Jeep Wagoneer 2024: recenze, specifikace, cena

Konečné specifikace Jeep Wagoneer 2024

  • Wagoneer 2024 je vstupem Jeepu do vysoce konkurenčního třířadého prémiového segmentu SUV, který konkuruje klasikům jako Chevy Tahoe, Nissan Armada a Ford Expedition.
  • Wagoneer není tak luxusní jako Range Rover nebo BMW X7, ale má více nákladového prostoru a díky třem dostupným motorům s pohonem všech kol je stejně schopný i v terénu.
  • Pryč je úctyhodný 5,7litrový Hemi. Pozdravte standardní 3,0litrový přeplňovaný řadový šestiválec!

Co je nového?

5,7litrový motor Hemi V8 modelu Jeep Wagoneer z roku 2024 je nahrazen dvěma turbodmychadly přeplňovanými 3,0litrovým řadovým šestiválcovým motorem Hurricane, který produkuje 420 koní a točivý moment 468 liber-stop. Výkonný řadový šestiválec debutoval u modelu Wagoneer L 2023 a v Grand Wagoneer L produkuje výkon až 510 koní a 500 liber-stop točivého momentu. Motor je spárován s osmistupňovou automatickou převodovkou TorqueFlite a pohonem zadní nápravy.

Tři převodovky 4×4.

Jeep Wagoneer nabízí tři možnosti pohonu všech kol, aby uspokojil potřeby kupujících, kteří hledají dobrodružství v přírodě. Quadtra-Trac I je převodovka 4×4 na plný úvazek s jednorychlostní rozdělovací převodovkou a mechanickým samosvorným diferenciálem, ideální pro občasné jízdy v terénu, na hlíně a v lehkém písku.

Dvourychlostní rozdělovací převodovka Quadtra-Trac II však dokáže poslat až 100 procent točivého momentu motoru na kolo s největší trakcí. Jeep Wagoneer je konečně vybaven převodovkou pohonu všech kol Quadra-Drive II s elektronickým samosvorným diferenciálem, který snímá prokluz a posílá výkon na kola s nejlepší trakcí.

Systém kontroly trakce Selec-Terrain od Jeepu je standardní součástí všech vozidel a má speciální jízdní režimy pro jízdu v terénu. Kromě toho se Wagoneer může brodit vodou až do hloubky 24 palců.

Tažná kapacita

Jeep Wagoneer 2024 je praktické SUV. Může táhnout až 10 000 liber (při správné výbavě) a má třířadou kabinu se sedmi nebo osmi sedadly. Za třetí řadou je také úložný prostor o velikosti 27,4 kubických stop, který se po sklopení sedadel ve druhé a třetí řadě rozšíří na 116,7 kubických stop.

Ale pamatujte: čím více cestujících a nákladu máte ve svém Wagoneeru, tím méně toho budete moci táhnout.

Spotřeba paliva

Jeep Wagoneer RWD (nebo 2WD) 2024 má hodnocení EPA 17 město, 24 dálnice, 20 dohromady. Čísla klesají na 16/23 město/dálnice a 19 dohromady pro verzi 4×4.

Jeep říká, že řadový šestiválcový motor Hurricane s dvěma turbodmychadly stále poskytuje vyšší výkon a točivý moment, přičemž je o 15 procent účinnější než Hemi V8.

✓ Můžete také zkontrolovat:

začíná na doporučené maloobchodní ceně

Jeep Wagoneer 2024 je k dispozici v základních úrovních výbavy Series II a Series III. Zde jsou výchozí ceny pro každou verzi: Ceny zahrnují náklady na doručení ve výši 2000 eur. Volba jedné z dostupných pohonných jednotek 4×4 stojí 3 000 EUR navíc, stejně jako volba karoserie Wagoneer L s dlouhým rozvorem.

Základna vozu

Základní Jeep Wagoneer stojí od 54 545 eur. Je dobře vybaven automatickými LED světlomety, bezklíčovým vstupem, 18palcovými litými koly, LED mlhovými světly, čalouněním z hovězí kůže, třízónovou automatickou klimatizací, vyhřívanými a ventilovanými předními sedadly, elektricky ovládanými sedadly druhé řady, střešními ližinami a přívěsným motorem. s elektrickým pohonem. sedadla. Stupačky a držák spojky.

Standardem je také 10,1palcový dotykový displej infotainmentu s bezdrátovou konektivitou chytrého telefonu, navigace, satelitní rádio, čtyři nabíjecí porty USB a stereo Alpine s devíti reproduktory.

Mezi další možnosti patří 10,25palcový dotykový displej pro spolujezdce, 20palcová kola a dvě 10,1palcové obrazovky ve druhé řadě.

Wagoner řady II

Jeep Wagoneer Series II začíná na 69 645 EUR. Standardní výbava zahrnuje automatické stěrače, vnitřní osvětlení, bezdrátové nabíjení a aktivní potlačení hluku.

Série II je k dispozici s paketem pro tažení přívěsu Heavy Duty, který obsahuje ovladač brzd přívěsu, asistent pro připojení přívěsu, převod zadní nápravy 3,92, elektronickou uzávěrku diferenciálu a chromované závěsy přívěsu.

Kromě toho se Wagoneer Series II Carbide vyznačuje jedinečnými 20palcovými černými koly, tmavými vnějšími akcenty a třívrstvou panoramatickou střechou.

Wagoner řady III

Špičkový Jeep Wagoneer Series III začíná na 80 145 EUR. Mezi vylepšení patří vlastní kryty kol, vyhřívaná sedadla druhé řady, elektricky ovládaná sedadla třetí řady, head-up displej, automatická dálková světla, adaptivní vzduchové odpružení a dvourychlostní rozdělovací převodovka.

Bezpečnostní hodnocení a funkce

Jeep Wagoneer 2024 získal od NHTSA celkové hodnocení čtyřmi hvězdičkami.

Každý vůz Wagoneer je vybaven pokročilými jízdními pomůckami, jako je varování před srážkou vpřed, automatické nouzové brzdění, varování před mrtvým úhlem, varování před příčným provozem vzadu a přední a zadní parkovací senzory. K dispozici je automatické parkování, 360stupňová kamera, adaptivní tempomat, head-up displej a systém varování před opuštěním jízdního pruhu.

záruka

Jeep Wagoneer opustí montážní závod Warren v Michiganu v roce 2024. Bude se na něj vztahovat tříletá (36 000 mil) všeobecná záruka a pětiletá (60 000 mil) záruka na pohonné ústrojí.

Závěr

Jeep Wagoneer 2024 je luxusní třířadé SUV, které vypadá dobře jak v terénu, tak na silnici. Má prostorný interiér a výkonný motor V6 přeplňovaný dvěma turby. Jde o spolehlivou alternativu k dražším evropským SUV a oblíbeným vozidlům Ford nebo Chevy.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.