Cadillac CT4 2023: ceny, změny, technická data

Cadillac

Každý, kdo dává pozor na Cadillac CT4-V Blackwing se zvedl, ale nemáte náhradní výměnu, běžný Cadillac CT4 z roku 2023 může ochutnat přednosti sportovního sedanu za mnohem nižší cenu. Ovládání je hravé, styl výrazný, ne-li hezký, a na výběr jsou dva přeplňované čtyřválcové motory, z nichž ten větší je působivý. Základní pohonnou jednotkou je 2,0litrový motor s výkonem 237 k, volitelný 2,7litrový motor produkuje až 325 k a výrazně zvyšuje výkon CT4.

Uvnitř se CT4 snaží vyrovnat standardům dražších modelů Cadillac, po celém interiéru je rozprostřeno množství standardních specifikací. takoví konkurenti Audi A3 a to bmw Gran Coupe řady 2 překonávají Caddy, ale jejich platformy s pohonem předních kol nenabízejí stejné jízdní vlastnosti s pohonem zadních kol, díky nimž je řízení CT4 tak příjemné.

Co je nového pro rok 2023?

Základní model Cadillacu nezaznamená pro rok 2023 žádné zásadní změny, ale paletu barev okořeňují tři nové barvy – Radiant Red Tintcoat, Argent Silver Metallic a Midnight Steel Metallic.

Střední úroveň výbavy Premium Luxury je nejvyšším modelem řady CT4. Přechod ze základního modelu Luxury na model Premium Luxury s sebou přináší vybavení, jako je čalounění z pravé kůže a 18palcová kola. Vybrali bychom prémiový audio systém Bose, který zahrnuje navigaci a stereo 14 reproduktorů. Ať už si vyberete kteroukoli úroveň výbavy, udělejte si laskavost a zvolte silnější 2,7litrový přeplňovaný čtyřválec. Musíme ale uznat, že nás V se sportovnějším podvozkem a uhlazenějším exteriérem zlákalo jako věrohodný sportovní sedan.

motoru, převodovky a výkonu

Kupující mají na výběr ze dvou přeplňovaných čtyřválcových motorů: 2,0-litrový s výkonem 237 k pohánějící základní Luxury a střední modely Premium Luxury a Sport, 2,7-litrový je volitelný u Premium Luxury a standardní u CT4- PROTI. Objem 2,7 litru je volitelný u Premium Luxury a standardní u CT4-V. Poskytuje 309 koní v Premium Luxury a 325 koní ve Sport. Menší z obou motorů je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou, zatímco větší čtyřválec dostane desetistupňovou převodovku. Pohon zadních kol je standardní a v tomto segmentu vzácností. Konkurenti jako A3 a řada 2 Gran Coupé používají pohon předních kol.

CT4 nabízí možnost pohonu všech kol pro všechny modely. Jeli jsme s CT4-V a přišlo nám sportovní, živé a rychlé, i když bychom si přáli trochu kultivovanější s 10stupňovou převodovkou. I v této sportovní verzi si odpružení Caddy poradí s výmoly bez zranění cestujících a nabízí ostré a uspokojivé ovládání, které ocení každý automobilový nadšenec.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Dva čtyřválcové turbomotory CT4 jsou velmi hospodárné ve spotřebě. Modely s pohonem zadních kol s 2,0litrovým motorem spotřebují 23 mpg ve městě, 34 mpg na dálnici a 27 mpg dohromady. Výkonnější 2,7litrový motor je méně účinný, ale ne o mnoho, přičemž model s pohonem zadních kol má 21 mpg město, 31 mpg na dálnici a 25 mpg dohromady. Hlavní konkurenti CT4 mají podobné hodnoty spotřeby paliva. Pro více informací o spotřebě paliva CT4 navštivte webové stránky EPA.

Interiér, pohodlí a nakládka

Uvnitř CT4 Cadillac moudře přešel na uživatelsky přívětivější systém ovládání, který se liší od převážně dotykového rozhraní předchůdce Cadillacu ATS. Zatímco design interiéru a kvalita materiálů vypadají na první pohled lákavě, v konečném důsledku ničím nepřehlédnutelným. Vnitřní prostor je pro dospělé stísněný, zejména na zadních sedadlech, ale Cadillac nabízí řadu luxusních prvků i v základní verzi, včetně předních sedadel elektricky ovládaných ve 12 směrech a dvouzónové klimatizace. Čím vyšší je úroveň výbavy, tím žádanější jsou prvky, jako je kožené čalounění, hořčíkové pádla řazení, ambientní osvětlení interiéru a nastavení paměti pro sedadlo řidiče a vnější zpětná zrcátka.

infotainment a konektivita

Všechny CT4 jsou vybaveny 8,0palcovým dotykovým displejem infotainmentu s nejnovějším softwarem CUE. Rozhraní Apple CarPlay a Android automobil jsou také součástí standardní výbavy, stejně jako integrovaný Wi-Fi hotspot. Cadillac nabízí navigační systém pro všechny modely. Dodává se se 14reproduktorovým zvukovým systémem Bose, který nahrazuje standardní osmireproduktorový systém.

bezpečnost a asistenci řidiče

Cadillac standardně nabízí řadu asistenčních funkcí řidiče. Poloautonomní high-tech jízdní režim Super Cruise je však k dispozici pouze jako volitelná výbava pro výbavové řady Premium Luxury a Sport. Pro více informací o výsledcích nárazových testů CT4 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici adaptivní tempomat s poloautonomním režimem jízdy

záruka a údržba

Cadillac předčí své konkurenty s dvouletým a 20 000 mil vyšším pokrytím na část záruky na hnací ústrojí, ale kupující 2-Series Gran Coupe mají tři roky bezplatné údržby, zatímco CT4 nabízí pouze jednu bezplatnou návštěvu.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu šesti let nebo 70 000 mil
  • Údržba je při první návštěvě zdarma

Doporučená maloobchodní cena pro rok 2023 Cadillac CT4 je 46 515 EUR.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.