Cadillac Lyriq 2024: fotografie, ceny, technická data

Cadillac Lyriq se dočkal první aktualizace pro modelový rok 2024. Změny pro nový modelový rok přinášejí řadu nových prvků a barev, vyšší výkon a nové schopnosti. Na tento model Lyriq mnoho potenciálních zákazníků netrpělivě čekalo téměř rok.

Zde je vše, co víme o modernizovaném Cadillacu Lyriq 2024. Upozorňujeme, že obrázky a některé informace v tomto článku pocházejí z předchozího modelového roku a případné budoucí aktualizace budou odpovídajícím způsobem doplněny.

Technické údaje

Cadillac Lyriq je nízké elektrické SUV založené na modulární platformě BEV3 společnosti GM. Je dlouhý 196,7 palce, široký 77,8 palce a vysoký 63,9 palce. Rozvor náprav je 121,8 palce. Nové elektrické SUV má objem pro cestující 105,1 krychlových stop a objem nákladového prostoru 28,0 krychlových stop, který lze sklopením zadních sedadel zvětšit na 60,8 krychlových stop.

Na rozdíl od předchozího modelu Lyriq je Lyriq 2024 k dispozici se dvěma motory a pohonem všech kol. Volitelný motor vpředu je na zadních dveřích označen “E4”. Převodovka varianty s pohonem všech kol poskytuje výkon 500 k a točivý moment 450 N.m. Na rozdíl od varianty s pohonem zadních kol je určena pro tažnou sílu až 3 500 Nm.

Modely 2024 Lyriq RWD a AWD jsou vybaveny lithium-iontovým akumulátorem NCMA s kapacitou 102 kWh, který lze nabíjet střídavým proudem o výkonu až 19,2 kW nebo stejnosměrným proudem o výkonu až 190 kW. Standardem je řízené rekuperační brzdění a provoz s jedním pedálem.

Model 2024 Lyriq RWD je o něco efektivnější než jeho předchůdce. S dojezdem 314 mil podle certifikace EPA ujede bez dobíjení o 2 míle více. Model 2024 Lyriq AWD má certifikaci EPA. Jeho dojezd je 307 mil.

Lyriq 2024 pravděpodobně dostane výkonnější verzi V. Očekává se, že verze 2024 Lyriq-V bude mít dva motory, jeden pro každou nápravu, s výkonem přes 550 koní a točivým momentem nejméně 650 N.m.

AspektTechnické údaje pro Cadillac Lyriq RWD 2024Technické údaje pro Cadillac Lyriq AWD 2024
Délka196,7 palce.196,7 palce
Šířka77,8 palce77,8 palce
Výška63,9 palce63,9 palce
Rozvor121,8 palce121,8 palce
Základní hmotnost prázdného vozu5 577 liber.5789 liber.
Objem nákladového prostoru28,0 m3 (za zadním sedadlem)/60,8 m3 (po sklopení zadního sedadla).28,0 m3 (za zadním sedadlem)/60,8 m3 (sklopené zadní sedadlo)
Uspořádání převodovkyPohon zadních kolPohon všech kol
Počet motorůJedenDva
Výkon motoru340 HP.500 HP.
Točivý moment motoru325 lb-ft.450 lb-ft.
Maximální nabíjecí výkon (AC)19,2 kW19,2 kW
Akumulátor102 kWh Lithium-iontový akumulátor NCMA102 kWh Lithium-iontový NCMA
Maximální nabíjecí výkon (AC/DC)19,2 kW/190 kW19,2 kW/190 kW
Dojezd/hodinu s nabíjením7,7 kW AC nabíječka: až 21 mil
11,5 kW AC nabíječka: až 31 mil
19,2 kW AC nabíječka: až 51 mil
DC nabíječka: až 77 mil
7,7 kW AC nabíječka: až 21 mil
11,5 kW AC nabíječka: až 31 mil
19,2 kW AC nabíječka: až 51 mil
Nabíječka stejnosměrného proudu: až 77 mil
Odhad EPA. Dojezd314 mil.307 mil.
Tažná kapacitaNevhodné pro tažení3500 liber.
Hmotnost v nenaloženém stavuTechnická: 5557 liber.
Luxusní: 5572 liber.
Sport: 55,77 kg.
Technická: 5789 liber.
Luxusní: 5804 kg.
Sport: 5810 liber.

