Jeep Grand Cherokee L 2023: Technická data, ceny, změny

S Jeepem Grand Cherokee L se do nabídky značky vrací středně velké třířadé SUV. Je sebevědomé, pohodlné a výkonné, i když dražší než většina konkurentů. Jeep Grand Cherokee L 2023, který je nyní na trhu třetím rokem, se vrací s minimálními změnami.

Nové vlastnosti Jeepu Grand Cherokee L 2023

  • Úrovně výbavy Limited a Overland dostanou větší dotykovou obrazovku
  • Prémiové možnosti zvukového systému

co si myslíme

Jeep Grand Cherokee L vychází z Grand Cherokee, ale je o 11,4 palce delší a má třetí řadu sedadel. Výsledek: více pohodlí a výkonu pro celou rodinu.

Grand Cherokee L je působivě propracovaný. Interiér působí prémiově a jízdní vlastnosti jsou vynikající i bez volitelného vzduchového odpružení. Oba motory jsou kompetentní a někteří naši redaktoři dokonce preferovali V-6. Vyšší úrovně výbavy jsou nabité technologiemi a zabalené do dekadentních materiálů. Pokud máte rádi jízdu v terénu, Grand Cherokee L je nejlepší třířadé SUV, jaké můžete najít.

V některých detailech však tento rodinný vůz nechává mnoho přání. I když je interiér pěkně navržený, rozmístění tlačítek nás občas frustrovalo. Adaptivní tempomat se těžko používá a varování před opuštěním jízdního pruhu je těžkopádné a zastaralé. Třetí řada sedadel pojme pouze dvě osoby.

To jsou relativně drobné stížnosti, ale jsou umocněny cenou. Grand Cherokee L má ve srovnání s konkurencí, která zahrnuje také naleštěné favority, jako je ta, pořádnou prémii Kia Telluride patřit. Ve srovnávacím testu s Telluride a Toyota Highlander džíp se svou cenou skončil na třetím místě. Pro kupující, kteří si mohou dovolit vstupní cenu, je však Grand Cherokee L slušné rodinné SUV.

výkon a spotřeba paliva

Design Grand Cherokee L je sice nový, ale jeho motory jsou osvědčené. Základním motorem je 3,6litrový V6 o výkonu 218 kW a točivém momentu 353 Nm. V našem testu Grand Cherokee L s tímto motorem zvládl zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy. Spotřeba paliva je podprůměrná, s 12,4 l/100 km ve městě a 9,0 l/100 km na dálnici s pohonem zadních kol. Pohon všech kol je dražší a spotřeba se zvyšuje na 13,1 l/100 km ve městě a 9,4 l/100 km na dálnici.

Výběrem upgradu získáte známý 5,7litrový motor V8 s výkonem 266 kW a 529 Nm, který zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a zvýší tažnou kapacitu na 3266 kg. S motorem V8 má Grand Cherokee L spotřebu 16,8 l/100 km ve městě a 10,7 l/100 km na dálnici.

Oba motory jsou spojeny s 8stupňovou automatickou převodovkou. Modely Overland, Summit a Summit Reserve jsou k dispozici s pohonem všech kol pro bláto a skály.

Grand Cherokee vs Grand Cherokee L

Grand Cherokee L je založen na nové architektuře speciálně vyvinuté pro tuto sérii. Kromě Grand Cherokee, Grand Cherokee L a Grand Cherokee 4xe bude platforma v blízké budoucnosti tvořit základ také pro elektromobil.

Grand Cherokee L je téměř o 30 cm delší než pětimístný Grand Cherokee. Kromě třetí řady sedadel nabízí dodatečná délka Grand Cherokee L zhruba o 396 litrů větší objem nákladu a o 2,5 cm více místa pro nohy ve druhé řadě. Za tyto výhody si Jeep účtuje příplatek 50 000 Kč ve všech stupních výbavy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

IIHS a NHTSA ještě musí otestovat nejnovější generaci Grand Cherokee.

Jeep vybavil Grand Cherokee L rozsáhlými bezpečnostními prvky. Automatické nouzové brzdění, adaptivní tempomat, varování v mrtvém úhlu, parkovací senzory a varování před opuštěním jízdního pruhu jsou standardní výbavou. Přes veškeré uznání této technologie není implementace asistence řidiče u Jeepu tak sofistikovaná jako u jiných výrobců.

Mezi volitelné doplňky patří prostorová kamera, kamera pro noční vidění, parkovací asistent a semi-autonomní dálniční asistent Level 2.

nákladový prostor a interiér

Jeep Grand Cherokee L je na svou třídu velký, ale dostupný prostor nevyužívá nejlépe. Ten menší kia Telluride nabízí větší nákladovou kapacitu a více prostoru pro nohy ve všech třech řadách.

Nákladový prostor (za první/druhou/třetí řadou):

  • Jeep Grand Cherokee L: 2396/1327/486 litrů
  • Kia Telluride: 2464/1301/595 litrů

Prostor pro nohy (první/druhá/třetí řada):

  • Jeep Grand Cherokee L: 105/100/77 cm
  • Kia Telluride: 105/108/80 cm

technika

Grand Cherokee L začíná s 8,4palcovým dotykovým displejem se softwarem infotainmentu Jeep Uconnect 5. Od roku 2023 dostanou verze Limited a Overland větší 10,1palcový displej s navigací. Oba systémy jsou vybaveny bezdrátovým nabíjením, kompatibilitou s bezdrátovým chytrým telefonem a funkcí Wi-Fi.

Ve vyšších stupních výbavy může být Grand Cherokee L vybaven head-up displejem, zvukovým systémem s 9 nebo 19 reproduktory, obrazovkami videa na zadních sedadlech a obrazovkou infotainmentu na straně spolujezdce.

Doporučená úprava

Jeep Grand Cherokee L začíná na necelých 1 110 000 Kč, což z něj činí jedno z dražších středně velkých SUV na trhu. Výbava je rozdělena do šesti úrovní: Laredo, Altitude, Limited, Overland, Summit a Summit Reserve.

S funkcemi, jako je dálkové startování, elektrické ovládání víka zavazadlového prostoru a 10,1palcový displej infotainmentu, nabízí verze Limited dobrou rovnováhu mezi luxusem a cenou. Pokud si ceníte terénních schopností, měli byste zvolit výbavu Overland – nejdostupnější variantu s výkonným systémem pohonu všech kol Jeep Quadra-Trac II.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.