Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Nekonečno QX50 2023 se navzdory svému atraktivnímu exteriéru a elegantnímu interiéru těžko prosazuje proti svým konkurentům v plné velikosti. Kompaktní SUV Infiniti trpí složitým přeplňovaným čtyřválcovým motorem s proměnnou kompresí, který nedosahuje slibovaných výhod z hlediska spotřeby paliva a výkonu. Konkurenti s konvenčními čtyřválcovými turbomotory jako např Audi Q5 nebo BMW X3 xDrive30i zrychlují rychleji a jsou stejně hospodárné ve spotřebě.

Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Z hlediska jízdní dynamiky je QX50 spíše komfortní než sportovní, což by pro většinu kupujících neměl být problém. Místo sportovnosti a zapojení řidiče dostávají plynulou jízdu a tichý interiér. QX50 vypadá dobře a nabízí luxusní vnitřní prostředí, ale postrádá podstatu potřebnou k tomu, aby obstála proti svým špičkovým rivalům.

Co je nového pro rok 2023?

Model 2023 QX50 se oproti minulému modelovému roku z velké části nezměnil, ale nový model Sport nahrazuje střední řadu Essential. Název Sport může být trochu zavádějící, protože se nemůže pochlubit žádnými vlastnostmi zvyšujícími výkon, ale vypadá ostře s leskle černou kůží a tmavě lakovanými 20palcovými koly; interiér je lemován semianilinovou kůží a je vybaven zvukovým systémem Bose s 12 reproduktory. Zbytek modelové řady těží z některé nové standardní výbavy, jako jsou vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, funkce dálkového startu a bezdrátová nabíjecí stanice pro chytré telefony, a všechny modely nyní přicházejí s tříletou bezplatnou plánovanou údržbou.

Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nový sportovec střední třídy je podle nás tou nejlepší volbou z mnoha úrovní výbavy QX50, protože přichází se slušnou standardní výbavou, včetně 360stupňového kamerového systému, vyhřívaných a chlazených předních sedadel, integrovaného navigačního systému, osvětlení interiéru a mnohem víc. Pokud chcete pohon všech kol, musíte počítat s příplatkem 2000 eur.

motoru, převodovky a výkonu

Od doby, kdy byl přepracován pro modelový rok 2, je každý QX50 poháněn přeplňovaným čtyřválcovým motorem s proměnnou kompresí známým jako VC-Turbo. Motor poskytuje výkon 268 koní a točivý moment 280 liber a je spojen s plynule měnitelnou automatickou převodovkou (CVT), která posílá výkon buď na přední kola, nebo na všechna čtyři kola. Motor plynule přepíná mezi vysokou kompresí při plynulé jízdě a nízkou kompresí při prudké akceleraci.

Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Akcelerace není valná, ale zklamáni budou jen ti, kteří hledají opravdu rychlý crossover. Bohužel při prudkém sešlápnutí plynového pedálu je motor hlučný a převodovka CVT tyto pazvuky zejména v městském provozu zhoršuje. Infiniti se zaměřuje na pohodlí a luxus s hladkým ovládáním, které je klidné na nerovných silnicích a šetrné na dálnici.

Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Volant málo komunikuje s vozovkou, ale reaguje přesně a plynule. Měkký brzdový pedál Infiniti bohužel nefunguje hladce. To vede k mnoha rušným zastávkám v dopravní špičce, kde se příď QX50 při prudkém brzdění naklání dopředu. Přesto v našem testu nouzového brzdění potřebovalo k zastavení ze 70 km/h pouhých 164 metrů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Navzdory takzvanému revolučnímu motoru navrženému tak, aby maximalizoval výkon i spotřebu paliva, bylo naše testovací vozidlo v terénu méně účinné, než bylo inzerováno. Přední QX50 spotřebuje 23 kilometrů v městském provozu a 29 kilometrů na dálnici, verze s pohonem všech kol ujede až 22 kilometrů v městském provozu a 28 kilometrů na dálnici. Všechny tyto hodnoty odpovídají hodnotám podobně vybavených bmw X3 a des Volvo XC60 , ale jsou zklamáním, protože motor VC Turbo je údajně účinnější než tradiční alternativy. Nejnovější QX50 s pohonem všech čtyř kol, který jsme testovali v rámci našeho rozsáhlého testovacího programu na našem okruhu s nízkou spotřebou paliva při rychlosti 75 km/h, byl ve skutečnosti 27 mpg pod odhadovanými dálničními hodnotami.

Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Uvnitř může být QX50 vybavena prošívanými koženými sedadly, dřevěným obložením a koženkovým obložením stropu. Tyto kvalitní detaily výbavy jsou však dostupné pouze pro dražší model. Nicméně každý QX50 nabízí pohodlný a tichý interiér s prostorným sedadlem ve druhé řadě se sklopnými opěradly, což se ukázalo být vrcholem modelu QX50 2019, který jsme měli v naší dlouhodobé testovací flotile. QX50 nabízí 31 metrů krychlových za zadním sedadlem a až 65 metrů krychlových při sklopení zadního sedadla v poměru 60:40. Při sklopených sedadlech se jich vešlo devět a při sklopených 22, v obou případech o dva více než u X3. Zatímco naše testovací vozidlo obsahovalo pohybem aktivované elektricky ovládané zadní výklopné dveře na nejvyšší úrovni výbavy, tato užitečná funkce neexistuje u nižších úrovní výbavy.

Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Informační a zábavní systém s dvojitým dotykovým displejem bude někoho otravovat víc než jiný. Vadilo nám také, že vyhřívaný volant a vlastní jízdní režimy jsou přístupné pouze přes toto rozhraní. I když jsme ocenili známý ovladač hlasitosti, otočný ovladač na středové konzole ovládá pouze horní obrazovku. Všechny modely mají Android automobil , Apple CarPlay a předplacený hotspot Wi-Fi. K dispozici jsou také stereo systémy Bose s 12 a 16 reproduktory, stejně jako mobilní WiFi hotspot. Naše testovací vozidlo mělo několik zásuvek, včetně tří USB portů vpředu a více 12voltových zásuvek, včetně jedné v nákladovém prostoru.

Infiniti QX50 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Každý QX50 je standardně vybaven řadou asistenčních systémů řidiče, včetně asistenta udržování v jízdním pruhu. Další informace o výsledcích nárazových testů QX50 naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Standardní hlídání mrtvého úhlu a upozornění na křížový provoz vzadu
  • Standardní adaptivní tempomat s technologií stop-and-go

záruka a údržba

Zatímco mnoho luxusních značek nabízí bezplatnou plánovanou údržbu, Infiniti ne. Infiniti však nabízí konkurenceschopné omezené záruky a záruky na hnací ústrojí a také čtyřletou silniční asistenci.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu šesti let nebo 70 000 mil
  • Bezplatná údržba je kryta po dobu 3 let bez ohledu na ujeté kilometry.

Doporučená maloobchodní cena pro Infiniti QX50 2023 je 59 085 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik