Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Se třemi řadami sedadel a hladkým ovládáním je Audi Q7 2023 rodinné SUV s nádechem sportovního sedanu ve své DNA. Uspokojí také ty, kteří mají vkus na high-end a high-tech, protože jeho interiér je vybaven kvalitními materiály a množstvím digitálních doplňků. Součástí standardní výbavy je i čtyřválec s turbodmychadlem o výkonu 261 k, stejně jako osmistupňová automatická převodovka a pohon všech kol.

Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Výkonnější přeplňovaný motor V6 o výkonu 335 koní je k dispozici jako volitelná výbava, čímž Q7 odemkne maximální tažnou kapacitu 7000 liber. I s volitelným vzduchovým odpružením a řízením zadních kol to Q7 na klikaté silnici tak docela nezvládá Porsche Cayenne drž krok. Ale na takové soupeře je dobře vybaven BMW X5 , k Mercedes Benz GLE a Volvo XC90 záznam.

Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového pro rok 2023?

Q7 zdědila silnější čtyřválcový turbomotor s výkonem 261 koní ze sedanu A4. Tento systém, který je použit u modelů s označením 45, má 12voltový hybridní systém. Elegantní maticové LED světlomety Q7 jsou nyní volitelnou výbavou Premium Plus a standardní součástí modelu Prestige, který také získává nový parkovací asistent. Balíček Convenience Pack pro modely Premium a Premium Plus nyní zahrnuje adaptivní tempomat s centrováním jízdního pruhu a jako volitelná výbava je nyní k dispozici také nové koženkové obložení palubní desky. Waitomo Blue, Tamarind Brown a Satellite Silver jsou letos novými barvami.

Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Přeplňovaný čtyřválec 45 je podle nás více než dostačující a spárovali bychom ho s výbavovým stupněm Premium Plus. Přechod ze základního Premium na Premium Plus přichází s mnoha vymoženostmi, včetně stereo systému s prostorovým zvukem, podložky pro bezdrátové nabíjení telefonu, elektricky sklopných vnějších zpětných zrcátek s nastavením paměti, 20palcových kol, ambientního osvětlení interiéru a osvětlených prahů dveří. Také bychom se rozhodli pro nový paket Executive, který mimo jiné zahrnuje adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, čtyřzónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná a ventilovaná 12směrně elektricky ovládaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla a koberečky do každého počasí. věci.

✓ Můžete také zkontrolovat:

motoru, převodovky a výkonu

Přeplňovaný čtyřválec o výkonu 261 k s 12voltovým hybridním systémem je standardem a měl by uspokojit pouze nejnáročnější řidiče. Ti, kteří chtějí maximalizovat výkon, budou mít větší zájem o 3,0litrový přeplňovaný V6, který produkuje 335 koní se 48voltovým hybridním systémem. Když jsme testovali 2020 Q7 s turbomotorem V-6, zvládli jsme sprint na 100 km/h za svižných 5,0 sekund, což bylo o něco rychlejší než mechanicky podobné dvouřadé SUV Q8. Navzdory své mohutnosti působí Q7 nízko a elegantně s volitelnými výkonnými pneumatikami na 21palcových kolech jako nafouknuté sportovní auto. Díky nastavitelnosti volitelného vzduchového odpružení ve spojení s přidanou agilitou řízení všech čtyř kol je manévrování Q7 na zakroucené venkovské silnici překvapivě zábavné. Jízda je také docela tichá.

Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Hodnoty spotřeby paliva EPA pro model motoru V-6 jsou 17 mpg město, 21 mpg na dálnici a 18 mpg dohromady. Přeplňovaný čtyřválcový model je efektivnější při 19 mpg ve městě a 25 mpg na dálnici. Pokud budeme schopni otestovat vůz 2023 Q7, otestujeme jeho účinnost v našem testu spotřeby paliva při rychlosti 75 km/h na dálnici. Očekáváme, že čtyřválec Q7 dosáhne výsledků podobných jako model z roku 2017, který jsme testovali a který dosáhl 26 mpg na naší trase dlouhé 200 mil po dálnici. Pro více informací o spotřebě paliva Q7 navštivte webové stránky EPA.

Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a náklad

Interiér je zvláštní místo se svým minimalistickým, současným designem, množstvím technologií a vynikajícím komfortem a kvalitou provedení. Nádherné materiály a design dávají vyniknout interiéru Q7, stejně jako inteligentní rozmístění ovládacích prvků a pohodlná sedadla, která nabízejí jak dostatek podpory, tak možnosti nastavení. Základní prémiové verze jsou dobře vybaveny a množství luxusních prvků může být ve vyšších výbavách extrémně luxusní. Stejně jako u většiny třířadých SUV není v nákladovém prostoru Audi při obsazení všech sedadel mnoho místa. Prostorem se ale vyrovná hlavním rivalům a zadní řadu sedadel lze pomocí ovladačů rychle zvednout nebo snížit, což vynahrazuje poněkud nemotorné ovládání prostřední řady. Když jsou všechna sedadla složená, Q7 pojme 25 našich příručních kufrů.

Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Q7 je standardně dodáván s 10,1palcovým dotykovým displejem infotainmentu a menším 8,6palcovým dotykovým displejem pod ním, který lze použít k ovládání klimatizace a nastavení vozidla. V závislosti na tom, zda rádi ovládáte dotykové obrazovky za jízdy (naši zaměstnanci souhlasí), může vám systém připadat rozkošný nebo ďábelský. Audi zařadilo tento nový informační a zábavní systém do celé své řady; lze jej nalézt v sedanech A6, A7 a A8 a SUV Q8. Všechny modely Q7 mají také digitální přístrojový displej Virtual Cockpit, 4G LTE Wi-Fi a integraci Apple CarPlay a Android. automobil . Audiofilové si mohou užít několik zvukových možností, zejména systém Bang & Olufsen s 23 reproduktory a výkonem 1920 wattů.

Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bezpečnostní a asistenční funkce řidiče

Q7 má několik standardních nebo volitelných asistenčních systémů pro řidiče, díky nimž je atraktivní pro kupující převážející cenný náklad. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Q7 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní funkce patří:

  • Automatické nouzové brzdění a varování před kolizí jako standard
  • K dispozici je varování před opuštěním jízdního pruhu a varování před opuštěním jízdního pruhu
  • K dispozici jako adaptivní tempomat s funkcí udržování v jízdním pruhu
Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q7 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Záruka a krytí údržby

Q7 přichází se solidní zárukou ochrany na stejné úrovni jako jeho konkurenti, i když Acura MDX a Lexus Oba GX nabízejí o něco lepší ochranu hnacího ústrojí.

  • Omezená záruka 4 roky nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí platí 4 roky nebo 50 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena je Audi Q7 55 Premium Plus 2023 – 71 990 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik