Jeep Commander 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nový Jeep Commander 2022 byl potvrzen a jeho návrat se uskuteční příští rok. Podle nejnovějšího oficiálního prohlášení se nové SUV zpočátku objeví na latinskoamerickém trhu. Nejsme si jisti, zda bude tento model k dispozici ve Spojených státech, ale víme, že čínský trh dostane mnohem větší verzi s názvem Grand Commander.

Je zajímavé, že máme nějaké špionážní záběry a nový Jeep Commander vypadá téměř přesně jako Jeep Compass. Hlavní rozdíl mezi nimi však spočívá v tom, že velitel má hranatější tvar. Ve skutečnosti jezdí na platformě FCA Small Wide, která je základem modelů Renegade a Compass.

Exteriér Jeep Commander 2022

Z hlediska designu vypadá nový Jeep Commander 2022 kompaktně a stylově. Je zřejmé, že nejnovější model Jeep Compass inspiruje toto SUV. V první řadě se točí na platformě FCA Small Wide, která je základem kompasu a používá se mezi modely Cherokee a Grand Cherokee.

S rozvorem necelých 111 palců by tento model rozhodně měl nabídnout prostornější kabinu než Compass. Pokud jde o styl, první vykreslování ukazuje typický designový jazyk Jeep. K dispozici je samozřejmě několik exkluzivních detailů, například atraktivnější přední nárazník, poněkud odlišná, ale stejná mřížka a stylové světlomety.

Prostorná kabina

Uvnitř bude celková kvalita nového Jeepu Commander 2022 na vysoké úrovni. K potvrzení toho bohužel nejsou k dispozici žádné rendery ani špionážní pásky. Mnoho zpráv ve skutečnosti naznačuje, že nový Commander pojme velmi prostornou třířadou kabinu, která by měla pojmout sedm cestujících.

Nevíme však, zda má tento model standardně dvě řady sedadel, nebo je třetí řada volitelná. Obecně bychom měli očekávat o něco delší seznam standardního vybavení a více technických drobností, než jaké jsme viděli u nejnovějšího Grand Cherokee.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pod kapotou

Jeep nedávno odhalil plán na uvedení přesně čtyř elektrických vozidel a deseti plug-in hybridů do roku 2022. Podle zpráv by nadcházející Jeep Commander mohl některé z nich použít. Další možností je stávající systém PHEV, který jsme viděli na nejnovějším Wrangleru 4xe.

Tento model využívá plug-in hybridní systém skládající se ze silného elektromotoru, 17,3 kWh baterie a 2,0litrového turbomotoru. Dohromady tento systém poskytuje přibližně 49 MPGe (míle na galon ekvivalentu) a 25 mil čistě elektrického dosahu. Samozřejmě očekáváme, že v nabídce bude alespoň jeden další motor.

Přináší Jeep velitele zpět?

Odpověď je ano. Nový Unibody Jeep Commander 2022 byl sledován a zdá se, že jeho design je silně založen na menším modelu Compass. Nevíme s jistotou, zda bude tento model k dispozici pouze v Latinské Americe, nebo zda příští rok přistane také ve Spojených státech.

Severní Amerika by údajně mohla získat prodloužený rozvor Grand Wagoneer, ale tyto informace zatím nejsou oficiální. Přesné ceny a datum vydání Commander zatím nejsou k dispozici, ale další novinky čekají v následujících měsících.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis