Land Rover Range Rover 2023: Technické údaje, cena, motory

Více než pět desetiletí, Land Rover Range Rover 2023 nastavuje standard pro terénní luxusní SUV. Loňský model předznamenal pátou generaci ikony britského off-roadu a letos se k dalším motorizacím Range Roveru připojuje nový plug-in hybridní elektrický pohon. Range Rover je k dispozici ve verzi s krátkým a dlouhým rozvorem a pojme čtyři až sedm osob. Je to nejdražší model Land Roveru a v modelové řadě se řadí výše Range Rover Sport.

Co je nového?

  • Plug-in hybridní pohonné ústrojí
  • Model Range Rover SV vybavený sadou SV Signature Suite se čtyřmi sedadly
  • Elektricky ovládané dveře ovládané prostřednictvím dotykové obrazovky infotainmentu Pivi Pro vozidla

co si myslíme

S Range Roverem páté generace jsme ještě nejeli, ale předchozí model byl nečekaně čilý a uspokojivě rychlý bez ohledu na pohonné ústrojí. Dodávka výkonu na silnici byla plynulá, náklon karoserie a ovládání byly hladké a brzdy byly na vozidlo o hmotnosti 11 000 liber vynikající. Kabiny Range Roveru jsou prostorné a elegantní, zejména ve vyšších stupních výbavy. A očekáváme, že Range Rover bude stále schopný jízdy v terénu.

Výkon

Range Rover pro rok 2023 bude vybaven novým plug-in hybridním pohonem. Kombinuje řadový šestiválec s elektromotorem a baterií, což dohromady poskytuje výkon 324 kW (434 koní). Land Rover uvádí, že pohonná jednotka umožňuje jízdu až do rychlosti 140 km/h bez použití benzínového motoru a dojezd v čistě elektrickém režimu až 99 km. Plně elektrický Range Rover by měl být uveden na trh v roce 2024.

3,0litrový přeplňovaný řadový šestiválec mild hybrid o výkonu 395 k a 4,4litrový přeplňovaný V8 o výkonu 523 k, které byly použity v loňském Range Roveru, budou také použity v modelový rok 2023 nasazeno. Všechny Range Rovery 2023 mají pohon všech kol.

Range Rover SV: přizpůsobení na nejvyšší úrovni

Nový Range Rover SV vyvinula společnost Land Rover Special Vehicle Operations, tým stojící za vysoce exkluzivním Range Roverem SVAutobiography Dynamic poslední generace. Stejně jako SVAutobiography je i Range Rover SV vrcholem továrního přizpůsobení napříč celou řadou. Má funkce, designová témata a dokonce i čtyřmístnou variantu SV Signature Suite, která není k dispozici na žádném jiném Range Roveru.

Model SV zavádí dvoubarevné lakování Range Roveru a interiér obsahuje materiály specifické pro obložení, jako je galvanizovaný kov, keramika, mozaikové vykládání a čalounění, jako je měkká téměř anilinová kůže a Ultrafabrics bez kůže. Range Rover SV Signature Suite s dlouhým rozvorem má nejen čtyři sedadla, ale také masážní sedadla a stolek, který se elektricky vysouvá ze středové konzoly. Každý Range Rover SV je standardně vybaven motorem V8 o výkonu 523 k a exkluzivním nápisem „SV“.

✓ Můžete také zkontrolovat:

technika

Range Rover 2023 je prvním Land Roverem s elektricky ovládanými dveřmi, které lze ovládat prostřednictvím dotykové obrazovky infotainmentu SUV. Je také vybaven zvukovým systémem Meridian s 35 reproduktory a potlačením hluku. Systém zahrnuje reproduktory v první řadě sedadel a v opěrkách hlavy druhé řady sedadel.

Mezi další technické funkce patří standardní 34,8cm displej na sdruženém přístroji, 33,3cm dotykový displej infotainmentu a kompatibilita s Apple CarPlay, Android Auto a Amazon Alexa. K dispozici je také zábavní systém pro zadní sedadla s 29cm dotykovými obrazovkami v opěradlech předních sedadel, které lze ovládat nezávisle.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.