Toyota Mirai 2024: cena, interiér, specifikace

Toyota

Toyota Mirai 2024 zahájila nový rok několika kosmetickými aktualizacemi. Zůstává jediným elektrickým sedanem s vodíkovým palivovým článkem (Hyundai NEXO je crossover SUV). Nyní má nový nátěr Elemental Silver a odznak Beyond Zero.

Nová stříbrná barva Elemental Silver přidává pět dalších barev exteriéru: černá, bílá Oxygen, červená Supersonic, Heavy Metal a Modrá Hydro.

XLE i Limited se dodávají s 19x8palcovými litými koly a celoročními pneumatikami 235/55R19, ačkoli XLE nabízí volitelná 20palcová kola.

Motor Toyota Mirai FCEV

Toyota Mirai je elektrické vozidlo s palivovými články (zkráceně FCEV) s „bezdrátovým“ systémem, který přeměňuje vodík na elektřinu. Řidič plní nádrž vodíkem, stejně jako u běžného benzínového auta; Rozdíl je v tom, že ve srovnání s kapalným benzínem používá jako palivo stlačený vodíkový plyn.

V Mirai 2024 je kombinovaná elektrická energie z palivového článku a rekuperačního brzdového systému uložena v lithium-iontové baterii. Když sešlápnete plynový pedál, na zadní kola se přes vzadu namontovaný AC synchronní motor přenese maximálně 182 koní.

Palivový článek Mirai kombinuje vodík s kyslíkem z nasávaného vzduchu, čímž vytváří chemickou reakci a vyrábí elektřinu. Jediným vedlejším produktem syntézy vodíku a kyslíku je voda, která nepozorovaně odkapává samostatným ventilačním potrubím pod vozem.

Toyota Mirai 2024 je vybavena elektrickým vzduchovým kompresorem (pro stlačování nasávaného vzduchu), vodou chlazeným mezichladičem (pro chlazení stlačeného vzduchu před vstupem do palivového článku), vodou chlazeným chladičem oleje a elektrostatickým čističem vzduchu s uhlíkový filtr. filtr pro čištění nasávaného paliva. Jinými slovy, evoluce Mirai je docela cool!

Spotřeba paliva

Toyota Mirai XLE-Klasse bietet eine von der EPA geschätzte Reichweite von 402 Meilen mit einem Wasserstofftank, was einem Kraftstoffverbrauch von 76 in der Stadt, 71 auf der Autobahn und 74.mpgents.

Mezitím nejlepší řada Mirai Limited poskytuje dosah podle EPA 357 mil, což je dobré pro hodnocení 67/64 město/dálnice a 65 mpg dohromady.

Vnitřní prostor a kapacita nákladu

Mirai 2024 je založen na prémiové platformě Toyoty TNGA-L a je výrazně větším vozem než jeho předchůdce. Nabízí prostorné pokoje pro pět dospělých.

Přestože je Mirai poměrně velký sedan střední třídy, má pouze 9,6 kubických stop prostoru v kufru. Je dostatečně prostorný pro pár kufrů střední velikosti, ale nic ve srovnání s prostorným kufrem 16,7 kubických stop modelu Honda Accord z roku 2024.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Audio a multimediální systém Toyota.

Mirai je standardně dodáván s multimediálním audio systémem Toyota s 12,3palcovým digitálním přístrojovým štítem a 12,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu.

Systém má pokročilé funkce konektivity, jako jsou aktualizace OTA (over-the-air), duální Bluetooth, Apple CarPlay a Android Auto, stejně jako jednoměsíční zkušební připojení Wi-Fi, které poskytuje přístup k internetu 4G až pěti zařízením.

Mirai nabízí i řadu dalších komunikačních služeb. Drive Connect například zahrnuje hlasově ovládaného inteligentního asistenta, cloudovou navigaci a asistenci při hledání cíle. Mezitím balíček Safety Connect obsahuje tlačítko SOS, detektor krádeže a 10 let rozšířené 24hodinové silniční asistenční služby.

2024 začíná MSRP Toyota Mirai.

Toyota Mirai 2024 je k dispozici ve výbavách XLE a Limited. Níže je uveden popis každé možnosti a počáteční doporučená cena.

Mirai XLE

XLE začíná na 51 215 EUR. Obsahuje LED světlomety s automatickým vyrovnáváním, dvouzónovou automatickou klimatizaci, navigaci, elektricky ovládaná a vyhřívaná přední sedadla, SoftTex čalounění, bezklíčový přístup, bezdrátové nabíjení smartphonu, tři nabíjecí porty USB-C a stereo JBL se 14 reproduktory.

Balíček Advanced Technology Package je volitelný. Obsahuje digitální klíč, přední a zadní parkovací asistent, osvětlení prostoru pro nohy vpředu a 360stupňový monitor.

Mirai Limited

Cena limitovaného top modelu začíná od 68 180 eur. Má vše z XLE plus praktické doplňky, jako jsou vyhřívaná a ventilovaná přední a zadní sedadla, vnitřní osvětlení, třízónová automatická klimatizace, panoramatické střešní okno (pevné skleněné panely s ochranou proti slunci) a pokročilý parkovací asistent. .

Bezpečnostní prvky Toyota Mirai 2024

Mirai 2024 je standardně dodáván s Toyota Safety Sense 3.0 (TSS 3.0). Součástí paketu je mimo jiné předkolizní systém s detekcí chodců, dynamický radarový tempomat s plnou rychlostí, varování před opuštěním jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu a automatická dálková světla.

Výsledky Toyota Mirai 2024

  • Toyota Mirai s vodíkovými palivovými články, která byla poprvé představena v roce 2020, dostává několik aktualizací pro modelový rok 2024, včetně nového odznaku Beyond Zero a Safety Sense 3.0.
  • Mirai je vybaven palivovými články s pevným polymerovým elektrolytem a nabízí dojezd podle EPA 402 mil na plnou nádrž vodíku.
  • Toyota Mirai 2024 má doporučenou maloobchodní cenu 51 125 EUR a je k dispozici ve výbavách XLE a Limited.

Závěry Toyota Mirai 2024

Toyota Mirai 2024 je elektromobil s nejdelším dojezdem, který je k dispozici za méně než 52 000 EUR, a tato aktualizace druhé generace mu dodává novou osobnost, včetně interiéru inspirovaného Lexusem.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.