Cadillac XT6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Cadillac XT6 2023 je jediný Cadillac, který si můžete koupit se třemi řadami sedadel, pokud se nerozhodnete pro velký Escalade. Jeho atraktivní design obklopuje prostornou, rodinnou kabinu, ve které se vyspí až osm osob, přičemž pro děti je nejvhodnější zadní řada. Stejně jako jeho konkurent, Lincoln Aviator, XT6 je díky svým středně velkým rozměrům mnohem ovladatelnější než Escalade – a také příjemnější na řízení.

Cadillac XT6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Standardem je přeplňovaný čtyřválec, k dispozici je ale silnější V6, stejně jako pohon všech kol. Na papíře je XT6 luxusní SUV, ale uvnitř jsou materiály horší kvality, které neodpovídají jeho luxusním aspiracím.

Co je nového pro rok 2023?

Střední úrovně výbavy Premium Luxury a Sport jsou nyní standardně vybaveny integrovaným navigačním systémem, vyhříváním zadních sedadel a vyhříváním a ventilací předních sedadel. Všechny 2023 XT6 lze nyní objednat v odstínech Radiant Red Tintcoat, Opulent Blue Metallic nebo Argent Silver Metallic.

Cadillac XT6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Podle našich zkušeností vylepšení podvozku Sport nepřinášejí žádné znatelné zlepšení jízdních výkonů nebo ovladatelnosti, takže bychom zůstali u středního stupně výbavy Premium Luxury. K tomu bychom přidali Technology Pack (8,0palcový digitální displej, head-up displej, 360stupňový systém vnější kamery a další) a také Driver Assist Pack (adaptivní tempomat, detekce chodců).

✓ Můžete také zkontrolovat:

motoru, převodovky a výkonu

Pro rok 2023 si zájemci o XT6 mohou vybrat mezi 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcem s výkonem 237 k nebo motorem V6 s výkonem 310 k. Oba jsou spojeny s devítistupňovou automatickou převodovkou a lze je objednat s pohonem předních nebo všech kol. Tři úrovně výbavy – Luxury, Premium Luxury a Sport – tvoří řadu XT6, přičemž první dva jsou více zaměřené na pohodlí a verze Sport přidává doplňky zvyšující výkon, jako je zadní diferenciál s rozdělováním točivého momentu a přeladěné řízení. Pro XT6 je k dispozici Platinový balíček, který obsahuje všechny doplňky. XT6 vypadá skvěle v každé úrovni výbavy. Standardem jsou dvacetipalcová kola, u modelu Sport jsou k dispozici 21palcová kola. Ovládání je na třířadý crossover celkem sportovní, ale se svižným sedanem CT5 V si ho nikdo nesplete.

Cadillac XT6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

EPA odhaduje, že 2023 XT6 se standardním přeplňovaným čtyřválcovým motorem dosáhne až 21 mpg při jízdě ve městě a 27 mpg na dálnici. Modely s motorem V6 jsou dimenzovány na jízdu ve městě 19 mpg a 26 mpg na dálnici. Pohon všech kol XT6, který jsme testovali při rychlosti 75 km/h na dálnici v rámci našeho rozsáhlého testovacího programu, měl méně než příjemných 22 mpg. Pro srovnání: ten, který jsme na této trase testovali Mercedes Benz GLE450 dosáhl 23 mpg.

Cadillac XT6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Uvnitř nabízí Cadillac uspořádání se sedmi i osmi sedadly s dvojicí kapitánských sedadel nebo třímístnou lavicí druhé řady. Všechny XT6 mají třetí řadu sedadel pro tři cestující. Interiér XT6 se s tím nedá srovnávat Audi Q7 nebo BMW X5 držet krok. Nákladný prostor je také omezený a nabízí místo pouze pro tři kufry. Snížením dvou zadních řad sedadel však vznikne prostor pro 31 kufrů. Za třetí řadou má Q7 místo pro čtyři kufry, ale se sklopenými sedadly jen 25. XT6 je tedy lepší volbou, pokud je potřeba pravidelně převážet velké a objemné zboží.

Cadillac XT6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Všechny modely XT6 přicházejí s dotykovým infotainmentem, bezdrátovou integrací Apple CarPlay a Android Auto, vestavěným Wi-Fi a bezdrátovým nabíjením smartphonu. Nejnovější verze softwaru CUE (Cadillac User Experience) společnosti Cadillac se zobrazuje ostře na 8,0palcové obrazovce a rychle reaguje na příkazy. Navigace je volitelná, stejně jako zábavní systém pro zadní sedadla s DVD přehrávačem.

Cadillac XT6 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Cadillac XT6 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

XT6 se standardně dodává s řadou asistenčních systémů pro řidiče (automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent sledování mrtvého úhlu), s dalšími systémy (adaptivní tempomat, systém nočního vidění), které jsou k dispozici na přání. Pro více informací o výsledcích nárazových testů XT6 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici s adaptivním tempomatem a voláním handsfree

záruka a údržba

Všechny modely Cadillac, včetně XT6, se dodávají se stejným standardním záručním balíčkem. Zahrnuje čtyřletou nebo 50 000 mil záruku od nárazníku k nárazníku a šestiletou nebo 70 000 mil záruku na hnací ústrojí. Většina evropských konkurentů XT6 nabízí pro obě záruky pouze balíček 4 roky/50 000 mil.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu šesti let nebo 70 000 mil
  • Údržba je při první návštěvě zdarma

Doporučená maloobchodní cena pro Cadillac XT6 2023 je 65 940 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik