Jeep Grand Cherokee 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející Jeep Grand Cherokee 2022 se chystá přidat další vizuální vylepšení. Nejprve jsme viděli špionážní záběry a nyní máme vykreslení. Zatímco vykreslení nejsou oficiální, nabízejí podrobnější pohled na to, jak by nový Grand Cherokee mohl vypadat. Špionážní fotografie ukazují více než dost a zdá se, že Cherokee nové generace je na cestě.

To znamená, že výrobce bude dodávat také různá vnitřní vybavení. Pokud jde o výkon, věci by měly zůstat nedotčeny. Hybridní hnací ústrojí je stále jen fáma, ale varianta Trackhawk je na spadnutí. Prodej začne někdy v roce 2021 a cena mírně vzroste.

Vykreslení Grand Cherokee 2022

2022 Jeep Grand Cherokee byl špehoval června letošního roku. Špionážní záběry ukazují prototyp s novou mřížkou a světlomety. Sedmislotové rozložení mřížky je však zachováno, což je skvělé. Nyní nám vykreslení ukazují více podrobností a nejnovější zprávy od Jeepu. Mřížka roste o něco větší, zatímco světlomety jsou štíhlejší než dříve. Tvář je nicméně rozpoznatelná a neliší se hlavně od crossoverů a SUV jiných džípů.

Boční profil pokračuje robustním designovým jazykem. To je velmi zajímavé, protože segment je plný stylových SUV s krásnými liniemi karoserie. Podběhy kol jsou však větší, takže Grand Cherokee 2022 vynikne v davu. Nový model bude fungovat na stejné platformě, na které jsou založeny Alfa Romeo Giulia a Stelvio. Díky tomu je rozvor ještě delší, takže je k dispozici třetí řada.

Vnitřní vybavení

Uvnitř se nový Jeep Grand Cherokee dočká v roce 2022 významných vylepšení. Vykreslení interiéru však není k dispozici. Na druhé straně nám špionážní nahrávky umožňují nahlédnout do nového designu interiéru. I když jsou změny exteriéru konzervativní, interiér dostane více upscale aktualizací. Přijměte to, Jeep je již léta luxusní značkou. Každá značka vozidla je plná high-tech vybavení a vysoce kvalitních materiálů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nová generace Grand Cherokee se nebude lišit. Z toho, co jsme viděli, bude mít toto SUV větší dotykovou obrazovku infotainmentu a výraznější středový sloupek. Stoh lemují kožené materiály kolem palubní desky a sdruženého přístroje. Některá tlačítka jsou stále k dispozici, ale design vypadá čistěji a interiér je jednodušší.

Specifikace motoru, Trackhawk

Motor Jeepu Grand Cherokee 2022 je z velké části zachován. Jedná se o motor V6 o objemu 3,6 litru, který je k dispozici téměř u každého SUV a pick-upu v Jeepu. Silný V6 poskytuje výkon 295 koní a točivý moment 260 lb-ft. Výstup 5,7 litru je volitelný a může produkovat až 360 koňských sil a krouticí sílu 390 lb-ft. I když je nový motor možný, je příliš brzy spekulovat o něm.

To zahrnuje také možnost hybridního pohonu. Pokud chcete více síly, má nový Jeep Grand Cherokee 2022 úžasnou variantu Trackhawk. Tato verze je vybavena přeplňovaným motorem V8 s objemem 6,2 litru a poskytuje výkon 707 koní a točivý moment 645 lb-ft.

Cena a datum vydání Jeepu Grand Cherokee 2022

Cena příští generace Jeepu Grand Cherokee 2022 bude nižší než 40 000 eur. Na druhou stranu by zmíněná varianta Trackhawku mohla stát kolem 90 000 eur. Změny jsou významné, takže zvýšení ceny dává smysl. Jeep uvede své nové SUV někdy v roce 2021, pravděpodobně ve druhé polovině.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis