Nissan Armada 2024: specifikace, cena, motory

Výsledky Nissan Armada 2024

  • Nissan Armada 2024 má architekturu karoserie na rámu, motor V8 a kabinu pro sedm nebo osm cestujících s kapitánskými křesly nebo lavicí ve druhé řadě.
  • Přestože má Armada ve srovnání s mohutným SUV plné velikosti šediny, stále má prostornou třířadou kabinu se spoustou luxusních prvků, které doplňují její plynulou jízdu.
  • K dispozici s pohonem všech kol.

Co je nového?

Nissan aktualizoval Armadu pro modelový rok 2021 a od té doby neprovedl žádné zásadní aktualizace. Do roku 2024 však Nissan vyřadil základní Armadu S z nabídky a zůstaly pouze tři dobře vybavené verze: SV, SL a nejvyšší verze Platinum.

Každý Nissan Armada pro rok 2024 je standardně dodáván s 12,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu, navigací, bezdrátovým Apple CarPlay, kabelovým Android Auto, SiriusXM a vestavěným Amazon Alexa. Konektivita Bluetooth, hotspot Wi-Fi a čtyři porty USB (dva porty typu A a dva porty typu C) jsou standardem.

Mezi další standardní prvky výbavy bez ohledu na výbavu patří vyhřívání předních sedadel, dálkový start motoru, LED mlhovky a LED denní svícení.

Převodovka V8

Nissan Armada se nám líbí, protože je to staromódní SUV. A to především díky silnému, ale žíznivému 5,6litrovému motoru V8 o výkonu 298 kW (400 koní) a točivém momentu 560 Nm, což je více než u standardního 5,3litrového motoru V8 v novém Chevy Tahoe 2025.

Tažná kapacita

Převodovka má sedm stupňů a roztáčí zadní kola. Pokud ale chcete, můžete si pořídit i převodovku s pohonem všech kol s přepínacím převodem a dvourychlostní rozdělovací převodovku pro náročné použití.

Pokud máte správné příslušenství, Nissan Armada 2024 může táhnout až 3856 kg. Standardně je vybaven sedmipólovým konektorem a konektorem kabelového svazku přívěsu, ovladačem brzd přívěsu a kontrolou stability přívěsu.

Spotřeba paliva

Odvrácenou stranou výhod Armady V8 je spotřeba paliva. EPA hodnotí Armada 2024 s pohonem všech kol na 16,8 l/100 km ve městě, 12,4 l/100 km na dálnici a 14,7 l/100 km kombinovaně. Varianta s pohonem zadních kol má spotřebu 18,1/13,1 l/100 km město/dálnice a 15,7 l/100 km kombinovaně.

Pokud hledáte ekonomické rodinné auto, měli byste se poohlédnout jinde. Pokud však chcete lepší (i když dražší) Armadu se stejným motorem V8, podívejte se na 2024 Infiniti QX80.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Doporučená prodejní cena

Nissan Armada 2024 je k dispozici v úrovních výbavy SV, SL a Platinum. Zde je rozpis každé možnosti a počáteční doporučené ceny v českých korunách. Ceny zahrnují poplatek 47 375 Kč za dopravu. Inteligentní pohon všech kol Nissan stojí dalších 75 000 Kč.

NE

Nissan Armada SV stojí 1 433 625 Kč. Jedná se o nejlevnější verzi, přesto však nabízí některé zajímavé funkce. Nechybí 45,7cm kola z lehkých slitin, LED světlomety, koženkové sedadla, dvouzónová automatická klimatizace a audiosystém se šesti reproduktory. K dispozici je také plnohodnotná rezervní pneumatika.

SL

SL začíná na 1 529 125 Kč a zahrnuje 50,8cm kola, elektricky ovládané zadní výklopné dveře, dálkový bezklíčový přístup, čalounění z pravé kůže, střešní okno, vyhřívaný volant, audiosystém Bose s 13 reproduktory a sklopná sedadla ve třetí řadě.

Volitelný paket Midnight Edition nabízí výběr černého obložení exteriéru a interiéru a také černé obložení stropu. Mezi další přírůstky Midnight Edition patří vyhřívaná a elektricky sklopná zpětná zrcátka, koberečky do kufru a podlahové koberečky Midnight Edition. Výbava SL je k dispozici také s kapitánskými křesly druhé řady.

Platina

Maximální cena výbavy Platinum začíná na 1 735 375 Kč. Platinum přichází s 55,9cm koly, prošívanými koženými sedadly, vyhřívanými a ventilovanými předními sedadly, vyhřívanými sedadly druhé řady, elektricky sklopnými sedadly třetí řady, digitálním zpětným zrcátkem a stěrači s dešťovým senzorem.

Platinum se standardně dodává s lavicí ve druhé řadě nebo volitelnými kapitánskými křesly pro sedm nebo osm cestujících. K dispozici je zábavní systém druhé řady se dvěma osmipalcovými obrazovkami.

Bezpečnostní hodnocení a funkce

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) udělil Nissanu Armada 2024 celkové hodnocení bezpečnosti čtyřmi hvězdičkami.

Každý Nissan Armada je vybaven Safety Shield 360, sadou pokročilých asistenčních systémů řízení. Balíček obsahuje varování před kolizí vpředu, adaptivní tempomat, varování v mrtvém úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu, zadní automatické brzdění a přední a zadní parkovací senzory.

záruka

Nissan Armada 2024 přichází s tříletou (58 000 km) zárukou na celý vůz a pětiletou (96 000 km) zárukou na pohonné ústrojí. Tovární záruku lze prodloužit na jakékoli nové vozidlo Nissan, včetně Armady.

Závěr

Pokud hledáte velké třířadé SUV, ale nelíbí se vám možnosti od Fordu nebo GM, zvažte Nissan Armada 2024. Než se však vydáte k prodejci, ujistěte se, že máte k dispozici výše uvedené informace, abyste věděli, jaké otázky ohledně cen a úrovní výbavy Armada 2024 máte klást.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.