Toyota Corolla Cross 2024: Interiér, motor a úpravy

Toyota Corolla Cross Hybrid 2024 zahajuje nový modelový rok exkluzivní edicí Nightshade Edition Hybrid s dalšími detaily výbavy v černé barvě. Corolla Cross Hybrid byla v roce 2023 zcela novým modelem a v roce 2024 bude uvedena na trh s aktualizovanou bezdrátovou nabíjecí stanicí pro chytré telefony pro varianty SE a XSE Hybrid. Corolla Cross Hybrid je také dobrou volbou v segmentu malých SUV díky své dostupné základní ceně, výkonnému hybridnímu pohonu a vynikající spotřebě paliva.

Toyota Corolla Cross 2024: Interiér, motor a úpravy

Standardní výbava a varianty výbavy

Toyota Corolla Cross Hybrid 2024 je k dispozici ve třech hlavních výbavách: S, SE a XSE. Modely S a SE jsou standardně vybaveny 17palcovými koly z lehkých slitin, LED světlomety a zadními světly a sportovním odpružením. Modely SE jsou vybaveny bezpečnostními skly, střešními ližinami a pádly řazení, zatímco modely XSE jsou nabízeny s 18palcovými koly, vyhřívanými sedadly SofTex a dvoubarevným lakem.

Toyota Corolla Cross 2024: Interiér, motor a úpravy

Multimediální audiosystém Toyota je standardní výbavou všech modelů Corolla Cross Hybrid 2024. Obsahuje osmipalcový dotykový displej, bezdrátové připojení chytrých telefonů prostřednictvím Apple CarPlay a Android Auto, duální Bluetooth, inteligentního asistenta, cloudovou navigaci, nabíjecí porty USB-C a aktualizace OTA (Over-the-Air).


Edice Pasleno

Novinkou pro rok 2024 je Toyota Corolla Cross Hybrid Nightshade Edition. Nightshade Edition vychází ze středního paketu Hybrid SE a přidává tmavší design s černými 18palcovými koly, černými akcenty na předních a zadních světlech, zadním spoilerem, tmavým označením a speciálním lakem. Interiér dostane černé a červené látkové čalounění, červené prošívání, bezdrátové nabíjení, podlahové rohože a bezrámové zpětné zrcátko HomeLink.

Toyota Corolla Cross 2024: Interiér, motor a úpravy

Výkonné a účinné hybridní hnací ústrojí

Toyota Corolla Cross je vybavena pouze benzinovým čtyřválcem o objemu 2,0 litru s výkonem 169 koní a točivým momentem 151 N.m. Naproti tomu Corolla Cross Hybrid má vedle benzinového motoru tři elektromotory a dosahuje tak ještě vyššího výkonu 196 k. Nejedná se o sportovní vůz, ale Toyota tvrdí, že na 100 km/h zrychlí za přibližně osm sekund, takže je rychlejší než model pouze s benzinovým motorem.

Toyota Corolla Cross 2024: Interiér, motor a úpravy

V kombinaci se standardně dodávaným elektronickým pohonem všech kol a automatickou převodovkou ECVT s plynulou změnou převodového poměru dosahuje Corolla Cross Hybrid kombinované spotřeby paliva 42 mil na galon, podle Toyoty se však údaje mohou lišit.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Tažení a užitečné zatížení

Stejně jako sedan Corolla, hatchback GR Corolla a Prius je i Corolla Cross Hybrid založena na platformě TNGA-C společnosti Toyota a může táhnout až 1 500 kg. Tažná kapacita není nijak výjimečná, ale odpovídá požadavkům dané třídy. Pokud vás to potěší: Corolla Cross Hybrid nabízí světlou výšku 8 cm a zavazadlový prostor o objemu 21,5 m3 se vzpřímenými zadními sedadly.

Toyota Corolla Cross 2024: Interiér, motor a úpravy

Pocit bezpečí Toyoty 3.0

Toyota Corolla Cross Hybrid 2024 je vybavena pokročilými asistenčními systémy. Všechny modely jsou vybaveny dynamickým radarovým tempomatem s plnou rychlostí, varováním před opuštěním jízdního pruhu, systémem pro předcházení kolizím s detekcí chodců, automatickými dálkovými světly, připomínačem jízdy na zadních sedadlech a asistentem dopravních značek. Další výbavy zahrnují varování před mrtvým úhlem a upozornění na křížový provoz. Systém Toyota Rear Seat Reminder je rovněž součástí standardní výbavy všech modelů Corolla Cross Hybrid.


Doporučená maloobchodní cena modelu Toyota Corolla Cross Hybrid pro modelový rok 2024

Dodávky modelu Corolla Cross Hybrid prodejcům budou zahájeny v zimě. Oficiální údaje o doporučené prodejní ceně zatím nejsou k dispozici, ale očekáváme, že základní ceny se budou pohybovat mezi 31 000 a 33 000 eur.

Autobrezik