Cadillac XT4 2023: Prezentace, ceny, technická data

Jedním z nejžhavějších segmentů v automobilovém světě je nyní malý luxusní crossover a Cadillac XT4 2023 se toho snaží využít. Má elegantní vnější design a prostorný interiér. Mnoho žádoucích funkcí je standardem, čímž se XT4 odlišuje od konkurence, jako je tato Audi Q3 , k BMW X1 a Mercedes Benz třída GLA působí levně. Crossover Caddy však dělá i určité kompromisy. Není tak kvalitní jako SUV německých značek a kvalitou materiálu v interiéru spíše připomíná jedničku Chevy než Cadillac.

Se vzpřímenou polohou sedadel působí XT4 za volantem spíše jako SUV než některé jiné modely v této nastupující třídě, ale jeho přeplňovaný čtyřválcový motor o výkonu 235 k poskytuje pouze přijatelný výkon. Ti, kteří od XT4 očekávají olympijskou atletiku s nablýskaným sportovním sedanem CT4-V Blackwing sedícím naproti showroomu Cadillacu, dostanou lekci. Ani nejvyšší výbava Sport nenabízí žádné potěšení z jízdy. Sečteno a podtrženo, XT4 je draze vypadající kompaktní crossover se spoustou prostoru, průměrnými funkcemi a jen průměrným výkonem.

Co je nového pro rok 2023?

Nejmenší crossover Cadillacu je nyní standardně dodáván s funkcí Blind Spot Detect a Rear Cross-Traffic Detect. Dvě nové barvy zdobí exteriér XT4 2023: Radiant Red Tintcoat a Argent Silver Metallic.

Modely Premium Luxury a Sport stojí téměř stejně, ale protože Premium Luxury nesluší svému jménu a Sport se lépe řídí, doporučujeme XT4 Sport. Vyznačuje se jedinečným designem ráfků, černěným vnějším obložením a exkluzivními interiérovými akcenty. Sportovní model má také podvozek s adaptivními tlumiči a lépe polstrovaná přední sedadla. Zvolili bychom paket Comfort (kožený interiér, ventilovaná a nastavitelná přední sedadla atd.) a odpružení Active Sport (adaptivní tlumiče), abychom se vyhnuli 20palcovým kolům požadovaným paketem Sport Dynamics a ovlivnili kvalitu jízdy.

motoru, převodovky a výkonu

Pod kapotou všech XT4 je čtyřválcový turbomotor s výkonem 235 koní. Kombinuje se s devítistupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních nebo všech kol. XT4 Sport, který jsme testovali, sprintuje na 100 km/h za nevýrazných 7,8 sekundy – 1,5 sekundy za X1. Navzdory tomuto rozdílu se XT4 cítí rychle ve městě a na dálnici. Ignorujte tvrzení Cadillacu, že XT4 je sportovní. Je to spíš křižník bulváru než sporťák. Ovládání je v pořádku, pokud je cesta přiměřeně hladká. Na hrubém asfaltu se do interiéru přenáší spousta vibrací a tvrdých nárazů, zejména při jízdě na volitelných 20palcových kolech. Stejně zklamáním je řízení, které není citlivé ani přímé. Jediná věc, která XT4 skutečně odlišuje, jsou brzdy, které naše testovací auto zastavily z 172 stop na úplné zastávce ze 70 km/h s jedním z nejtvrdších brzdových pedálů, jaké jsme kdy viděli.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Navzdory úsporné deaktivaci válců dosahuje XT4 pouze průměrných hodnot spotřeby paliva EPA, přičemž verze s pohonem předních kol dosahují na dálnici 30 mpg. V našem reálném testu spotřeby paliva na dálnici naše testovací vozidlo s pohonem všech kol dosáhlo pouhých 27 z 29 mpg EPA. Navštivte webové stránky EPA pro více informací o spotřebě paliva XT4.

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér XT4, i když je pohodlný a prostorný, není tak prémiový, jak by se v tomto prémiovém segmentu očekávalo. Palubní deska a horní výplně dveří jsou potaženy prošívanou koženkou, ale spodní výplně dveří a středová konzola jsou z levného plastu s ostrými hranami. Knoflíky a přepínače vypadají a působí jako levnější modely General Motors. Prostor je na předních sedadlech velkorysý a na zadních slušný.

Stejně jako prostor pro cestující je i nákladový prostor XT4 prostorný. Za zadní sedadlo XT4 se nám vešlo šest našich příručních tašek a 18 se sklopenými zadními sedadly – ​​o něco více než menší konkurenti, jako je tento Mini Cooper Countryman . Pokud hledáte malé SUV, které dokáže přepravovat náklad jako velké, měli byste se podívat na Volvo XC40 hodinky, do kterých se vejde 23 příručních zavazadel.

✓ Můžete také zkontrolovat:

infotainment a konektivita

Všechny modely XT4 jsou dodávány s 8,0palcovým informačním a zábavním systémem se softwarem CUE společnosti Cadillac. Dotyková obrazovka vypadá jako břitva a snadno se integruje s palubní deskou. Rozhraní se snadno používá a kromě dotyku na obrazovku může uživatel také komunikovat pomocí otočného ovladače na konzole. Apple CarPlay, Android automobil , integrovaný hotspot Wi-Fi a audiosystém se sedmi reproduktory jsou standardem, navigace je volitelná, stejně jako audiosystém Bose s 13 reproduktory. Volitelně dostupný technologický paket (pouze pro modely Premium Luxury a Sport) dále nabízí digitální přístrojový štít, head-up displej a bezdrátovou nabíjecí stanici pro chytré telefony.

bezpečnost a asistenci řidiče

Cadillac nabízí XT4 s řadou asistenčních funkcí řidiče, ale ne všechny jsou standardem. Pro více informací o výsledcích nárazových testů XT4 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Varování před kolizí a automatické nouzové brzdění jako standard
  • Sledování mrtvého úhlu ve standardní výbavě s varováním o příčném provozu vzadu
  • K dispozici je adaptivní tempomat

záruka a údržba

Záruka Cadillacu předčí záruku některých konkurentů s šestiletým nebo 70 000 mil pokrytím hnacího ústrojí. Cadillac nabízí bezplatnou kontrolu při nákupu jakéhokoli modelu do roku 2023.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je šest let nebo 70 000 mil.
  • Bezplatná údržba po dobu jednoho roku nebo 12 000 mil

Doporučená maloobchodní cena pro rok 2023 Cadillac XT4 je 56 835 eur.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.