Nissan Rogue 2024: specifikace, cena, motory

Nissan

Nissan Rogue 2024 zůstává součástí modelu třetí generace, který debutoval v roce 2021. Nissan poskytl Rogue několik promyšlených aktualizací pro modelový rok 2024, aby byl konkurenceschopný se svými konkurenty CR-V, CX-50 a RAV4.

Vyšší úrovně výbavy, jako jsou SL a Platinum, jsou standardně vybaveny 12,3palcovým dotykovým informačním a zábavním systémem s integrací Google a všechny modely Rogue jsou vybaveny přepracovanými předními a zadními nárazníky, přepracovanými zadními svítilnami a vylepšenými stylovými koly.

Dívej se

Jaké to je sedět na sedadlech? Otevírají se úložné prostory hladce a tiše?

Mimo

Nissan Rogue 2024 dostane aktualizované přední a zadní obložení, maska chladiče Nissan V-Motion získá zcela moderní vzhled a přední a zadní obložení získají mnohem rafinovanější vzhled. Když se přesuneme dozadu, všimnete si vylepšených vnitřních zadních světel, matného vnějšího odznaku a nových 18palcových litých kol. Rogue je k dispozici ve stupních výbavy S, SV, SL a Platinum. Platinové modely mají leskle černé blatníky, spodní vnější obložení a přístrojovou desku a nový design 19palcových kol.

Interiér

Uvnitř bylo přepracováno obložení interiéru s použitím kvalitnějších materiálů. Naštěstí jeho design zůstává vzorem jednoduchosti. Klimatizace má jednoduché knoflíky, zatímco informační a zábavní systém má ovládání hlasitosti a tlačítka nahoru a dolů rádia.

Rogue si zachovává prostorný interiér s 31,6 kubických stop nákladového prostoru, který se po sklopení sedadel druhé řady rozšíří na 74,1 kubických stop.

Díky izolovanému přednímu bočnímu sklu je kabina celkově tichá a sedadla jsou dobře vyztužená. SV nabízí volitelná vyhřívaná přední sedadla, která jsou standardem pro SL a Platinum. Verze Platinum má vyhřívaná zadní sedadla, ale nemá ventilaci.

Nissan Rogue Performance z roku 2024

Po pečlivém prostudování toho, jak tento model vypadá vizuálně a jak spolu jednotlivé komponenty vytvářejí celkový dojem.

motor

Rogue je poháněn 1,5litrovým přeplňovaným tříválcovým motorem s proměnlivou kompresí spárovaným s plynule měnitelnou převodovkou (CVT), která produkuje 201 koní a 225 liber-stop točivého momentu. Jezdí na běžný bezolovnatý benzín a může táhnout až 1500 liber, s tažnou tyčí, která váží 150 liber. Standardem je pohon předních kol, volitelný pohon všech kol.

Modely S mají 17palcová kola, verze SV mají 18palcová kola a verze SL a Platinum mají 19palcová kola.

Když je Rogue v pohybu, poskytuje silný výkon, i když to není nejrychlejší SUV na trhu. Při počáteční akceleraci je určitá prodleva turba, ale dá se tolerovat. Na rozdíl od většiny svých současníků se CVT chová spíše jako typická automatická převodovka. Obvyklá „gumička“, kterou CVT trpí, zde není tak běžná.

Jízda je z velké části plynulá a pohodlná, což je vítaná změna od mnoha kompaktních SUV, která vykreslují až příliš jasný obraz naší neefektivní infrastruktury. Nedochází k nadměrnému pohybu karoserie přes nerovnosti a tělo Rogue se v zatáčkách mírně naklání. Rogue však nikdy nedostojí svému jménu, a to i přes rychlé řízení, dobrý pocit z vozovky a dobře ovladatelnou, ale poddajnou jízdu. Většina příležitostných zákazníků bude s ovládáním spokojena, ale nadšenci do řízení možná ne.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vlastnosti a technologie

Mezi pokročilé asistenční bezpečnostní systémy řidiče patří automatické nouzové brzdění s detekcí chodců, varování před mrtvým úhlem, varování před průjezdem vzadu, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent dálkových světel a asistent automatického brzdění zpátečky jako standard. Mezi volitelné systémy patří asistent sledování mrtvého úhlu, rozpoznávání dopravních značek, 360stupňový kamerový systém, head-up displej a asistenční balíček Nissan ProPilot.

Hlavní výhodou čekání na Nissan Rogue 2024 je však přítomnost vestavěného softwaru Google v Nissan Rogue SL a Platinum 2024 a také Wi-Fi hotspot s Google Assistant, Google Maps a Google Play. Chcete-li software používat, váš smartphone nemusí být spárován, připojen k síti nebo v autě. Kromě toho jsou standardem Apple CarPlay a Android Auto; Bezdrátové Apple CarPlay je součástí modelů Rogue Platinum a SL. Ale jaký model si vyberete, ovlivňuje velikost obrazovky infotainmentu. Modely Rogue S a SV mají 8palcový dotykový displej, zatímco modely SL a Platinum mají 12,3palcový dotykový displej. SL také dostanou 12,3palcový digitální přístrojový štít.

Specifikace

V níže uvedené tabulce najdete technické specifikace Nissanu Rogue 2024:

Cena29 685 eur
RozměryDélka: 183 palců Šířka: 72,4 palce Výška: 66,5 palce Rozvor: 106,5 palce
Hmotnost3737 liber
motorTříválcový motor 1,5 litru s přeplňováním turbodmychadlem a proměnným kompresním poměrem. Plynule měnitelná převodovka. Pohon čtyř kol.
Spotřeba paliva28 mpg město, 34 mpg hwy, 31 mpg dohromady
Popis služeb201 koní, točivý moment 225 Nm
V den prodejeZačátek roku 2024

Výsledky Nissan Rogue 2024

  • Nissan Rogue poskytuje hladkou a pohodlnou jízdu.
  • Mezi aktualizované technologické funkce patří vestavěný software Google pro některé třídy.
  • Prostorný interiér modelu 2024 byl přepracován s použitím kvalitnějších materiálů.
  • Rogue 2024 je prvním vozidlem Nissan, které je standardně dodáváno s vestavěnou funkcí Google, která integruje Asistenta Google, Mapy Google a všechny vaše oblíbené aplikace Google Play prostřednictvím pohlcující 12,3palcové dotykové obrazovky.
  • Mezi aktualizace exteriéru patří nový design kol, saténové odznaky a aktualizovaná přední maska V-Motion.
  • Nissan Rogue 2024 má počáteční maloobchodní cenu 29 685 EUR.

Do roku 2024 dostane nejprodávanější vůz Nissan zcela moderní vzhled, ale vlastnosti spolehlivého a hospodárného vozu Rogue zůstanou nezměněny.

Diplom

Nissan Rogue 2024 je přesvědčivým příkladem v segmentu malých až středně velkých SUV. Za dané peníze stále nabízí slušný výkon, dobře vybavenou kabinu a spoustu pokročilých bezpečnostních prvků.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.