Cadillac XT5 2022: specifikace, cena, datum vydání

Cadillac se do některých klíčových segmentů SUV dostal pozdě, ale značka v posledních letech udělala obrovský pokrok. Cadillac XT5 je konkurentem značky v nejprodávanější střední třídě a představuje alternativu k modelům, jako jsou Jaguar F-Pace, Mercedes GLE, Audi Q5 a Lexus RX. Model debutoval pro modelový rok 2017 a získal aktualizaci v polovině cyklu pro sezónu 2020. Verze 2021 přidala bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto. 2022 Cadillac XT5 by měla přijít s minimálními změnami a vylepšeními, zatímco zcela nová verze se očekává, že pro modelový rok 2023.

Model 2022 provede určité změny v dostupnosti zařízení a přidá několik nových možností. Oblast vybavení by měla zůstat stejná, ale měly by se objevit nové možnosti balení. Model bude i nadále používat stejné možnosti pohonu. Každá verze bude dobře vybavena řadou systémů aktivní bezpečnosti.

Příští generace se má objevit na trhu v modelovém roce 2023. Přepracovaná XT5 dostane plně elektrickou verzi. Model by měl převzít některé stylové náznaky z konceptu Cadillac EV. Bude převeden na novou platformu a měl by si zachovat podobné rozměry. Mohla by existovat také plug-in hybridní verze.

Cadillac XT5 2022: design

Po nejnovější aktualizaci v polovině cyklu pro modelový rok 2020 by se Cadillac XT5 měl v roce 2022 vrátit bez znatelné aktualizace stylu. Model 2022 je prý poslední verzí první generace XT5. Model nové generace má přejít ze současné platformy C1XX na novou architekturu VSS. Přepracovaný XT5 by měl přijít také s elegantnějším vnějším designem inspirovaným konceptem Cadillac EV.

Střední model Cadillac XT5 má obchodní vzhled. Přední část přitahuje pozornost maskou chladiče ve tvaru štítu, kterou lemují moderní světlomety s charakteristickými světelnými prvky. Profil má konvenční design i zadní část.

Model bude uveden na trh v základní verzi s 18palcovými litými koly, zatímco vyšší třídy a dostupné pakety nabízejí větší 20palcové jednotky. Nový modelový rok přináší nové možnosti kol a barev.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, vybavení:

Kabina příštího Cadillacu XT5 v roce 2022 se významného upgradu nedočká. Model se má také vrátit se stejnou řadou funkcí, ale k dispozici by měly být nové možnosti balení a další standardní výbava.

Cadillac XT5 má dobře postavenou kabinu a používá vysoce kvalitní materiály. Ovládací prvky jsou přehledně uspořádány a snadno použitelné a rozpoznatelné. Tento model nabízí bohatou semianilinovou kůži smíchanou s dřevem s otevřenými póry. K dispozici jsou také akcenty v černé a chromové barvě. Tento model nabízí až 63 kubických stop nákladu.

Na úrovni výbavy bude mít základní verze funkce, jako je simulované kožené čalounění, dvouzónová automatická klimatizace, bezklíčový vstup a zapalování, vyhřívání předních sedadel atd. Android Auto, osm reproduktorů, WiFi hotspot a zabezpečovací systémy jako opuštění jízdního pruhu varování, redukce čelní kolize, parkovací senzory atd. 

Verze střední třídy přecházejí do koženého interiéru a přidávají také automatické stěrače čelního skla, panoramatické střešní okno, vyhřívaný volant, sledování mrtvého úhlu atd. Dostupné možnosti balení nabízejí další technické a praktické funkce.

Verze Sport bude také zahrnovat specifický styl a vylepšení v kabině, včetně sportovního podvozku s adaptivními tlumiči, 20palcových kol atd.

Cadillac XT5 2022: výkon

Pro příští Cadillac XT5 v roce 2022 by nemělo dojít k žádnému překvapení. Tento model bude nabízet plně elektrickou verzi a nakonec plug-in hybridní verzi s verzí druhé generace.

Model 2022 bude i nadále využívat přeplňovaný 2,0litrový čtyřválcový motor s výkonem 237 koní a točivým momentem 258 lb-ft. Alternativou bude 3,6 litru V-6, který může produkovat 310 koní a 271 lb-ft točivého momentu. Oba motory budou spárovány s 8stupňovou automatickou převodovkou, přičemž kupující si mohou vybrat mezi pohonem předních nebo všech kol.

Na úrovni účinnosti kupující získají kolem 28 mpg dálnice nebo 24 v kombinaci se čtyřválcovou verzí s pohonem předních kol. Stejná konfigurace s motorem V-6 pod kapotou by měla vrátit 26 mpg dálnice a 21 dohromady.

Cadillac XT5 2022: vydání, cena

Bez výrazného upgradu by měl být Cadillac XT5 znovu k dispozici v roce 2022 od zhruba 43 995 eur. Model se začne prodávat na konci roku 2021.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis