je výrazně vyšší než u většiny konkurentů Grand Cherokee. Standardem není ani pohon všech čtyř kol, což přidanou hodnotu ještě snižuje.

Pochybujeme, že to odradí kupující. Grand Cherokee nadále nabízí jedinečnou kombinaci komfortu a terénních schopností.

výkon a spotřeba paliva

Grand Cherokee 2023 je k dispozici se dvěma motory, oba spojené s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Základní 3,6litrový motor V6 poskytuje výkon 218 kW (293 koní) a točivý moment 353 Nm, což je pro tuto třídu dobrý výkon. Standardem je pohon zadních kol, volitelně je k dispozici základní systém pohonu všech kol. Spotřeba paliva začíná na 12,4/9,0 l/100 km město/dálnice.

Úrovně výbavy Overland, Summit a Summit Reserve nabízejí možnost upgradu na 5,7litrový motor V8 o výkonu 266 kW (357 koní) a 529 Nm. Motor V8, který je k dispozici pouze s jedním z působivých systémů pohonu všech kol Jeepu, snižuje spotřebu paliva na 16,8/10,7 l/100 km. S maximální tažnou kapacitou 3266 kg je V8 nejlepší volbou pro tažení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Výběr Grand Cherokee

Rodina Grand Cherokee se rozrostla o jednoho člena a staví kupujícího před mnohá rozhodnutí. První volbou je karoserie: delší Grand Cherokee L nabízí třetí řadu sedadel a více prostoru, kratší pětimístná karoserie je ale lépe ovladatelná a lépe se pohybuje v terénu.

Pak přichází na řadu pohonné ústrojí. Zjistili jsme, že motor V6 je dostačující pro téměř všechny aplikace. Pokud oceňujete mobilitu v terénu, měli byste se rozhodnout pro systém pohonu všech kol Quadra-Trac II nebo Quadra-Drive II. Oba jsou určeny pro podmínky s nízkou trakcí.

Titul „Ultimate SUV Grand Cherokee“ nyní patří plug-inu 4xe. I když neplánujete jet do terénu, 4xe zlepšuje výkon a spotřebu paliva Grand Cherokee.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Grand Cherokee 2023 je standardně dodáván s řadou bezpečnostních technologií. Patří mezi ně automatické nouzové brzdění, adaptivní tempomat, varování v mrtvém úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu a zadní parkovací senzory.

Vyšší stupně výbavy dále nabídnou parkovacího asistenta, monitor pozornosti, prostorovou kameru, infračervenou kameru pro noční vidění a systém poloautonomního řízení. Modely s rozšířeným systémem pohonu všech kol mají navíc jízdní pruh pro detekci překážek.

Tato generace Grand Cherokee ještě nebyla testována organizací IIHS ani NHTSA.

nákladový prostor a interiér

Interiér Grand Cherokee je na tuto třídu průměrný. A Subaru Outback nabízí celkově více nákladového prostoru a více místa pro nohy v obou řadách.

Nákladový prostor (za první/druhou řadou):

  • Jeep Grand Cherokee: 2005/1050 litrů
  • Subaru Outback: 2144/915 litrů

Prostor pro nohy (první/druhá řada):

  • Jeep Grand Cherokee: 104,9/97 cm
  • Subaru Outback: 108,7/100,3 cm

technika

Informační a zábavní systém Grand Cherokee je k dispozici ve dvou velikostech. Výbavy Laredo a Altitude mají 21,3cm dotykový displej, zatímco zbytek modelové řady je vybaven 25,7cm displejem a navigací. Všechny modely jsou vybaveny 26,2cm digitálním přístrojovým štítem, bezdrátovým nabíjením, funkcí Wi-Fi hotspot, USB porty na obou řadách sedadel a kompatibilitou s bezdrátovými smartphony.

Ve vyšších stupních výbavy se přidává head-up displej, digitální zpětné zrcátko a stále výkonnější zvukový systém.

expanzní etapy

Jeep Grand Cherokee 2023 bude nabízen v šesti úrovních výbavy: Laredo, Altitude, Limited, Overland, Summit a Summit Reserve. Ceny začínají na necelých 1 000 000 Kč, za výbavu Summit Reserve zaplatíte necelých 1 750 000 Kč.

Dobrou střední cestou je výbava Overland. Je to první dostupná výbava se systémem Jeep Quadra-Trac II 4×4, díky čemuž je zdatným terénním vozem. Má také větší infotainment systém, sedadla v kůži napa a panoramatické střešní okno.

Pokud máte omezený rozpočet, zvolte výbavu Altitude. S koženými sedadly a některými luxusními prvky je dostatečně pohodlná pro většinu kupujících.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.