Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny

Po své premiéře v roce 2023 vstupuje Toyota GR Corolla 2024 do nového roku s několika změnami. Na základě velké poptávky se GR Corolla Circuit Edition vrací na další modelový rok. Toyota původně plánovala uvést Circuit Edition na trh v roce 2023, ale nyní mají nadšenci možnost rezervovat si montážní místo až do modelového roku 2024. Novinkou pro rok 2024 je verze GR Corolla Premium Grade s výkonnější výbavou.

Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny

“Reakce na GR Corolla je neuvěřitelná,” říká Mike Tripp, viceprezident Toyoty pro marketing a komunikaci. “Tento model je ztělesněním vášně pro řízení.”

Co je nového?

Varianta Circuit Edition je k dispozici ve dvou exkluzivních barvách laku: Ice Cap a Blue Flame. Je vybavena novými 18palcovými kovanými koly BBS v tmavém designu, kovanou karbonovou střechou, vysokým zadním spoilerem, zatmavenou grafikou prahů, vyboulením kapoty a koženou řadicí pákou s modrým prošíváním.

Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny
Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny

Novinkou pro rok 2024 je GR Corolla Premium Grade. Stupeň “Premium” obsahuje přední a zadní samosvorný diferenciál, který může rozdělovat výkon na levou a pravou nápravu. K další výbavě patří chladicí kanály pro brzdy, semišové čalounění Brin-Naub, vyhřívaná sedadla, vyhřívaný volant, audiosystém JBL, bezdrátové nabíjení chytrého telefonu a přední a zadní parkovací senzory. Zbrusu nová verze Premium je k dispozici v barvách Supersonic Red, Heavy Metal, Black nebo Ice Cap.


Turbo Power a pohon všech kol ve standardní výbavě

Pod kapotou Toyoty GR Corolla 2024 nedošlo k žádným změnám. Stále ji pohání výkonný 1,6litrový tříválcový motor G16E-GTS s turbodmychadlem, který byl přenesen z horkého jednodveřového modelu GR Yaris. S výkonem 300 k a točivým momentem 273 Nm však američtí zákazníci získají více výkonu, více dveří a více prostoru než v malém Yarisu. Toyota uvádí, že zrychlení na stovku trvá přibližně pět sekund, což na praktický hatchback není špatné.

Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny

Výkon je přenášen na všechna čtyři kola prostřednictvím pohonu Toyota GR-FOUR AWD a šestistupňové manuální převodovky. Převodovka s pohonem všech kol má volitelné funkce pro nastavení rozdělení točivého momentu v poměru 60:40, 30:70 nebo 50:50 mezi přední a zadní nápravu. a exkluzivní manuální převodovka má systém přizpůsobení otáček, který umožňuje každému řidiči cítit se jako Sebastian Leb. Vše je uchyceno na zesílené architektuře TNGA-C, která má oproti standardní Corolle Hatchback více lepidla, bodových svarů, středovou výztuhu a neméně než tři vzpěry pod podlahou.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Mechanická a aerodynamická vylepšení

Žádný moderní hatchback se neobejde bez několika aerodynamických změn. Toyota GR Corolla 2024 dostala hliníkové panely pod podběhy předních a zadních kol pro lepší stabilitu. Verze Circuit Edition má na kapotě a blatnících větrací otvory pro lepší kontrolu protijedoucích vozidel, zatímco všechny varianty dostaly zadní difuzor, kryty podvozku a boční vzduchové clony vedle mřížky chladiče.

Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny
Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny

Varianty GR Corolla Core a Premium Grade jsou vybaveny 18palcovými kovanými koly. Verze Circuit Edition má lehčí 18palcová kola BBS. V každém případě jsou všechny verze GR Corolla obuty do pneumatik Michelin Pilot Sport 4 a mají upravené body řízení a uchycení zadního zavěšení pro plynulejší ovládání a rychlejší řízení.


Pocit bezpečí vozu Toyota 3.0

Všechny vozy Toyota GR Corolla 2024 jsou vybaveny systémem Toyota Safety Sense 3.0 (TSS). Jedná se o řadu pokročilých jízdních asistentů, včetně předkolizní detekce, dynamického radarového tempomatu, asistenta pro udržování v jízdním pruhu, asistenta pro sledování jízdního pruhu, asistenta pro rozpoznávání dopravních značek, asistenta pro rozjezd do kopce, systému varování před nebezpečím pádu ze zadních sedadel a automatických dálkových světel. edice Circuit má také varování před mrtvým úhlem a upozornění na křížový provoz.

Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny

Doporučená maloobchodní cena

Toyota GR Corolla 2024 bude u prodejců k dispozici ve výbavových stupních Core, Premium a Circuit Edition. Základní cena modelu GR Corolla Core začíná na 37 195 eurech. Je vybavena sportovními látkovými sedadly, sportovním odpružením a sportovním brzdovým systémem, trojitým výfukovým systémem s nástavci z nerezové oceli, osmipalcovým dotykovým displejem informačního a zábavního systému, automatickou klimatizací a digitálním přístrojovým štítem.

Toyota GR Corolla 2024: interiér, motor a změny

Cena nové Corolly 2024 GR Premium začíná na 41 015 eur. Je vybavena červenými brzdovými třmeny GR, samosvorným diferenciálem vpředu i vzadu, audiosystémem JBL s osmi reproduktory a bezdrátovou nabíjecí stanicí pro chytré telefony. Cena vrcholného modelu GR Corolla Circuit Edition začíná na 45 835 eur. Nabízí všechny výhody modelů Core a Premium a některá vylepšení, jako je kovaná střecha z uhlíkových vláken, kožená hlavice řadicí páky a vysoký zadní spoiler.

Autobrezik