Toyota Highlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Toyota Highlander pro rok 2023 obdržela rozsáhlé aktualizace, aby byla konkurenceschopná proti hodnotným konkurentům, jako jsou Kia Telluride a Jeep Grand Cherokee. Highlander byl vždy vozem střední velikosti v řadě SUV Toyoty. Je o něco větší než RAV4, ale jeho platforma TNGA-K je propracovanější než žebřinový Sequoia.

Toyota Highlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Má tři řady sedadel pro středně velkou rodinu, ale třetí řada je nejužší ve své třídě. Highlander 2023 zůstává součástí čtvrté generace představené v roce 2020 a je prvním Highlanderem, který je standardně dodáván se čtyřválcovým motorem.

Toyota Highlander 2023: co je nového?

Rozlučte se s hladkým a úctyhodným 3,5litrovým motorem V6 předchozího Highlanderu o výkonu 295 k a 263 lb-ft. točivého momentu. 2023 Highlander má přeplňovaný 2,4litrový čtyřválec, který produkuje 265 koní a 309 lb-ft. točivého momentu. Nový a menší motor má o 30 koní méně než V6, ale váží 46 lb-ft. více točivého momentu (nárůst o 17 procent).

Toyota Highlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Zmenšení motoru také znamená lepší hodnoty emisí a Toyota tvrdí, že čtyřválec produkuje o 50 procent méně NOx a CO2 než V6, což je dobrá věc. A jako důkaz, že nový čtyřválcový motor se dobře hodí k 4134 lb Highlanderu. Pohotovostní hmotnost, Toyota odhaduje 24 mpg v kombinovaném cyklu, stejně jako odcházející Highlander V6. Pohon předních kol zůstává standardem, zatímco pohon všech kol s dynamickým vektorováním točivého momentu je volitelnou součástí celé řady.

Toyota Highlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nová Toyota Highlander také obsahuje Sway Control, Hill Start Assist a Hill Descent Assist (pouze benzínové varianty).

Více technických prvků a stylových bodů

Turbodmychadlem přeplňovaný motor není jedinou novinkou pro Toyotu Highlander 2023. Limited a Platinum jsou standardně vybaveny dvěma 12,3palcovými multiinformačními obrazovkami, které přinášejí prémiový audio systém JBL s 11 reproduktory z předchozího modelu. 12,3palcový středový dotykový displej je volitelný u modelů XLE a XSE, přičemž oba jsou standardně dodávány s 8palcovým displejem, 7palcovým digitálním přístrojovým panelem a elektricky ovládanými dveřmi zavazadlového prostoru bez použití rukou. Kromě toho je u všech 2023 Highlander standardem duální Bluetooth a bezdrátové připojení Apple CarPlay a Android Auto.

Toyota Highlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Novinkou je také bezdrátová nabíjecí stanice (nyní v přístrojové vaně) a elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka. Mezi další aktualizace Highlander XSE patří 20palcová černá kola (zahalená do celoročních pneumatik s nižším profilem), přizpůsobené ladění odpružení, nové rocker panely a exkluzivní černé vnější obložení XSE. Kromě toho mají varianty Highlander L a LE větší sedmipalcový přístrojový displej, zatímco Highlander Hybrid Bronze Edition stále přichází s 18palcovými bronzovými koly a exkluzivními barvami laku.

Toyota Highlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Když už mluvíme o Highlander Hybrid, zůstává motivován 2,5litrovým čtyřválcovým motorem a dvěma elektromotory, které dávají dohromady 243 koní a 36 mpg. Je vybaven převodovkou CVT se standardním pohonem předních kol nebo volitelným pohonem všech kol. Mezi další standardní prvky patří osvětlené bronzové prahy dveří, dvě elektrické zásuvky 120V/1500W, stěrače s dešťovým senzorem a sedadla Softex s bronzovým prošíváním, abychom jmenovali alespoň některé.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Toyota Safety Sense 2.5+

Toyota Highlander 2023 opakovaně obdržela IIHS Top Safety Pick+, nejvyšší hodnocení bezpečnosti udělené pojišťovacím institutem pro bezpečnost silničního provozu. Všechny Highlandery jsou vybaveny Toyota Safety Sense 2.5+. Komplexní balíček zahrnuje automatická dálková světla, dynamický tempomat s plnou rychlostí, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro sledování jízdního pruhu, předkolizní systém s detekcí chodců a asistent pro dopravní značení.

Toyota Highlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Přední a zadní parkovací senzory s automatickým brzděním jsou k dispozici ve výbavách Limited a Platinum, zatímco výbava Platinum má kameru otočnou o 360 stupňů.

Tovární záruka Toyota

Toyota Highlander 2023 opouští továrnu se zárukou na nárazníky 3 roky/36 000 mil, 5 let/60 000 mil na hnací ústrojí a 5 let neomezenou záruku na korozi.

Toyota Highlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Highlander Hybrid přichází s 8letou/100 000 mil hybridní zárukou a 10let/150 000 mil zárukou na baterii. ToyotaCare standardně u všech Highlanderů 2023 pokrývá dva roky nebo 25 000 mil tovární údržby a dva roky silniční asistenční služby (neomezený počet najetých kilometrů).

Toyota Highlander 2023: Cena a dostupnost

Toyota ještě neoznámila oficiální datum uvedení Highlanderu na rok 2023, ale očekáváme, že první dodávky dorazí do prodejců koncem léta nebo začátkem podzimu. Ceny zatím nebyly oznámeny, i když očekáváme, že základní ceny budou pro všechny modely podobné. Začínají na částce zhruba 38 000 eur za Highlander L a přes 50 000 eur za nejvyšší výbavu Platinum a Hybrid Platinum.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis