Infiniti QX50 2023: Přehled, technické údaje, cena

Infiniti QX50 2023 má sice atraktivní exteriér a elegantní interiér, ale těžko se prosazuje proti svým konkurentům. Kompaktní SUV Infiniti trpí složitým přeplňovaným čtyřválcovým motorem s proměnnou kompresí, který nesplňuje slibované výhody v oblasti spotřeby paliva a výkonu. Konkurenti s konvenčními přeplňovanými čtyřválci, jako jsou Audi Q5 nebo BMW X3 xDrive30i, zrychlují rychleji a jsou stejně úsporné.

Z hlediska jízdní dynamiky je QX50 spíše komfortní než sportovní, což by pro většinu kupujících neměl být problém. Místo sportovnosti a zapojení řidiče dostávají plynulou jízdu a tichý interiér. QX50 vypadá dobře a nabízí luxusní vnitřní prostředí, ale postrádá podstatu potřebnou k tomu, aby obstála proti svým špičkovým rivalům.

Co je nového pro rok 2023?

Model 2023 QX50 se oproti minulému modelovému roku z velké části nezměnil, ale nový model Sport nahrazuje střední řadu Essential. Název Sport může být trochu zavádějící, protože se nemůže pochlubit žádnými vlastnostmi zvyšujícími výkon, ale vypadá ostře s leskle černou kůží a tmavě lakovanými 20palcovými koly; interiér je lemován semianilinovou kůží a je vybaven zvukovým systémem Bose s 12 reproduktory. Zbytek modelové řady těží z některé nové standardní výbavy, jako jsou vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, funkce dálkového startu a bezdrátová nabíjecí stanice pro chytré telefony, a všechny modely nyní přicházejí s tříletou bezplatnou plánovanou údržbou.

Nový QX50 Sport je podle nás tou nejlepší volbou z mnoha úrovní výbavy QX50, protože přichází se slušnou standardní výbavou, včetně 360stupňového kamerového systému, vyhřívaných a odvětrávaných předních sedadel, integrované navigace, ambientního osvětlení interiéru a mnoha dalšího. Pokud chcete pohon všech kol, musíte počítat s příplatkem přibližně 50 000 Kč.

motoru, převodovky a výkonu

Od roku 2019, kdy byl model QX50 přepracován, je každý QX50 poháněn přeplňovaným čtyřválcovým motorem s variabilním kompresním poměrem známým jako VC-Turbo. Motor poskytuje výkon 200 kW (268 koní) a točivý moment 380 Nm a je spojen s plynule měnitelnou automatickou převodovkou (CVT), která přenáší výkon buď na přední kola, nebo na všechna čtyři kola. Motor plynule přepíná mezi vysokou kompresí pro úspornou jízdu a nízkou kompresí pro prudkou akceleraci.

Akcelerace není valná, ale zklamáni budou jen ti, kteří hledají opravdu rychlý crossover. Bohužel při prudkém sešlápnutí plynového pedálu je motor hlučný a převodovka CVT tyto pazvuky zejména v městském provozu zhoršuje. Infiniti se zaměřuje na pohodlí a luxus s hladkým ovládáním, které je klidné na nerovných silnicích a šetrné na dálnici.

Volant málo komunikuje s vozovkou, ale reaguje přesně a plynule. Měkký brzdový pedál Infiniti bohužel nefunguje hladce. To vede k mnoha rušným zastávkám v dopravní špičce, kde se příď QX50 při prudkém brzdění naklání dopředu. Přesto v našem testu nouzového brzdění potřebovalo k zastavení ze 70 km/h pouhých 164 metrů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Navzdory tzv. revolučnímu motoru, který má maximalizovat výkon i spotřebu paliva, byl náš testovaný model QX50 v praxi méně úsporný, než slibovala reklama. QX50 s pohonem předních kol dosahuje spotřeby 10,2 l/100 km ve městě a 8,1 l/100 km na dálnici, verze s pohonem všech kol pak až 10,7 l/100 km ve městě a 8,4 l/100 km na dálnici. Tyto hodnoty odpovídají hodnotám podobně vybavených BMW X3 a Volvo XC60, ale jsou zklamáním, protože motor VC-Turbo měl být úspornější než tradiční alternativy. Nejnovější QX50 s pohonem všech kol, který jsme testovali v našem rozsáhlém testovacím programu na naší trati s nízkou spotřebou paliva při rychlosti 120 km/h, ve skutečnosti dosáhl spotřeby 8,7 l/100 km, což je o 0,7 l/100 km více, než se očekávalo.

Interiér, pohodlí a nakládka

Uvnitř může být QX50 vybavena prošívanými koženými sedadly, dřevěným obložením a koženkovým obložením stropu. Tyto kvalitní detaily výbavy jsou však dostupné pouze pro dražší model. Nicméně každý QX50 nabízí pohodlný a tichý interiér s prostorným sedadlem ve druhé řadě se sklopnými opěradly, což se ukázalo být vrcholem modelu QX50 2019, který jsme měli v naší dlouhodobé testovací flotile. QX50 nabízí 31 metrů krychlových za zadním sedadlem a až 65 metrů krychlových při sklopení zadního sedadla v poměru 60:40. Při sklopených sedadlech se jich vešlo devět a při sklopených 22, v obou případech o dva více než u X3. Zatímco naše testovací vozidlo obsahovalo pohybem aktivované elektricky ovládané zadní výklopné dveře na nejvyšší úrovni výbavy, tato užitečná funkce neexistuje u nižších úrovní výbavy.

infotainment a konektivita

Informační a zábavní systém s dvojitým dotykovým displejem bude někoho otravovat víc než jiný. Vadilo nám také, že vyhřívaný volant a vlastní jízdní režimy jsou přístupné pouze přes toto rozhraní. I když jsme ocenili známý ovladač hlasitosti, otočný ovladač na středové konzole ovládá pouze horní obrazovku. Všechny modely mají Android automobil , Apple CarPlay a předplacený hotspot Wi-Fi. K dispozici jsou také stereo systémy Bose s 12 a 16 reproduktory, stejně jako mobilní WiFi hotspot. Naše testovací vozidlo mělo několik zásuvek, včetně tří USB portů vpředu a více 12voltových zásuvek, včetně jedné v nákladovém prostoru.

bezpečnost a asistenci řidiče

Každý QX50 je standardně vybaven řadou asistenčních systémů řidiče, včetně asistenta udržování v jízdním pruhu. Další informace o výsledcích nárazových testů QX50 naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Standardní hlídání mrtvého úhlu a upozornění na křížový provoz vzadu
  • Standardní adaptivní tempomat s technologií stop-and-go

záruka a údržba

Zatímco mnoho luxusních značek nabízí bezplatnou plánovanou údržbu, Infiniti ne. Infiniti však nabízí konkurenceschopné záruky na celý vůz a hnací ústrojí, stejně jako čtyřletou silniční asistenci.

Záruka na Infiniti QX50 zahrnuje:

  • Omezená záruka: 4 roky nebo 96 000 km
  • Záruka na pohonné ústrojí: 6 let nebo 112 000 km
  • Bezplatná údržba: Ne
  • Silniční asistence: 4 roky

Doporučená maloobchodní cena pro Infiniti QX50 2023 je 1 477 125 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.