Acura MDX 2022: specifikace, cena, datum vydání

Luxusní divize Hondy Acura přináší zbrusu nové SUV MDX pro modelový rok 2022. Značka nedávno odhalila některé funkce nového modelu a byla také objevena v prototypové podobě. Čtvrté generace Acura MDX 2022 přichází na nové platformě s nově nakonfigurované odpružení a větší. Nový model je poháněn motorem V6 spárovaným s novou 10stupňovou automatickou převodovkou, ale k dispozici bude také výkonná verze typu S poháněná turbo motorem V6 o výkonu 355 koní.

Přepracovaná Acura MDX má také modernizovaný design a pohodlnější kabinu. Třířadá kabina bude také vybavena nejnovějšími technologiemi a bezpečnostními systémy z pásma. Prémiová značka Honda také vybaví model svými prémiovými praktickými funkcemi.

Acura MDX 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Acura MDX 2022: design

Přepracovaná čtvrtá generace Acura MDX 2022 přichází na novou platformu as revidovanými rozměry, které by měly vést k lepšímu ovládání karoserie a pohodlí kabiny. Nové podepření je dosud nejtužší v kombinaci s nově nakonfigurovaným odpružením s dvojitým předním ramenem. Nová architektura se liší od nedávno úplně nové TLX.

Přepracovaný Acura MDX také přichází s revidovanými rozměry a designem. Nová iterace modelu má o 3 palce delší rozvor a je také širší, což také přispívá k kontrolovanější a přesnější jízdě.

Zcela nový MDX je vizuálně modernější a atraktivnější. Přední část je více vytvarovaná a je osazena nejnovější trojrozměrnou diamantovou pětiúhelníkovou mřížkou lemovanou předními světlomety JewelEye LED. Nové světlomety jsou štíhlejší a mají nové, atraktivní podpisové osvětlení. Modernější je také přední nárazník.

Z pohledu profilu je patrný delší nos a kapota, stejně jako jemně tvarované výplně dveří a rozšířené blatníky. Ostrá linie střechy a vysoká a definovaná charakteristická linie dodávají vzhledu modelu větší podstatu.

Zadní část modelu ukazuje sportovní akcenty a nová, pěkně zvýrazněná zadní světla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, vybavení:

Kabina zcela nové Acura MDX 2022 je ve srovnání s předchozí verzí obrovským krokem vpřed. Kabina je díky delšímu rozvoru a širší karoserii pohodlnější. Nový model má také novou palubní desku s atraktivním dvoubarevným čalouněním zdobeným výraznými akcenty. Podobný vzor pokračuje na výplních dveří, volantu a středové konzole.

Nová verze těží také z lepšího prostoru pro hlavu a nohy vzadu. Model nabídne také vyhřívaná a chlazená sedadla a k dispozici bude také devět nastavení masáže. Všechny řady jsou také ošetřeny perforovanou kůží a kontrastním prošíváním a lemováním. Sedadla budou mít také až 16 směrových výkonových funkcí. Kabina modelu bude k dispozici také s LED osvětlením s 27 různými schématy osvětlení.

Acura také vybaví nejnovější MDX svými nejlepšími technologickými a zabezpečovacími systémy. Tento model využívá design Precur Concept společnosti Acura. Na nové palubní desce dominují dvě obrazovky, každá 12,3 palce. Nový MDX také využívá bezdrátové Apple Car Play a Android Auto. K dispozici bude také až šest USB portů. Tento model bude také používat 3D audio systém ELS s 25 reproduktory a výkonem 1000 wattů.

Každý Acura MDX 2022 bude spoléhat na bezpečnostní sadu Acura Watch značky, která obsahuje varování před čelním nárazem s automatickým nouzovým brzděním, varování při opuštění jízdního pruhu, varování při opuštění jízdního pruhu a adaptivní tempomat. Upgrady zahrnují ovládání brzd při nízkých rychlostech a asistenci při dopravní zácpě.

Acura MDX 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Acura MDX 2022: výkon

Díky přepracovanému podvozku, překonfigurovanému odpružení, sériovým brzdám Brembo a dalším vylepšením by měl zcela nový Acura MDX 2022 nabídnout lepší jízdní vlastnosti a výkon. Nový MDX používá tužší podvozek a nově konfigurované zavěšení s dvojitým lichoběžníkovým předním a víceprvkovým zadním odpružením.

Základním motorem bude 3,5litrový motor V6 bez turba, který vyvíjí 290 koní. Motor je dodáván v kombinaci s novou 10stupňovou automatickou převodovkou. Model by měl být k dispozici jak s pohonem předních kol, tak se super šikovným pohonem všech kol.

Kapela také představí verzi Type S s přeplňovaným 3,0litrovým motorem V-6 pod kapotou. Tento model bude mít standardně pohon všech kol. Motor turbo-6 vyvíjí 355 koní a točivý moment 354 lb-ft.

Acura MDX 2022: vydání, cena

Přepracovaný Acura MDX 2022 se začne prodávat začátkem roku 2021. Cenové rozpětí by mělo začínat kolem 47 000 eur.