Infiniti QX50 2024: spotřeba, technická data, cena

Infiniti

Výsledky Infiniti QX50 za rok 2024

  • Infiniti QX50 2024 je stylový, luxusní crossover pro pět cestujících, který konkuruje průmyslovým gigantům, jako jsou Mercedes-Benz GLC, BMW X3 a Genesis GV70.
  • Premium Care, pokrývající tři roky plánované údržby, je nyní standardem každého QX50.
  • Infiniti QX50 se standardně dodává s pohonem předních kol, ale pohon všech kol je volitelný.

Co je nového?

Pro Infiniti QX50 2024 se toho mnoho nezměnilo. Sedí pod QX60 v řadě crossoverů a SUV značky a má sourozence se šikmou střechou nazvaného QX55. Infiniti upustilo od výbavy Essential pro modelový rok 2023 a nahradilo ji nyní populární výbavou Sport.

Novinkou pro rok 2024 je Infiniti Premium Care, nyní standardně u každého QX50. Jedná se o program údržby naplánovaný výrobcem, který zahrnuje 36 měsíců nebo 22 500 mil plánované údržby, včetně rotace pneumatik a výměny oleje.

Mezitím QX50 Sensory a Autograph dostanou nový lak Obsidian Black. Luxusní modely mohou být vybaveny stereo systémem Bose s 12 reproduktory.

motor a převody

Všechny Infiniti QX50 jsou poháněny čtyřválcovým motorem vyvinutým mateřskou společností Nissan. Motor je vybaven turbodmychadlem s proměnnou kompresí (VC-T). Tato technologie umožňuje měnit kompresní poměr motoru podle potřeby pro zvýšení výkonu nebo zlepšení spotřeby paliva.

Motor má výkon 268 koní. a točivý moment 280 Nm. Výkon je přenášen na přední kola nebo všechna čtyři kola přes bezstupňovou automatickou převodovku Xtronic (CVT) s funkcí sportovního podřazování.

Tažná kapacita

Infiniti QX50 2024 může táhnout až 3 000 liber. To není tolik jako u jiných aut této třídy, ale stále to není špatné. Toyota RAV4 a Mazda CX-50 mohou při správné výbavě táhnout až 3 500 liber.

Spotřeba paliva

Infiniti QX50 s pohonem všech kol má hodnocení EPA 22 město, 28 dálnice a 25 kombinované. Mezitím se čísla mírně zlepšují se standardním pohonem předních kol: 23/29 město/dálnice a 26 kombinovaných.

Zavazadlový prostor a technické specifikace

Interiér Infiniti QX50 je navržen pro dospělé. Druhá řada sedadel se posouvá dopředu a dozadu, aby se zvětšil prostor pro nohy nebo úložný prostor. Se zvednutými zadními sedadly je k dispozici 31,4 kubických stop úložného prostoru. Po sklopení zadních sedadel se objem zvětší na 65,1 kubických stop.

Vpředu a uprostřed je to, co Infiniti nazývá informačním a zábavním systémem Intouch, který se skládá z osmipalcové horní obrazovky a sedmipalcového spodního displeje. Nabízí bezdrátové připojení Apple CarPlay a kabelové připojení Android Auto.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Doporučená prodejní cena

Infiniti QX50 2024 je k dispozici v úrovních výbavy Pure, Luxe, Sport, Sensory a Autograph. Zde je rozpis jednotlivých úrovní výbavy a počáteční MSRP. Ceny zahrnují cílový poplatek 1 195 EUR. Volitelná převodovka pohonu všech kol stojí o 2 000 EUR více, než je vyvolávací cena (doporučená maloobchodní cena).

Čistý

Základní Infiniti QX50 Pure stojí od 42 045 eur. Obsahuje LED světlomety, elektricky ovládané zadní výklopné dveře, 19palcová kola, vyhřívaná zrcátka, adaptivní řízení, bezklíčový přístup, dvouzónovou automatickou klimatizaci, sedadla ze syntetické kůže, elektricky ovládaná přední sedadla, audiosystém se šesti reproduktory a informační a zábavní systém. s dvoutlačítkovým displejem. Systémové a bezdrátové nabíjení smartphonu.

Lux

Ceny luxusu začínají od 45 345 eur. Mezi prvky výbavy patří zadní výklopné dveře hands-free, čalounění z pravé kůže, vyhřívaná přední sedadla, panoramatické střešní okno, střešní ližiny a volitelný stereo systém Bose s 12 reproduktory.

Druhy sportů

Sport začíná od 50 245 eur. Sportovnější QX50 má tmavý design exteriéru i interiéru. Paket Midnight obsahuje LED mlhovky, 20palcová kola, černé střešní ližiny, kožené sedačky, ventilovaná přední sedadla, vnitřní osvětlení, vyhřívaný volant, navigaci a audiosystém Bose s 12 reproduktory.

smyslové

Snímač stojí 54 545 eur. Obsahuje LED světlomety s adaptivním osvětlením, speciální 20palcová kola, samostmívací zrcátka, stěrače s dešťovým senzorem, audiosystém Bose s 16 reproduktory, head-up displej a vyhřívaná zadní sedadla.

Autogram

Nejlepší Infiniti QX50 Autograph začíná na 59 095 EUR. Standardně se dodává s pohonem všech kol, prošívanými koženými sedadly, třízónovou automatickou klimatizací, obložením stropu z umělého semiše a zadními slunečními clonami.

Bezpečnostní hodnocení a funkce

Infiniti QX50 má pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti od NHTSA a dobré hodnocení od IIHS.

Každý QX50 je dodáván s rozsáhlým seznamem pokročilých pomůcek pro řidiče, jako je adaptivní tempomat, varování před kolizí vpřed, nouzové brzdění vpřed, varování před mrtvým úhlem, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před křížením vzadu, asistent dálkových světel a automatické brzdění.

ProPilot Assist, asistenční technologie pro řízení bez použití rukou, je standardní součástí QX50. Infiniti popisuje systém, který pomáhá řidiči udržovat směrovou stabilitu a pomáhá při akceleraci a brzdění.

záruka

Na každé Infiniti QX50 pro rok 2024 se vztahuje čtyřletá záruka/60 000 mil od nárazníku k nárazníku a šestiletá záruka/70 000 mil na hnací ústrojí. K dispozici je také program Infiniti Premium Care, který pokrývá 36 měsíců nebo 22 500 mil (podle toho, co nastane dříve) preventivní údržby.

Závěr

Infiniti QX50 2024 je pod kapotou méně dynamické než jeho dražší německé, americké nebo jihokorejské protějšky. Má však prostorný interiér, spoustu technických a luxusních funkcí a relativně dostupnou základní cenu.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.