Land Rover Discovery 2022: specifikace, cena, datum vydání

Připravovaný Land Rover Discovery 2022 zachytily kamery. Nový model bude plně odhalen někdy v roce 2021, než se začne prodávat později v tomto roce. Discovery je model, který se dobře prodává, ale Land Rover je připraven nabídnout další facelift. Stejně jako předchozí model dostane i nový model občerstvení v polovině cyklu.

Z toho, co jsme viděli na špionážních fotografiích, se nový model nijak zásadně nezměnil. Všechny aktualizace jsou jemné a přední zástěra bude trpět nejvíce. Interiér také dostane některá vylepšení a Land Rover uvedl, že zcela nový Discovery bude zelenější než kdy dříve. To jasně naznačuje nějaký druh elektrifikace, možná hybrid.

Land Rover Discovery 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Špionážní záběry na Land Rover Discovery 2022

Zcela nový Land Rover Discovery 2022 prochází v polovině cyklu faceliftem. Podle posledních špionážních fotek nám mnohé připadá povědomé. Špionážní prototyp má lehkou kamufláž, takže většina aktualizací je viditelná na první pohled. Přední část utrpí největší upgrady. Pro začátek je k dispozici nový pár LED světlometů.

Díky tomu nyní toto SUV vypadá více jedinečně a má více charakteru. Styling je po stranách velmi atraktivní a prototyp má stejná černá kola jako předchozí model. Zadní partie se dočká drobných aktualizací, mírně přepracovaná zadní světla a tlustší nárazník jsou sotva znatelným občerstvením.

Land Rover Discovery 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Aktualizace interiéru

Uvnitř nový Land Rover Discovery většinou zůstane v roce 2022 . Vnitřní uspořádání je naprosto stejné a dokonce i design kabiny je zachován. Discovery SUV nabízí dvouřadou i třířadou konfiguraci, přičemž třetí řada sedadel je vyhrazena pro vyšší úrovně výbavy, jako jsou Landmark a HSE Luxury. Všechny níže uvedené úrovně výbavy nabízejí konfiguraci pěti sedadel. Model Discovery má kolem 10,1 kubických stop nákladového prostoru, což není mnoho.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Sklopení sedadel však poskytuje až 83,7 kubických stop prostoru. Základní výbava Discovery SE je standardně vybavena dvouzónovou automatickou klimatizací, elektricky nastavitelnými předními sedadly ve 12 směrech, střešním oknem a koženým čalouněním. Opět je k dispozici také 10palcový dotykový displej infotainmentu. Pro rok 2022 představí Discovery aktualizovaný infotainment a některé nové funkce pomoci řidiči.

Land Rover Discovery 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hybridní síla přichází

Běžný Land Rover Discovery 2022 bude i nadále nabízet 3,0litrový zážehový motor V6 s výkonem 340 koní. Na přání je k dispozici 3,0litrový motor V6 s výkonem 254 koní a točivým momentem 443 lb-ft. Pokud chcete lepší palivovou účinnost a lepší tažnou kapacitu, je diesel rozhodně lepší volbou. Land Rover stále nabízí osmistupňovou automatickou převodovku.

Předchozí model Discovery má tažnou kapacitu 8 200 liber. Land Rover naopak sliboval ekologičtější možnosti pohonu. To jasně naznačuje nějaký druh elektrifikace, pravděpodobně hybridní model. Poslední zprávy naznačují plug-in hybridní variantu s 48voltovým nastavením, ale to ještě není oficiální.

Cena a datum vydání Land Rover Discovery 2022

Pokud víme, nový Land Rover Discovery 202 2 dostane malý skok v ceně. Nový model nyní stojí 52 500 eur a špičková výbava HSE Luxury přijde na téměř 70 000 eur.