Land Rover Range Rover 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející Land Rover Range Rover 2022 byl špehován před několika týdny. Toto luxusní SUV dostává nový vzhled a různé upgrady. Podle Land Roveru se další model dostane na trh někdy příští rok. Kromě toho probíhá také verze s dlouhým rozvorem. 

Pokud jste to nevěděli, představil Land Rover v loňském roce jako standardní možnost pohonu nový motor a hybridní konfiguraci. Je tedy těžké uvěřit, že toto luxusní SUV dostane v roce 2022 nový motor.

Land Rover Range Rover 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Špionážní fotografie Range Rover 2022

Zcela nový Land Rover Range Rover 2022 byl špehován během testu plné kamufláže. Na rozdíl od současného modelu má nový Range Rover mnohem méně hranatý tvar. A i když se designový jazyk nezměnil, některé stylové prvky jsou přeneseny z přepracovaného programu Defender.

Podle Land Roveru poběží nový Range Rover na platformě MLA (Modular Longitudinal Architecture). Stejná platforma je základem Jaguaru XJ. Je třeba říci, že platforma D7 je základem odcházejících modelů Range Rover, Range Rover Sport a Discovery. Výrobce navíc prozradil, že nová platforma MLA bude lehčí než současná architektura D7.

Land Rover Range Rover 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Aktualizace interiéru

V tuto chvíli nevíme nic o nadcházejícím Land Rover Range Rover 2022 a jeho interiéru. Různé zprávy však naznačují, že přicházející model nenabídne třetí řadu sedadel. To znamená, že Land Rover Range Rover se bude i nadále prodávat se dvěma řadami sedadel, která pojme pět cestujících.

✓ Můžete také zkontrolovat:

V kabině budou s největší pravděpodobností umístěny různé věci, které se budou vysílat. Ranger Rover jako vždy nabídne spoustu prémiového materiálu a vysokou úroveň luxusu. Model 2022 je dodáván se dvěma 10palcovými dotykovými displeji, obě s možností přiblížení nebo oddálení. K dispozici je také větší 12,3 ”digitální monitor s informacemi o ovladači.

Land Rover Range Rover 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Specifikace motoru

Špionážní prototyp neměl možnost pohonu V8. Špionážní záběry modelu Land Rover Range Rover 2022 ukazují jiné uspořádání výfuků. Nové video však ukazuje další prototyp, který zní výrazně hluboko, stejně jako V8. Otázkou je, jaký typ V8 je pod kapotou? Zatím není nic oficiálního a koluje tolik pověstí o možné sestavě motorů.

S největší pravděpodobností bude 5,0litrový osmiválec nahrazen novým 4,4litrovým twin-turbo motorem od BMW. Je to jen spekulace, ale jedna věc je jistá. Nové SUV Range Rover určitě nabídne nějaký hybridní pohon a dokonce je k dispozici i plně elektrická varianta.

Land Rover Range Rover 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání a cena Land Rover Range Rover 2022

Nadcházející Land Rover Range Rover 202 2 bude opět začínat na částce kolem 95 000 eur. Nová platforma pojme různé typy elektrifikace, takže Land Rover nabídne různé modely a úrovně výbavy. Úplné odhalení se letos neočekává. To znamená, že výrobce zveřejní další podrobnosti v prvním čtvrtletí roku 2021. Prodej bude zahájen později příští rok.