Technické údaje modelu Cadillac Lyriq 2024 (Zdroj: GM)

Funkce

Zvenčí GM Lyriq vybavil mimo jiné štíhlými LED světlomety s choreografickými světelnými sekvencemi, černou krystalickou maskou chladiče a 22palcovými koly z lehké slitiny ve dvojitém designu (obrácený ráfek).

Stylingové balíčky

Kupující Lyriq-V si může pořídit ještě unikátnější exteriérový paket nebo paket z uhlíkových vláken. Exteriérový paket se skládá z předního spoileru, bočních prahů a zadní lišty v lesklé černé barvě. Paket Carbon Pack se skládá z předního splitteru, prahových lišt a zadních lišt z uhlíkových vláken.

Kliky posuvných dveří

Aktualizace MY2024 přináší do modelu Lyriq velkou změnu, která je však patrná až při bližším zkoumání. Místo pevných elektronických klik dveří s jedním tlačítkem jsou zde nové výsuvné elektronické kliky dveří. Nové kliky dveří se ovládají snadněji, ale mají stejný design. Řidič a spolujezdec musí pouze stisknout přední část klik, aby je aktivovali, a poté je vytáhnout, aby dveře otevřeli.

Přístupová karta

Dalším novým prvkem exteriéru vozu Lyriq, který je součástí aktualizace pro modelový rok 2024, je přístup na klíčovou kartu. Zákazníci mohou Lyriq odemykat, zamykat a ovládat klíčovou kartou velikosti kreditní karty. Za tímto účelem kartu jednoduše zasunou do centrální přihrádky na spodní straně vozidla. Elektromobil pojme až 8 klíčových karet, takže každý člen rodiny může mít svou vlastní kartu.

Nové barvy

Aktualizace pro modelový rok 2024 přináší pět nových barev karoserie modelu Lyriq: stříbrnou metalízu Argent Silver, červený odstín Radiant Red Tintcoat, metalízu Celestial, metalízu Nimbus a metalízu Emerald Lake. Novinkou modelového roku 2024 je také možnost černé střechy, která vytváří dvoubarevné barevné provedení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

K nejvýznamnějším prvkům interiéru Cadillacu Lyriq 2024 patří zakřivený 33palcový LED displej, harmonicky integrovaný přístrojový panel a informační a zábavní systém, audiosystém AKG Studio s 19 reproduktory včetně reproduktorů v opěrkách hlavy vpředu, digitální klíč Super Cruise, středová konzola a dřevěné obložení.

Na rozdíl od předchozího modelu je Cadillac Lyriq 2024 vybaven třízónovou automatickou klimatizací, vyhřívanými vnějšími zadními sedadly, elektricky ovládaným panoramatickým střešním oknem s elektricky ovládanými slunečními clonami a Wi-Fi hotspotem 5G. Novinkou modelu Cadillac Lyriq 2024 je také projekční obrazovka, která zobrazuje základní funkce i upozornění na různé pokročilé asistenční systémy řidiče. Kromě toho

Nová generace systému aktivního potlačení hluku Cadillac. Systém na základě naměřených vibrací vozovky aktivně potlačuje hluk z vozovky prostřednictvím reproduktoru. Akustická vrstvená skla se snaží co nejvíce zabránit pronikání nežádoucího hluku z vozovky do interiéru.

Ozdoby

Cadillac Lyriq 2024 je k dispozici v předchozí výbavě Luxury, nové základní výbavě Tech a nové nejvyšší výbavě Sport.

Technika poezie

Paket Technology zahrnuje osvětlený černý křišťálový štít a logo Cadillac na předním nárazníku, 20palcová šestipaprsková kola z lehké slitiny, obložení Bright Silver a leskle černé aerodynamické vložky, 33palcový duální displej, dekorativní obložení z pravého hliníku, sklopná zadní sedadla, pevnou skleněnou střechu s elektrickou vnitřní clonou a paket Cadillac Smart ADAS. Na přání je k dispozici adaptivní tempomat.

