Land Rover Discovery 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Když velké SUV dokáže tolik Land Rover Discovery 2023, je těžké se rozčilovat nad jeho cenou. Discovery se vrací s novou standardní výbavou, novou opulentní špičkovou výbavou a stejným přístupem, jaký jej bere všude.

Land Rover Discovery 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového?

  • Metropolitan Edition vede nabídku
  • Mezi nové standardní prvky patří adaptivní tempomat, vyhřívaná přední sedadla, bezdrátové nabíjení, třízónová klimatizace a Meridian Sound.

co si myslíme

Land Rover Discovery z roku 2023 je náš oblíbený s dvojitou osobností. Na silnici je suverénní a sebevědomý. Naklánění karoserie se snadno ovládá a řízení reaguje na SUV této velikosti. Interiér je luxusní a informační a zábavní systém se od debutu této generace Discovery v roce 2017 hodně vyvinul.

Land Rover Discovery 2023: Specifikace, cena, datum vydání

V terénu se Discovery promění v bahnem pokrytou bestii, která hází kameny. Když jsme Discovery projížděli bouří v Utahu, zvládal písečné duny i sněhové bouře. Málokteré SUV se dokáže přesunout ze sjezdovky na školní parkoviště s takovou lehkostí.

Bohužel, Discovery ukazuje své slabiny, zejména pokud jde o rodinné úkoly. Druhá řada sedadel se obtížně posouvá, což ztěžuje přístup do třetí řady. Konkurence mezi středně velkými SUV je tvrdší než kdy jindy a mnoho soupeřů nabízí více nákladového prostoru. Většina z nich je také levnější – Discovery je výrazně dražší Genesis GV80 nebo Volvo XC90 . Dokonce i třída GLE Mercedes Benz je o více než 1000 eur levnější.

Land Rover Discovery 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Tyto nedostatky zabránily tomu, aby byl Discovery zvolen SUV roku v letech 2018 a 2021, ale zůstává solidním uchazečem. Pro rodiny, které milují dobrodružství mimo civilizaci, je Discovery 2023 vynikající volbou.

výkon a spotřeba paliva

Pro Discovery jsou k dispozici stejné motory jako loni. Verze S a R-Dynamic se standardně dodávají s 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcem, který produkuje 296 koní a točivý moment 295 lb-ft. Je to dobré pro 19/22 mpg město/dálnici (čísla 2022) a Land Rover tvrdí, že zrychlí z 0-60 mph za méně než 7 sekund.

Land Rover Discovery 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Volitelný upgrade pro R-Dynamic je 3,0litrový přeplňovaný řadový šestiválec spojený s mild hybridním systémem. Celkový výkon je 355 koní a 368 lb-ft, což je na danou třídu silné, i když se to nevyrovná mohutným Lincoln Aviator může držet krok. Když jsme v roce 2017 testovali Discovery R-Dynamic HSE, sprint z 0 na 100 km/h trval 6,1 sekundy. Hodnocení EPA volitelného hnacího ústrojí pro modelový rok 2022 je 18/24 mpg (město/dálnice).

✓ Můžete také zkontrolovat:

Standardní výbavou je devítistupňová automatická převodovka a pohon všech kol.

Metropolitní vydání

Metropolitní edice je největším přírůstkem do letošního programu Discovery. Nejvyšší výbava stojí o 3800 eur více než R-Dynamic HSE. Nabízí některé pozoruhodné doplňkové funkce, včetně head-up displeje, chladničky a vyhřívané a elektricky nastavitelné třetí řady sedadel. Vzhled umocňuje výrazná mřížka chladiče, černé brzdové třmeny a vnitřní obložení z titanové síťoviny. Metropolitan vypadá dobře a za svou cenu je vhodnou alternativou pro zákazníky, kteří chtějí a Range Rover Sport rozjímat.

Land Rover Discovery 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Uvedením adaptivního tempomatu letos Discovery završuje nabídku standardních bezpečnostních technologií. To také zahrnuje automatické nouzové brzdění, systém varování před opuštěním jízdního pruhu a systém varování před mrtvým úhlem. Zvláštností Discovery je funkce Wade Sense, která pomocí senzorů ve zpětných zrcátkách ukazuje řidiči, jak hluboko je v řece, kterou přejíždí.

Nejnovější modely Land Rover nebyly testovány ani IIHS, ani NHTSA.

nákladový prostor a interiér

V porovnání s takovými konkurenty Volvo XC90 nabízí diskotéce malý nákladový prostor. Zatímco prostor pro nohy ve třetí řadě je standardem třídy, v praxi jsme zjistili, že je stísněný a obtížně přístupný.

Nákladový prostor (za první/druhou/třetí řadou):

  • Land Rover Discovery: 74,3/45,0/11,5 kubických stop
  • Volvo XC90: 80,3/49,6/21,8 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá/třetí řada):

  • Land Rover Discovery: 39,1/37,4/33,5 palce
  • Volvo XC90: 40,9/37,0/31,9 palce

technika

Základní verze Discovery S je pro rok 2022 vylepšena o standardní bezdrátovou nabíjecí stanici a zvukový systém Meridian. Infotainment probíhá prostřednictvím 11,4palcové dotykové obrazovky, přičemž řidič si může vybrat mezi analogovými číselníky nebo 12,3palcovým digitálním přístrojovým displejem. Barevný head-up displej je k dispozici za 1 000 EUR a je standardní součástí modelu Metropolitan.

Doporučená úprava

Nová edice Metropolitan je nad třemi předchozími variantami Discovery S, R-Dynamic a R-Dynamic HSE. Základní model začíná zhruba na 58 000 eurech. Pokud chcete odemknout 3,0litrový motor, musíte vysolit minimálně 66 650 eur. S více než 76 000 eur se Metropolitan pohybuje v rozmezí Porsche Cayenne .

Do žádné bychom neřekli ne, ale špatná ergonomie Disca sráží jeho už tak nízkou hodnotu. Šli bychom do Discovery S. S modernizovanou výbavou pro rok 2022 nabízí většinu vybavení, které luxusní zákazníci hledají, a modernizovaná pohonná jednotka nenabízí dostatek výkonu, aby stála za cenu.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik