Cadillac Escalade IQ 2025: specifikace, ceny, změny

Americká automobilka Cadillac překonala GMC tím, že vydala ještě větší elektrické vozidlo, než je již tak obrovský pickup a SUV Hummer EV. Cadillac Escalade IQ z roku 2025 je o více než 24 palců delší než SUV Hummer EV, o čtyři palce širší než plynový Escalade a o více než sedm palců delší než elektrický pickup Hummer, čímž vytváří jedinečnou mezeru ve stále rostoucím segmentu EV. . Opravdu očekáváte od prvního plnohodnotného elektrického SUV Cadillacu něco méně?

„Escalade IQ zvyšuje standardy stejným způsobem, jakým původní Escalade redefinoval luxus před čtvrt stoletím,“ řekl John Roth, viceprezident Cadillac Global. “Toto přetvoření ikony představuje další krok v plně elektrické budoucnosti Cadillacu.”

2025 Cadillac Escalade IQ: Co je nového?

Zcela nový Escalade IQ je po modelech Lyriq a Celestiq třetím elektromobilem Cadillacu. Navazuje na nomenklaturu „IQ“ svých předchůdců, která představovala elektrifikaci kdysi všemocné americké automobilky. Navíc převzal stylistické rysy svých bratrů: elegantní části karoserie a výraznou fasádu. Je založen na platformě Ultium společnosti General Motors se dvěma elektromotory, 24modulovou baterií a 800V elektrickou architekturou, která umožňuje ultra rychlé stejnosměrné nabíjení.

Dva elektromotory produkují 680 koní a 615 liber-stop točivého momentu, podle Cadillacu. Točivý moment. Systém však mohl produkovat až 750 koňských sil a 785 lb.-ft. Točivý moment v režimu Velocity Max. Pro srovnání, má větší tažnou kapacitu než šílený Escalade V, temperamentní SUV s větším využitelným výkonem než průmysloví giganti jako Mercedes-Maybach GLS 600 a BMW Alpina XB7.

Jak rychlý je Cadillac Escalade IQ 2025?

S povolenou rychlostí Velocity Max (nebo „Watt Freedom“ v jazyce GM) dokáže Cadillac Escalade IQ zrychlit z nuly na 60 mil/h za méně než pět sekund, což je docela působivé na sedmimístného monstra, jehož celková hmotnost se pravděpodobně blíží 9 000. Libra je velmi působivá. . (4082 kg). Při správné výbavě může Escalade IQ táhnout až 8 000 liber, což je dost na tažení vašich oblíbených hraček.

Nabíjení a dosah

Cadillac ještě není připraven prozradit podrobnosti, ale říká, že 24modulová baterie Ultium poskytuje více než 200 kWh energie na odhadovaný dojezd 450 mil. Pokud jde o nabíjení, 800V IQ architektura Escalade poskytuje 100 mil stejnosměrného rychlého nabíjení za pouhých 10 minut.

Escalade IQ bude také podporovat obousměrné nabíjení z vozidla do domu (V2H) a z vozidla do nákladu (V2L), což umožní palubním bateriím napájet externí zařízení a produkty Ultium Home.

Propracovaný styl a detaily

Cadillac Escalade IQ 2025 se nepodobá žádnému jinému Escalade před ním. Má dlouhou kapotu, dlouhý rozvor, krátké přední převisy a o něco delší zadní převisy, což připomíná design zadní kabiny nového Mercedesu-Benz CLE. Hladší a zaoblenější povrchy činí Escalade IQ General Motors nejaerodynamickejším SUV plné velikosti s koeficientem odporu vzduchu o 15 procent nižším než u ostatních modelů Escalade.

„Na každý povrch jsme přidali další sochy. Právě tato pozornost k detailu ji odlišuje,“ řekl Yawuk Koo, manažer designu pro Cadillac Exteriors. “Vše vypadá jednoduše, ale můžete vidět ladný přechod každého povrchu, stejně jako jasné linie těla a gesta.”

Líbil se nám design nové generace Lyriq a Celestiq, ale Escalade IQ měl jinou reakci. Rádi bychom, aby to vypadalo trochu jinak než Lyric, ale i tak. Zajímají nás také neobvyklé vlastnosti vozu, jako jsou: B. Elektricky ovládané dveře (s elektricky otevíranými dveřmi řidiče), dvířka nabíjecího portu s elektrickým otevíráním a kufr s 12 kubickými stopami nákladového prostoru (Cadillac tomu říká “eTRUNK”). a zakázkový design 24palcových kol. a k dispozici dvoubarevný lak.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Režim nízké jízdy

Ano, Cadillac Escalade IQ 2025 má režim Low Ride, což je funkce, která dělá přesně to, co je uvedeno na plechovce. Podle Cadillacu režim Low Ride „umožňuje jízdu Escalade IQ nízkou rychlostí s plně spuštěným odpružením“. V kombinaci s Magnetic Ride Control 4.0 by se měl Escalade IQ dostat k zemi rychle a elegantně.

Parkování je snadné díky standardnímu řízení všech čtyř kol, které poskytuje vynikající poloměr otáčení 6,5 stop. Možná ještě zajímavější je režim příjezdu. K pohybu vozidla diagonálně využívá systém řízení čtyř kol (podobně jako funkce Crab Walk u Hummer EV).

Elegantní a moderní rekreační dům

Cadillac Escalade IQ 2025 se vyznačuje očekávanou velkou obrazovkou a high-tech interiérem. Obrovský 55palcový dotykový displej zabírá celou palubní desku, přičemž více než polovina je věnována digitálnímu displeji řidiče a centrální obrazovce infotainmentu. Druhá řada obsahuje 12,6palcové dotykové obrazovky a zadní ovládací centrum, to vše s vestavěným Google a platformou Qualcomm Snapdragon Cockpit. Samozřejmostí jsou USB nabíjecí porty, HDMI porty, bezdrátové nabíjení a masážní sedadla.

Escalade IQ je navíc vybaven audio systémem AKG Studio Reference se 40 reproduktory, který poskytuje 360stupňový zvuk do všech tří řad. K dispozici jsou různé barvy interiéru a motivy materiálů. Každý Escalade IQ je vybaven panoramatickou pevnou skleněnou střechou s UV úpravou a 126barevným vnitřním osvětlením.

GM Super Cruise

Cadillac Escalade IQ 2025 bude standardně dodáván s funkcí Super Cruise, která umožní jízdu bez použití rukou po více než 400 000 mil kompatibilních silnic. Pokročilé pomůcky pro řidiče zahrnují HD prostorový pohled, asistent řízení mrtvého úhlu, automatické nouzové brzdění na křižovatce a brzdění předního cyklisty.

2025 Cadillac Escalade IQ: Cena a dostupnost

Výroba Cadillacu Escalade IQ bude zahájena v létě 2024 v GM Factory Zero v Michiganu, přičemž první dodávky modelů 2025 se uskuteční koncem roku 2024. Cadillac uvedl, že původní doporučená maloobchodní cena bude kolem 130 000 EUR.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.