Výbava Tech má integrovanou nabíječku s výkonem 11,5 kW, která však podporuje maximální výkon rychlonabíjení stejnosměrným proudem modelu 190 kW.

Lyric Lux

Výbava Luxury má 20palcová dělená 6paprsková kola z lehké slitiny Diamond-Cut/Dark Android s černými lesklými aerodynamickými vložkami, ambientní osvětlení LED, světla do zatáček, osvětlené kliky dveří a zadní spoiler s LED páskem po celé délce. K tomu se přidávají stěrače čelního skla s dešťovým senzorem.

V interiéru nabízí výbava Luxury 26barevné dvouzónové ambientní osvětlení LED, vyhřívaný volant a přední sedadla, spodní středovou konzolu s centrální odkládací přihrádkou, výsuvnou přepážku v držácích nápojů na přední středové konzole, elektricky nastavitelný sloupek řízení, obložení PaperWood a automaticky stmívatelné zpětné zrcátko. Adaptivní tempomat je součástí standardní výbavy tohoto paketu.

Pro paket Lyriq Luxury je k dispozici dlouhý seznam volitelných doplňků:

 • 22palcová dynamická kola z lehké slitiny s dvojitými paprsky a leštěným/černým lesklým povrchem
 • Černá střecha
 • Přední sedadla s ventilací a bederní masáží.
 • Vyhřívaná zadní boční sedadla
 • Studiový zvukový systém AKG.
 • Elektricky ovládané panoramatické střešní okno se sluneční clonou
 • Povrchová úprava z tmavého jasanového dřeva s otevřenými póry a osvětlenými výplněmi dveří
 • Kožený paket Nappa
 • Technologický paket
 • Paket Komfort a bezpečnost
 • Super Cruise
 • Nabíječka s výkonem 19,2 kW na palubě

Lyrický sport

Paket Sport je určen pro milovníky sportovních vozů, kteří obvykle dávají přednost tmavému, “temnému” designu. Zahrnuje sportovní mřížku chladiče s tmavým lemováním, jedinečným světelným vzorem a tmavými akcenty, chromované lišty Obsidian a tmavé akcenty na přední a zadní části, okenních lištách a bocích karoserie a 20palcová 12paprsková kola z lehké slitiny s lemováním Android Diamond Cut/Satin Dark.

Mezi další prvky výbavy sportovní verze patří osvětlené kliky dveří v barvě karoserie, odbočovací světla, vnější LED osvětlení s přisvěcováním do zatáček, zadní spoiler s LED pásem po celé délce, dekorace interiéru PaperWood, odkládací přihrádka ve spodní části palubní desky a výklopné víko zavazadlového prostoru, světlomety s automatickým stmíváním a adaptivní tempomat.

 • 22palcová kola z lehké slitiny s dynamickými dvojitými paprsky, obrácenými ráfky a lakem After Midnight.
 • Ventilovaná přední sedadla s bederní masáží.
 • Panoramatické střešní okno s elektricky ovládanou sluneční clonou.
 • Kožený paket Nappa
 • Technologický paket
 • Paket Komfort a bezpečnost
 • Super Cruise
 • Palubní nabíječka akumulátorů o výkonu 19,2 kW

Cena a datum vydání

Cadillac Lyriq 2024 je okamžitě k dispozici u prodejců za ceny od 58 590 eur.

Autobrezik.cz říká

Cadillac Lyriq 2024 nabízí ve svém segmentu něco skutečně jedinečného a je skvělou koupí pro zájemce o luxusní elektromobily, kteří chtějí vystoupit z davu Tesel a německých importovaných vozů. Lyriq, jehož cena je o 35 % nižší než u Modelu X 2024 a výrazně nižší než u Audi Q8 e-tron 2024 a BMW iX 2024, dokazuje, že ekologičnost nemusí být spojena s přemrštěnými náklady, a má potenciál zvýšit popularitu elektromobilů ve svém segmentu.

A bude to ještě lepší: v blízké budoucnosti, kdy se očekává ještě lepší nabídka, se nabídka rozšíří o výkonnější dvoumotorovou verzi a ještě zajímavější dvoumotorovou variantu “V”.

Fotografie a zdroj: Cadillac.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.