Toyota Corolla Cross 2022: specifikace, cena, datum vydání

Přichází zbrusu nová Toyota Corolla Cross 2022, která bude umístěna mezi modely CH-R a RAV4. Tento vítaný přírůstek do rodiny Corolla je skvělá dodávka, která má vše, co potřebujete pro moderní SUV. Nečekejte zpočátku prémiové funkce, jako je nejnovější Highlander, ale přesto toto SUV nabízí skvělý balíček s velkou hodnotou za peníze. Je k dispozici s čistými, moderními liniemi a má velmi univerzální a prostorný interiér.

Nová Corolla Cross navíc nabízí vynikající výkon 169 koní a ještě lepší spotřebu paliva. Toyota uvedla, že nadcházející Corolla bude standardně vybavena pohonem všech kol. Díky tomu můžete mít při každé jízdě klid.

Toyota Corolla Cross 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

První dojmy Toyota Corolla Cross 2022

Při pohledu na novou Toyotu Corolla Cross 2022 jsme zjistili, že sdílí spoustu ukazatelů s modely RAV4 a Highlander. Ve srovnání s jiným malým SUV SUV od Toyoty ale nadcházející model vypadá výrazně konvenčněji než například C-HR. Obecně je delší, širší a vyšší. První dojem je pozitivní a přední zástěra je identická s větší RAV4.

Kromě toho Toyota přidala černé plastové obložení karoserie, aby bylo zajištěno, že model Corolla Cross nebude zaměňován s výše uvedenými modely. Přední zástěra je elegantní a obsahuje rozzlobeně vypadající světlomety a elegantní mřížku. Pokud jde o zadní část, můžeme vidět zadní světla, která jsou podobná těm na RAV4, a vpředu i vzadu jsou umělé krycí lišty.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Známý design interiéru

Uvnitř Toyota Corolla Cross 2022 sdílí design sedanu Corolla. K dispozici jsou tři konfigurace, včetně L, LE a XLE. Překvapivě je i základní model velmi dobře vybaven. Nové SUV vypadá moderně a má „plovoucí“ středovou konzolu připojenou k nastavení infotainmentu s dotykovou obrazovkou 7,0 nebo 8,0 palce. V závislosti na variantě výbavy existuje možnost obdržení 7,0palcového digitálního přístroje, který nahrazuje analogový rychloměr.

Dalšími možnostmi jsou elektrické střešní okno, sedadla ze syntetické kůže, vyhřívaná přední sedadla, dvouzónová automatická klimatizace a elektricky nastavitelné sedadlo řidiče v 10 směrech s bederní opěrkou. Interiér také nabízí dostatek prostoru pro pět cestujících a nákladový prostor je jedním z nejprostornějších v segmentu.

Toyota Corolla Cross 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Toyota Corolla Cross 2022 pod kapotou

Zcela nová Toyota Corolla Cross 2022 pod kapotou nenabízí nic zvlášť nového. Toto subkompaktní SUV využívá jediný motor, který pohání také sedan Corolla. Motor se skládá z řadového čtyřválce 2,0 litru s výkonem 169 koní a točivým momentem 150 liber.

Automatická převodovka CVT je jedinou volbou převodovky a pohon předních kol je standardní. Na přání je samozřejmě k dispozici pohon všech kol. S řadovým čtyřválcovým motorem Toyota tvrdí, že Corolla Cross spotřebuje dohromady 32 mpg a dokáže táhnout až 1500 liber.

Toyota Corolla Cross 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání, cena

Toyota nezveřejnila žádné informace o tom, kdy přesně se Corolla Cross začne prodávat. Mnozí se však domnívají, že se k obchodníkům z USA dostane do konce roku. Současně očekáváme přepracované modely CR-V a Highlander. Pokud jde o ceny, nová Toyota Corolla Cross by měla v roce 2022 začínat zhruba na 24 000 eur.