Range Rover Evoque 2023: Technická data, změny, cena

The Range Rover Evoque 2023 byl kdysi nejžhavějším jménem mezi luxusními malými SUV. Přestože konkurence rychle dohnala, Evoque je stále jedním z nejstylovějších SUV na silnici. Ke standardní výbavě Evoque se přidává adaptivní tempomat.

co si myslíme

Od té doby, co Range Rover Evoque vyhrál naše ocenění SUV roku 2012, lesk trochu vybledl. Evoque 2023 není špatný automobil , ale v luxusní třídě už to není tak vedoucí, jak bývalo.

Naší hlavní výtkou je jízdní dynamika. Díky tuhému odpružení, pomalému zrychlení a nedostatku zpětné vazby od řízení není řízení Evoque zrovna zábavné. Základní pohonné ústrojí není ani výkonné, ani efektivní. Úroveň výbavy neodpovídá ceně Evoque, která začíná těsně pod 50 000 eury, a to i když neberete v potaz prvky výbavy, jako je systém varování před mrtvým úhlem. Ze všech těchto důvodů Evoque zaostal v naší soutěži SUV roku 2020.

Aktualizace nejsou všechny špatné – interiér je tichý, ovladatelnost je rychlá a Evoque si zachovává své terénní schopnosti. Styling je osobitý a málokteré auto dokáže vyjet z obchoďáku také na hory. Tyto přednosti mohou stačit kupujícím, kteří se zajímají o módu. Příští Evoque bude pravděpodobně elektrický a my doufáme, že generální oprava hnacího ústrojí vdechne klasice nový život.

✓ Můžete také zkontrolovat:

výkon a spotřeba paliva

Každý Evoque je vybaven pohonem všech kol a devítistupňovou automatickou převodovkou. Motor sdílí většina modelů se základním Discovery Sport, 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcem s výkonem 246 koní a 269 lb-ft. S tímto motorem není Evoque nijak zvlášť rychlý: z 0 na 100 mu to v testu trvá 9 sekund. Spotřeba je skromných 20/27 mpg (město/země). takoví konkurenti Volvo XC40 a BMW X1 jsou výrazně hospodárnější, a to se netýká ani elektrických verzí.

Pro Evoque HST je k dispozici mild hybridní systém. Poskytuje výkon 50 koní a 26 lb-ft, což je dost na oholení téměř o sekundu oproti času 0-60 Evoque. Elektrický asistent také pomáhá udržovat spotřebu paliva na 21/26 mpg.

Terénní válečník

Málokterý Evoque někdy uvidí blátivou cestu, ale to neznamená, že ji nezvládne. S nájezdovým úhlem 25 stupňů, regulací sjezdu z kopce citlivou na rychlost a sofistikovaným, terénně citlivým trakčním systémem je Evoque dobrodružnější než některé jiné. džíp . Při naší první jízdě se současnou generací Evoque jsme podnikli spoustu terénních túr a byli jsme velmi ohromeni.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Standardní bezpečnostní technologie Evoque je uklidňující, zvláště když byl letos přidán adaptivní tempomat. Na palubě nechybí ani automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, parkovací senzory a sledování bdělosti řidiče. Sledování mrtvého úhlu je standardem od verze SE. Stejně jako všechny modely Range Rover ani Evoque neprošel nárazovým testem IIHS ani NHTSA.

nákladový prostor a interiér

Tvar Evoque je pěkný na pohled, ale omezuje vnitřní prostor. V porovnání s jedním Volvo XC40 zaostává za Evoque v prostoru pro nohy vzadu a objemu nákladu.

Nákladový prostor (za první/druhou řadou):

  • Evoque: 21,6/50,5 kubických stop
  • XC40: 20,7/57,5 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá řada):

  • Evoque: 40/34 palců
  • XC40: 40,9/36,1 palce

technika

Každý Evoque je vybaven výkonným softwarem Land Rover Pivi Pro a 10,0palcovým dotykovým displejem infotainmentu. Navigace, Apple CarPlay a Android Auto jsou standardem. Modely SE disponují prémiovým zvukovým systémem a dotykovým displejem, jehož úhel pohledu lze nastavit z palubní desky. Za příplatek je k dispozici prostorový zvuk, Wi-Fi hotspot a head-up displej.

Doporučená úprava

Evoque je docela pěkný i bez R-Dynamic, ale šli bychom s výbavou SE. Nabízí některá vítaná vylepšení, jako je varování před mrtvým úhlem a vyhřívaná sedadla, spolu s několika vymoženostmi, jako je prémiový zvuk a automatická dálková světla. Ceny Evoque SE začínají na něco málo přes 50 000 EUR, ale nikdo si Range Rover nekupuje podle ceny. Vrcholná výbava HST je atraktivní, ale extra výkon je v rozporu s omezenými dynamickými schopnostmi Evoque.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.