Jeep Grand Wagoneer 2024: specifikace, změny, cena

Všechny modely Grand Wagon dorazí k prodejcům s lehčím, ale výkonnějším řadovým šestiválcovým motorem s dvojitým přeplňováním, který nahradí 6,4litrový V8. Má výkon 510 koní. a 500 Nm. točivého momentu a je to stejný motor Hurricane, který debutoval v Grand Wagoneer L 2023.

Kromě toho Jeep odstranil střední Grand Wagoneer Series II a nahradil jej Obsidian. Kupodivu Jeep také nabízí balíček Obsidian v nejvyšší výbavě Grand Wagoneer Series III.

Každý Jeep Grand Wagoneer 2024 je dodáván s rezervní pneumatikou plné velikosti, stěrači s dešťovým senzorem, elektricky ovládanými stupačkami, LED osvětlením nákladového prostoru a elektricky sklopnými zrcátky.

Převodovka Quadra-Drive II 4×4

Dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec Grand Wagoneer je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou, která roztáčí všechna čtyři kola prostřednictvím prémiové převodovky Quadra-Drive II 4×4.

Quadra-Drive II se vyznačuje elektronickou uzávěrkou zadního diferenciálu, dvourychlostní rozdělovací převodovkou, nízkým rozsahem (2,72:1), kontrolou sjíždění kopce a převodem náprav 48:1, což dává velkému Jeepu plynulou jízdu. – Silniční licence.

Grand Wagoneer navíc disponuje jízdními režimy Select Terrain, které upravují vzorce řazení převodovky, odezvu motoru a distribuci točivého momentu pro zdolání skalnatých kopců, sněhu, blátivých stezek a dalších náročných terénů. Volitelná dvourychlostní rozdělovací převodovka Jeep automaticky přepíná mezi dvěma možnostmi nižšího výkonu a v případě potřeby poskytuje vyšší točivý moment.

Tažení a nosnost

Jeep Grand Wagoneer 2024 je při přepravě nákladu stejně účinný jako standardní Wagoneer. Při správné výbavě může Grand Wagoneer 2024 táhnout až 9 850 liber. Jeep hodnotí GCWR na 12 300 liber. pro Grand Wagoneer 2024.

Mezitím Grand Wagoneer nabízí 27,4 kubických stop úložného prostoru za třetí řadou, který se rozšíří na 72,9 kubických stop a působivých 96,9 kubických stop se sklopenými sedadly třetí a druhé řady.

Spotřeba paliva

Jeep Grand Wagoneer z roku 2024, poháněný dvěma turbodmychadly přeplňovanými řadovými šestiválcovými motory, je o něco úspornější než předchozí 6,4litrový V8. Zatímco V8 dosahuje hodnocení EPA 15 mpg, turbodmychadlem přeplňovaný řadový šestimotorový motor Hurricanu snižuje spotřebu paliva na celkově 17 mpg. Motor Hurricane jich vyprodukuje 14 ve městě a 20 na dálnici.

Jeep Grand Wagoneer startuje na MSRP

Jeep Grand Wagoneer 2024 je k dispozici v základních úrovních výbavy Series III, Obsidian a Series III Obsidian. Níže je uveden popis každé možnosti a počáteční doporučená cena.

základna

Základní Grand Wagoneer stojí od 93 945 eur. Za tuto cenu získáte 20palcová litá kola, posuvné stupačky, panoramatické střešní okno, zadní výklopné dveře hands-free, adaptivní vzduchové odpružení, sedadla z pravé hovězí kůže a čtyřzónovou automatickou klimatizaci.

Mezi další standardní prvky patří vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná sedadla druhé řady, vnitřní osvětlení a síťka do zavazadlového prostoru se stahovacími úchyty.

Základní Grand Wagoneer navíc přichází s digitálním displejem řidiče, 12palcovým dotykovým displejem infotainmentu, navigací, bezdrátovým připojením k chytrému telefonu, bezdrátovým nabíjením a stereo McIntosh s 19 reproduktory.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Obsidián

Obsidian začíná na 106 440 EUR a má mnoho stejných funkcí jako základní Grand Wagoneer. Mezi vylepšení a jedinečné detaily patří obložení interiéru a exteriéru v klavírním tónu, 22palcová leštěná kola s černými akcenty a kůží obšitá sedadla Palermo s masážními funkcemi. K dispozici je střecha v barvě karoserie.

Obsidian je standardně dodáván se zábavním systémem McIntosh o výkonu 1 375 wattů s 23 reproduktory, včetně 12palcového subwooferu.

Série III

Série III začíná na 114 595 EUR a má mnoho stejných standardních funkcí jako základní varianta a Obsidian Grand Wagoneer. Mezi vylepšení pro řadu III patří 22palcová kola, sedadla Palermo s prošívaným koženým čalouněním a masážními funkcemi a zábavní systém McIntosh Reference od Obsidian.

Série III Obsidián

Nejvyšší model Series III Obsidian začíná na 116 000 EUR a bude obsahovat mnoho (ne-li všechny) stejných funkcí jako předchozí úrovně výbavy. Obsidian Series III má však výrazný vzhled, který může oslovit některé kupující.

Bezpečnostní prvky Jeep Grand Wagoneer 2024

Všechny modely Jeep Grand Wagoneer jsou vybaveny působivým seznamem pokročilých pomůcek pro řidiče, jako jsou: B. Zmírnění čelní kolize, varování v mrtvém úhlu, varování při opuštění jízdního pruhu, adaptivní tempomat, 360stupňová kamera a automatický zadní asistenční parkovací asistent.

Bezpečnostní funkce jako Driver Attention Alert, Front Cross Traffic Alert a Traffic Sign Recognition jsou nyní dostupné u všech modelů.

Výsledky Jeep Grand Wagoneer 2024

  • Grand Wagoneer 2024 je luxusnější verzí Jeepu Wagoneer se třemi řadami sedadel až pro osm, luxusním dřevěným obložením a většími displeji.
  • Grand Wagoneer ukončuje výrobu svého úctyhodného 6,4litrového motoru V8 pro modelový rok 2024. Místo toho všechny modely Grand Wagoneer dostanou výkonnější verzi řadového šestiválce Hurricane s dvojitým přeplňováním.
  • Jeep Grand Wagoneer Series II se loučí v roce 2024. Na jeho místě bude Grand Wagoneer Obsidian.

Závěry Jeep Grand Wagoneer 2024

Jeep Grand Wagoneer 2024 je dobrou volbou pro kupující, kteří od běžného vozu Wagoneer očekávají více. Má výkonný řadový šestiválec se dvěma turbodmychadly, spoustu interiérových technologií, luxusnější prvky a opravdové terénní schopnosti.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.