Nissan Armada 2023: Specifikace, cena, datum vydání

S cílem poskytnout trhu velkých SUV hodně výkonu, vybav Nissan každá armáda s 400 hp V8. To dává i základnímu modelu dostatek podpory a působivé tažné kapacity 8500 liber. Nissan Armada 2023, který je k dispozici s pohonem zadních nebo všech kol, je třířadý punt plný zábavy a elegance. Ve vyšších stupních výbavy Armady dodávají tomuto Nissanu nádech energie Bentley prošívaná vyhřívaná kožená sedadla, obrazovky namontované na opěrce hlavy a dřevěné obložení s otevřenými póry.

Nissan Armada 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nedávné aktualizace daly Armadě větší výkon a čerstvější design, ale je nevyhnutelné, že velký výkon vyžaduje řešení na galon. V porovnání s tím Chevy Tahoe, dem Jeep Wagoneer nebo brod Expedition, Armada není nejlepší SUV na světě, ale její styl a výkonný motor z ní činí nápadně okouzlující vozidlo.

Co je nového pro rok 2023?

Po velkém faceliftu Armady pro rok 2021 jsou změny u SUV Nissan 2023 spíše jemné. Nissan nabízí Amazon Alexa pro Armada SV, SL a Platinum. Dálkové startování, LED mlhová světla a samostmívací zpětné zrcátko jsou u Armady SV standardem. Armada SL od roku 2023 nabízí kromě standardní výbavy vyhřívaný volant.

Nissan Armada 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Výbava SL je podle nás nejlepší řešení. Kromě všech žádoucích standardních funkcí, které zdědil od základního modelu SV, nabízí audiosystém Bose s 13 reproduktory, 20palcová kola, kožený interiér, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, vyhřívaný volant a střešní okno. Volitelná kapitánská sedadla ve druhé řadě jsou k dispozici také pro SL.

motoru, převodovky a výkonu

Jediným hnacím ústrojím Armady je výkonný 5,6litrový motor V8 spojený s civilizovanou sedmistupňovou automatickou převodovkou. Motor, který pro rok 2021 získal 10 koní a 19 liber točivého momentu, poskytuje 400 koní a 413 liber točivého momentu na prémiový benzín. Lze jej kombinovat s pohonem zadních nebo všech kol. S Armadou jsme nezávodili s přepracovaným motorem V8, ale jezdili jsme s ním a milovali jsme jeho plynulou akceleraci.

Nissan Armada 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Navzdory své velikosti se Armada díky nezávislému zavěšení ovládá překvapivě dobře, ale její ovladatelnost nedosahuje agilnějšího Chevroletu Tahoe a GMC blížící se k Yukonu. Naše testovací vozidlo mělo hladkou a tichou jízdu navzdory jízdě na 22palcových kolech (18palcová kola jsou standardem). Hladká ovladatelnost neovlivnila náš pocit kontroly, ale řízení bylo nepřesné a pomalu reagovalo, což způsobilo, že SUV na dálnici poskakovalo jako jeho španělský jmenovec.

Nissan Armada 2023: Specifikace, cena, datum vydání

tažná kapacita a užitečné zatížení

Maximální tažná kapacita Nissanu Armada 2023 je neuvěřitelných 8500 liber. To platí pro modely s pohonem zadních i všech kol. To není tolik jako džíp Wagoneer, ale více než Chevrolet Suburban a Tahoe.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Všechny vozy Armada jsou vybaveny stejným motorem V8 a automatickou převodovkou, což je kombinace, díky které je Nissan méně úsporný než většina jeho konkurentů. EPA odhaduje, že verze s pohonem zadních kol dostane 14 mpg při jízdě ve městě a 19 mpg na dálnici. S pohonem všech kol obě hodnoty klesnou o 1 mpg. Jakmile to uděláme automobil může jet po naší Eco-Route 75 km/h, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, budeme moci posoudit jeho skutečnou spotřebu.

Nissan Armada 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Pohodlný a prostorný interiér doplňuje elegantní exteriér Armady. Kabina je dobře izolována od vnějšího hluku a většina materiálů je citlivá a měkká. Armada má tři řady sedadel a pojme až osm cestujících, přičemž volitelná druhá řada sedadel pro kapitány zvyšuje kapacitu na sedm. Sedadla lze rychle a snadno sklopit jednou rukou, ale je nutné je znovu složit ručně.

Nissan Armada 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Elektricky sklopná třetí řada sedadel (standardně od SL) se vyklápí nahoru a dolů pomocí tlačítek v nákladovém prostoru nebo na loketních opěrkách třetí řady sedadel, ale šrouby se pohybují rychleji. Ve srovnání s novějšími konkurenty se Armada cítí stejně hladce – ne-li kluzčí – ale prostor pro nohy ve třetí řadě není tak velkorysý. Nejvyšší řada Platinum má prošívaná sedadla a imitace dřeva, které dokreslují atmosféru luxusního SUV.

infotainment a konektivita

Každá Armada je vybavena velkým 12,3palcovým dotykovým displejem informačního a zábavního systému s otočnými ovladači hlasitosti a ladění. Vyčnívá z horní části středové konzoly a nabízí vestavěnou navigaci, satelitní rádio SiriusXM (vyžaduje předplatné), Android Auto a Apple CarPlay a bezdrátové nabíjení smartphonu. Model SL střední třídy má také audiosystém Bose s 13 reproduktory a vrcholná verze Platinum má zábavní systém na zadních sedadlech se dvěma 8,0palcovými obrazovkami.

Nissan Armada 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Každá Armada je standardně vybavena řadou asistenčních systémů řidiče. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Armady navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • Standardní hlídání mrtvého úhlu a upozornění na křížový provoz vzadu

záruka a údržba

Záruka Armady je spíše průměrná. Na rozdíl od Tahoe a Yukonu také Nissan nenabízí bezplatnou plánovanou údržbu.

  • Omezená tříletá záruka nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 60 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena pro Nissan Armada 2023 je 49 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik