Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání

s Jeep Grand Cherokee L, střední, třířadé SUV se vrací do stáje značky. Je sebevědomý, pohodlný a výkonný, i když dražší než většina jeho konkurentů. The džíp Nyní, ve třetím roce na trhu, se Grand Cherokee L 2023 vrací s minimálními změnami.

Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nové vlastnosti Jeepu Grand Cherokee L 2023

  • Úrovně výbavy Limited a Overland dostanou větší dotykovou obrazovku
  • Prémiové možnosti zvukového systému

co si myslíme

Jeep Grand Cherokee L vychází z Grand Cherokee, ale je o 11,4 palce delší a má třetí řadu sedadel. Výsledek: více pohodlí a výkonu pro celou rodinu.

Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Grand Cherokee L je působivě propracovaný. Interiér působí prémiově a jízdní vlastnosti jsou vynikající i bez volitelného vzduchového odpružení. Oba motory jsou kompetentní a někteří naši redaktoři dokonce preferovali V-6. Vyšší úrovně výbavy jsou nabité technologiemi a zabalené do dekadentních materiálů. Pokud máte rádi jízdu v terénu, Grand Cherokee L je nejlepší třířadé SUV, jaké můžete najít.

Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání

V některých detailech však tento rodinný vůz nechává mnoho přání. I když je interiér pěkně navržený, rozmístění tlačítek nás občas frustrovalo. Adaptivní tempomat se těžko používá a varování před opuštěním jízdního pruhu je těžkopádné a zastaralé. Třetí řada sedadel pojme pouze dvě osoby.

To jsou relativně drobné stížnosti, ale jsou umocněny cenou. Grand Cherokee L má ve srovnání s konkurencí, která zahrnuje také naleštěné favority, jako je ta, pořádnou prémii Kia Telluride patřit. Ve srovnávacím testu s Telluride a Toyota Highlander džíp se svou cenou skončil na třetím místě. Pro kupující, kteří si mohou dovolit vstupní cenu, je však Grand Cherokee L slušné rodinné SUV.

výkon a spotřeba paliva

Design Grand Cherokee L je možná nový, ale jeho motory jsou staré. Základním motorem je 3,6litrový V6 s výkonem 293 koní a točivým momentem 260 lb-ft. V našem testu V-6 Grand Cherokee L zvládl sprint z 0 na 60 za 7,3 sekundy. Spotřeba paliva je podprůměrná s 19/26 mpg (město/dálnice) s pohonem zadních kol. Pohon všech kol je dražší a účinnost klesá na 18/25 mpg.

Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Výběrem upgradu je známý 5,7litrový V-8 s výkonem 357 k a 390 lb-ft, který zrychluje z 60 mil za hodinu na 6,1 sekundy a zvyšuje tažnou kapacitu na 7 200 liber. S V-8 má Grand Cherokee L pouze 14/22 mpg.

Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Oba motory jsou spojeny s 8stupňovou automatickou převodovkou. Modely Overland, Summit a Summit Reserve jsou k dispozici s pohonem všech kol pro bláto a skály.

Grand Cherokee vs Grand Cherokee L

Grand Cherokee L je založen na nové architektuře speciálně vyvinuté pro tuto sérii. Kromě Grand Cherokee, Grand Cherokee L a Grand Cherokee 4xe bude platforma v blízké budoucnosti tvořit základ také pro elektromobil.

Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Grand Cherokee L je téměř o metr delší než pětimístný Grand Cherokee. Kromě třetí řady sedadel nabízí dodatečná délka Grand Cherokee L zhruba o 14 metrů krychlových větší objem nákladu a o jeden centimetr více místa pro nohy ve druhé řadě. Za tyto výhody požaduje Jeep příplatek 2000 eur ve všech stupních výbavy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

IIHS a NHTSA ještě musí otestovat nejnovější generaci Grand Cherokee.

Jeep vybavil Grand Cherokee L rozsáhlými bezpečnostními prvky. Automatické nouzové brzdění, adaptivní tempomat, varování v mrtvém úhlu, parkovací senzory a varování před opuštěním jízdního pruhu jsou standardní výbavou. Přes veškeré uznání této technologie není implementace asistence řidiče u Jeepu tak sofistikovaná jako u jiných výrobců.

Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Jeep Grand Cherokee L 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Mezi volitelné doplňky patří prostorová kamera, kamera pro noční vidění, parkovací asistent a semi-autonomní dálniční asistent Level 2.

nákladový prostor a interiér

Jeep Grand Cherokee L je na svou třídu velký, ale dostupný prostor nevyužívá nejlépe. Ten menší kia Telluride nabízí větší nákladovou kapacitu a více prostoru pro nohy ve všech třech řadách.

Nákladový prostor (za první/druhou/třetí řadou):

  • Jeep Grand Cherokee L: 84,6/46,9/17,2 kubických stop
  • Kia Telluride: 87/46/21 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá/třetí řada):

  • Jeep Grand Cherokee L: 41,3/39,4/30,3 palce
  • Kia Telluride: 41,4/42,4/31,4 palce

technika

Grand Cherokee L začíná s 8,4palcovým dotykovým displejem se softwarem infotainmentu Jeep Uconnect 5. Od roku 2023 dostanou verze Limited a Overland větší 10,1palcový displej s navigací. Oba systémy jsou vybaveny bezdrátovým nabíjením, kompatibilitou s bezdrátovým chytrým telefonem a funkcí Wi-Fi.

Ve vyšších stupních výbavy může být Grand Cherokee L vybaven head-up displejem, zvukovým systémem s 9 nebo 19 reproduktory, obrazovkami videa na zadních sedadlech a obrazovkou infotainmentu na straně spolujezdce.

Doporučená úprava

Jeep Grand Cherokee L začíná na necelých 45 000 eurech, což z něj dělá jedno z dražších SUV střední velikosti na trhu. Výbava je rozdělena do šesti úrovní výbavy: Laredo, Altitude, Limited, Overland, Summit a Summit Reserve.

S funkcemi, jako je dálkové startování, elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru a 10,1palcová obrazovka infotainmentu, nabízí verze Limited dobrou rovnováhu mezi luxusem a cenou. Pokud si ceníte terénních schopností, měli byste se rozhodnout pro výbavu Overland – nejdostupnější variantu s výkonným systémem pohonu všech kol Jeep Quadra-Trac II.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik