Nissan Armada 2023: Cena, interiér, technická data

S cílem nabídnout trhu velkých SUV dostatek výkonu vybavuje Nissan každou Armadu motorem V8 o výkonu 298 kW (400 koní). To dává i základnímu modelu dostatek síly a působivou tažnou kapacitu 3856 kg. Nissan Armada 2023, který je k dispozici s pohonem zadních nebo všech kol, je třířadé SUV plné zábavy a elegance. Ve vyšších výbavách Armady dodávají tomuto Nissanu nádech luxusu prošívaná vyhřívaná kožená sedadla, obrazovky namontované na opěrkách hlavy a dřevěné obložení s otevřenými póry.

Nedávné aktualizace daly Armadě větší výkon a svěžejší design, ale nelze se vyhnout tomu, že velký výkon má svou daň na spotřebě paliva. Ve srovnání s Chevroletem Tahoe, Jeepem Wagoneer nebo Fordem Expedition není Armada nejúspornějším SUV, ale její styl a výkonný motor z ní dělají nápadně atraktivní vozidlo.

Co je nového pro rok 2023?

Po velkém faceliftu Armady pro rok 2021 jsou změny u SUV Nissan 2023 spíše jemné. Nissan nabízí Amazon Alexa pro Armada SV, SL a Platinum. Dálkové startování, LED mlhová světla a samostmívací zpětné zrcátko jsou u Armady SV standardem. Armada SL od roku 2023 nabízí kromě standardní výbavy vyhřívaný volant.

Výbava SL je podle nás nejlepší řešení. Kromě všech žádoucích standardních funkcí, které zdědil od základního modelu SV, nabízí audiosystém Bose s 13 reproduktory, 20palcová kola, kožený interiér, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, vyhřívaný volant a střešní okno. Volitelná kapitánská sedadla ve druhé řadě jsou k dispozici také pro SL.

motoru, převodovky a výkonu

Jediným hnacím ústrojím Armady je výkonný 5,6litrový motor V8 spojený s kultivovanou sedmistupňovou automatickou převodovkou. Motor, který pro rok 2021 získal 7,5 kW a 26 Nm točivého momentu, poskytuje 298 kW (400 koní) a 560 Nm točivého momentu při použití prémiového benzínu. Lze jej kombinovat s pohonem zadních nebo všech kol. S Armadou jsme nezávodili s přepracovaným motorem V8, ale jezdili jsme s ním a milovali jsme jeho plynulou akceleraci.

Navzdory své velikosti se Armada díky nezávislému zavěšení ovládá překvapivě dobře, ale její ovladatelnost nedosahuje úrovně agilnějšího Chevroletu Tahoe a GMC Yukon. Náš testovaný vůz měl hladkou a tichou jízdu, přestože jezdil na 22palcových kolech (18palcová kola jsou standardem). Hladká jízda neovlivnila náš pocit kontroly, ale řízení bylo nepřesné a pomalu reagovalo, což způsobilo, že se SUV na dálnici kolébalo jako jeho španělský jmenovec.

tažná kapacita a užitečné zatížení

Maximální tažná kapacita Nissanu Armada 2023 je neuvěřitelných 3856 kg. To platí pro modely s pohonem zadních i všech kol. To není tolik jako Jeep Wagoneer, ale více než Chevrolet Suburban a Tahoe.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Všechny vozy Armada jsou vybaveny stejným motorem V8 a automatickou převodovkou, což je kombinace, díky které je Nissan méně úsporný než většina jeho konkurentů. EPA odhaduje, že verze s pohonem zadních kol dosahuje spotřeby 16,8 l/100 km ve městě a 12,4 l/100 km na dálnici. S pohonem všech kol se obě hodnoty zvýší o 0,4 l/100 km. Jakmile budeme mít možnost otestovat auto na naší trase s úsporou paliva při rychlosti 120 km/h, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, budeme moci posoudit jeho skutečnou spotřebu.

Interiér, pohodlí a nakládka

Pohodlný a prostorný interiér doplňuje elegantní exteriér Armady. Kabina je dobře izolována od vnějšího hluku a většina materiálů je citlivá a měkká. Armada má tři řady sedadel a pojme až osm cestujících, přičemž volitelná druhá řada sedadel pro kapitány zvyšuje kapacitu na sedm. Sedadla lze rychle a snadno sklopit jednou rukou, ale je nutné je znovu složit ručně.

Elektricky sklopná třetí řada sedadel (standardně od SL) se vyklápí nahoru a dolů pomocí tlačítek v nákladovém prostoru nebo na loketních opěrkách třetí řady sedadel, ale šrouby se pohybují rychleji. Ve srovnání s novějšími konkurenty se Armada cítí stejně hladce – ne-li kluzčí – ale prostor pro nohy ve třetí řadě není tak velkorysý. Nejvyšší řada Platinum má prošívaná sedadla a imitace dřeva, které dokreslují atmosféru luxusního SUV.

infotainment a konektivita

Každá Armada je vybavena velkým 12,3palcovým dotykovým displejem informačního a zábavního systému s otočnými ovladači hlasitosti a ladění. Vyčnívá z horní části středové konzoly a nabízí vestavěnou navigaci, satelitní rádio SiriusXM (vyžaduje předplatné), Android Auto a Apple CarPlay a bezdrátové nabíjení smartphonu. Model SL střední třídy má také audiosystém Bose s 13 reproduktory a vrcholná verze Platinum má zábavní systém na zadních sedadlech se dvěma 8,0palcovými obrazovkami.

bezpečnost a asistenci řidiče

Každá Armada je standardně vybavena řadou asistenčních systémů řidiče. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Armady navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • Standardní hlídání mrtvého úhlu a upozornění na křížový provoz vzadu

záruka a údržba

Záruka Armady je spíše průměrná. Na rozdíl od Tahoe a Yukonu také Nissan nenabízí bezplatnou plánovanou údržbu.

  • Základní záruka: 3 roky nebo 100 000 km
  • Záruka na hnací ústrojí: 5 let nebo 160 000 km
  • Bezplatná plánovaná údržba: Není zahrnuta

Doporučená maloobchodní cena pro Nissan Armada 2023 je 1 210 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.