Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Cadillac XT5 2023 se vidí ve třídě kompaktních luxusních SUV s mnoha vlajkovými loděmi, jako je Mercedes-AMG GLC a Porsche Macan proti drtivé konkurenci. V této třídě, která zahrnuje více než dvě desítky vozidel, je také mnoho opulentních luxusních lodí, jako je např Volvo XC60 a Genesis GV70 . XT5 je k dispozici s příčně uloženým čtyřválcovým přeplňovaným motorem nebo atmosférickým V6 s pohonem předních nebo všech kol. A přestože nabízí tichou kabinu a jednu z nejkonkurenceschopnějších nákladových kapacit ve své třídě, interiér není tak přesvědčivý jako jeho konkurenti.

Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ani Cadillac nevyužil kompaktních proporcí XT5, jeho jízdní dynamika je nudná a motory nevzrušivé. Caddy je sám o sobě docela pěkný. Ale ve třídě přeplněné těmi, kdo překonali, prostě nestíhá. Z více než dvou desítek vozidel v tomto segmentu vyzdvihuje zadní část XT5.

Co je nového pro rok 2023?

Pro modelový rok 2023 Cadillac XT5 se změnil jen nepatrně. Tři z osmi dostupných barev laku jsou letos novinkou. Nejvyšší modely Luxury a Sport mají nyní integrovaný navigační systém a zvukový systém Bose Performance Series se 14 reproduktory.

Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Model střední třídy Premium Luxury je nejlepší řešení. Má kožený interiér, vyhřívaný volant, hands-free zadní výklopné dveře, bezdrátové nabíjení a další. Rozhodli bychom se pro výkonnější volitelný motor V6, ale zůstali bychom u pohonu předních kol. Pohon všech kol je k dispozici jako volitelná výbava.

motoru, převodovky a výkonu

Standardní čtyřválcový přeplňovaný motor XT5 produkuje 235 koní a volitelný motor V6 produkuje 310 koní. Ani s jedním z motorů nemůže držet krok s konkurencí zaměřenou na výkon, jako je Porsche Macan S s výkonem 340 koní. Ve srovnání s méně agresivními modely, jako je tento Lexus RX350 nebo Volvo XC60, ale Caddy funguje lépe. Motor V6 Cadillacu je působivě tichý při lehké každodenní jízdě a je dobře izolován od prostoru pro cestující. Při razantní akceleraci je však větší motor nepříjemně patrný.

Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

XT5 zvládá zatáčky s lehkostí, aniž by vám vstávaly chlupy na zátylku, a to ani s volitelným adaptivním podvozkem. Naklánění těla se snadno ovládá a XT5 působí pevným a stabilním dojmem, což je obzvláště příjemné na dlouhých úsecích dálnice. Na hrbolatých úsecích vozovky se však může rozkolísat a tvrdé nárazy se ozývají interiérem. Řízení je přesné, ale nenabízí žádnou vizuální zpětnou vazbu – další promarněná příležitost, jak získat nadšené řidiče.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

XT5 s pohonem předních kol se standardním přeplňovaným čtyřválcovým motorem spotřebuje podle EPA 22 mpg město, 29 mpg na dálnici a 24 mpg dohromady. S motorem V6 klesá spotřeba na 19 (město), 26 (mimo město) a 21 (kombinovaná). U obou modelů volitelný pohon všech kol tyto hodnoty mírně snižuje – malý ústupek pro větší důvěru ve špatné počasí. Na naší testovací trase při rychlosti 75 km/h na dálnici spotřeboval motor XT5 s pohonem všech kol V6 23 mpg, model s pohonem předních kol s přeplňovaným čtyřválcovým motorem spotřeboval 29 mpg. Navštivte webové stránky EPA pro více informací o spotřebě paliva XT5.

Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Prostor pro cestující je přijatelný, ale ubytování není tak luxusní, jak by mělo být v moderním Cadillacu. Materiály použité v interiéru XT5 vypadají při samostatném pohledu vysoce kvalitní, ale při pohledu jako celku působí design neostře. Vnitřní uspořádání je dobré a místo k sezení je pohodlné. Jednou z oblastí, kde XT5 vyniká, je praktičnost. Nadprůměrný nákladový prostor, spousta odkládacích přihrádek na drobné díly a snadno sklopná zadní lavice dělají z tohoto Caddy krále nákladového prostoru. Nákladový prostor XT5 pojme působivých 10 kusů příručních zavazadel se zadním sedadlem ve vzpřímené poloze. Při sklopeném zadním sedadle se do něj vejde 24 příručních zavazadel.

Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Všechny modely XT5 jsou dobře připojeny hned od začátku a mají standardní vybavení, jako je 8,0palcový dotykový displej, Apple CarPlay, Android Auto a 4G LTE Wi-Fi hotspot. Informační a zábavní systém CUE nabízí intuitivní ovládání, jako je otočný ovladač a rozpoznávání hlasu. Modely Premium Luxury a Sport se standardně dodávají s integrovaným navigačním systémem a audiosystémem Bose Performance Series se 14 reproduktory. V celém interiéru jsou čtyři USB porty pro nabíjení mobilních zařízení a mezi dvěma předními sedadly je k dispozici podložka pro bezdrátové indukční nabíjení mobilních telefonů.

Cadillac XT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Pokud si ceníte asistenčních funkcí řidiče, jako je systém varování před mrtvým úhlem, musíte bohužel utratit spoustu peněz. Výsledky nárazových testů XT5 najdete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • K dispozici je adaptivní tempomat
  • K dispozici je asistent pro jízdu v jízdním pruhu
  • Automatické nouzové brzdění jako standard

záruka a údržba

Standardní záruky Cadillacu odpovídají nebo překračují záruky většiny konkurentů XT5. Caddy také nabízí bezplatnou plánovanou údržbu, ale ta se vztahuje pouze na první servis, který nedosahuje tří let nebo 36 000 mil, které Volvo pokrývá.

  • Omezená záruka 4 roky nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je 6 let nebo 70 000 mil.
  • Při první návštěvě je poskytována bezplatná plánovaná údržba.

Doporučená maloobchodní cena pro rok 2023 Cadillac XT5 je 63 115 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik