Audi Q7 2023: ceny, spotřeba, technická data

Se třemi řadami sedadel a hladkým ovládáním je Audi Q7 2023 rodinné SUV s nádechem sportovního sedanu ve své DNA. Uspokojí také ty, kteří mají vkus na high-end a high-tech, protože jeho interiér je vybaven kvalitními materiály a množstvím digitálních doplňků. Součástí standardní výbavy je i čtyřválec s turbodmychadlem o výkonu 261 k, stejně jako osmistupňová automatická převodovka a pohon všech kol.

Výkonnější přeplňovaný motor V6 o výkonu 250 kW (335 koní) je k dispozici jako volitelná výbava, čímž se maximální tažná kapacita Q7 zvýší na 3175 kg. I s volitelným vzduchovým odpružením a řízením zadních kol nedokáže Q7 na klikaté silnici zcela držet krok s Porsche Cayenne. Je však dobře vybaven pro konkurenci s vozy jako BMW X5, Mercedes-Benz GLE a Volvo XC90.

Co je nového pro rok 2023?

Q7 zdědila silnější čtyřválcový turbomotor s výkonem 261 koní ze sedanu A4. Tento systém, který je použit u modelů s označením 45, má 12voltový hybridní systém. Elegantní maticové LED světlomety Q7 jsou nyní volitelnou výbavou Premium Plus a standardní součástí modelu Prestige, který také získává nový parkovací asistent. Balíček Convenience Pack pro modely Premium a Premium Plus nyní zahrnuje adaptivní tempomat s centrováním jízdního pruhu a jako volitelná výbava je nyní k dispozici také nové koženkové obložení palubní desky. Waitomo Blue, Tamarind Brown a Satellite Silver jsou letos novými barvami.

Přeplňovaný čtyřválec 45 je podle nás více než dostačující a zkombinovali bychom ho s výbavou Premium Plus. Přechod ze základní výbavy Premium na Premium Plus přináší mnoho výhod, včetně stereo systému s prostorovým zvukem, podložky pro bezdrátové nabíjení telefonu, elektricky sklopných vnějších zpětných zrcátek s pamětí, 50,8cm kol, ambientního osvětlení interiéru a osvětlených prahů dveří. Také bychom zvolili nový paket Executive, který obsahuje mimo jiné adaptivní tempomat, upozornění na vybočení z jízdního pruhu, čtyřzónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná a odvětrávaná dvanáctisměrně elektricky nastavitelná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla a koberečky do každého počasí.

✓ Můžete také zkontrolovat:

motoru, převodovky a výkonu

Přeplňovaný čtyřválec o výkonu 261 k s 12voltovým hybridním systémem je standardem a měl by uspokojit pouze nejnáročnější řidiče. Ti, kteří chtějí maximalizovat výkon, budou mít větší zájem o 3,0litrový přeplňovaný V6, který produkuje 335 koní se 48voltovým hybridním systémem. Když jsme testovali 2020 Q7 s turbomotorem V-6, zvládli jsme sprint na 100 km/h za svižných 5,0 sekund, což bylo o něco rychlejší než mechanicky podobné dvouřadé SUV Q8. Navzdory své mohutnosti působí Q7 nízko a elegantně s volitelnými výkonnými pneumatikami na 21palcových kolech jako nafouknuté sportovní auto. Díky nastavitelnosti volitelného vzduchového odpružení ve spojení s přidanou agilitou řízení všech čtyř kol je manévrování Q7 na zakroucené venkovské silnici překvapivě zábavné. Jízda je také docela tichá.

Spotřeba paliva

Hodnoty spotřeby paliva EPA pro model s motorem V6 jsou 13,8 l/100 km ve městě, 11,2 l/100 km na dálnici a 12,4 l/100 km kombinovaně. Přeplňovaný čtyřválcový model je úspornější s 12,4 l/100 km ve městě a 9,4 l/100 km na dálnici. Pokud budeme mít možnost otestovat Q7 2023, otestujeme jeho účinnost v našem testu spotřeby paliva při rychlosti 120 km/h na dálnici. Očekáváme, že čtyřválcový Q7 dosáhne podobných výsledků jako model z roku 2017, který jsme testovali a který dosáhl spotřeby 9,0 l/100 km na naší 322 km dlouhé trase po dálnici. Pro více informací o spotřebě paliva Q7 navštivte webové stránky EPA.

Interiér, pohodlí a náklad

Interiér je zvláštní místo se svým minimalistickým, současným designem, množstvím technologií a vynikajícím komfortem a kvalitou provedení. Nádherné materiály a design dávají vyniknout interiéru Q7, stejně jako inteligentní rozmístění ovládacích prvků a pohodlná sedadla, která nabízejí jak dostatek podpory, tak možnosti nastavení. Základní prémiové verze jsou dobře vybaveny a množství luxusních prvků může být ve vyšších výbavách extrémně luxusní. Stejně jako u většiny třířadých SUV není v nákladovém prostoru Audi při obsazení všech sedadel mnoho místa. Prostorem se ale vyrovná hlavním rivalům a zadní řadu sedadel lze pomocí ovladačů rychle zvednout nebo snížit, což vynahrazuje poněkud nemotorné ovládání prostřední řady. Když jsou všechna sedadla složená, Q7 pojme 25 našich příručních kufrů.

infotainment a konektivita

Q7 je standardně dodáváno s 25,7cm dotykovým displejem infotainmentu a menším 21,8cm dotykovým displejem pod ním, který slouží k ovládání klimatizace a nastavení vozidla. Systém může být příjemný nebo otravný v závislosti na tom, zda rádi používáte dotykové obrazovky během jízdy (naši zaměstnanci mají rozdílné názory). Audi tento nový infotainment systém zařadilo do celé své řady; najdete ho v sedanech A6, A7 a A8, stejně jako v SUV Q8. Všechny modely Q7 jsou také vybaveny digitálním přístrojovým displejem Virtual Cockpit, 4G LTE Wi-Fi a integrací Apple CarPlay a Android Auto. Audiofilové si mohou užít několik možností ozvučení, zejména systém Bang & Olufsen s 23 reproduktory a výkonem 1920 wattů.

Bezpečnostní a asistenční funkce řidiče

Q7 má několik standardních nebo volitelných asistenčních systémů pro řidiče, díky nimž je atraktivní pro kupující převážející cenný náklad. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Q7 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní funkce patří:

  • Automatické nouzové brzdění a varování před kolizí jako standard
  • K dispozici je varování před opuštěním jízdního pruhu a varování před opuštěním jízdního pruhu
  • K dispozici jako adaptivní tempomat s funkcí udržování v jízdním pruhu

Záruka a krytí údržby

Q7 přichází se solidní zárukou, která je na stejné úrovni jako jeho konkurenti, i když Acura MDX a Lexus GX nabízejí o něco lepší ochranu hnacího ústrojí.

Záruka na Audi Q7 zahrnuje:

  • Omezená záruka: 4 roky nebo 80 000 km
  • Záruka na pohonné ústrojí: 4 roky nebo 80 000 km
  • Bezplatná plánovaná údržba: Ne

Doporučená maloobchodní cena Audi Q7 55 TFSI quattro S line 2023 je 1 799 750 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.