Ford F-150 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nová generace nejoblíbenějšího pickupu na světě je tady. Jak jsme očekávali, většinou to přineslo evoluční změny s neustálým zlepšováním výkonu, výkonu a pohodlí. Nyní, když je nový model zde, je čas na aktualizované verze. První, co mě samozřejmě napadne, je Ford F-150 2022 Raptor, který se na trh dostane ještě letos. Počítáme s mnoha upgrady ze standardního modelu, ale nejpozoruhodnější změnou oproti předchozí generaci bude nový motor.

Předpokládáme, že inženýři Fordu použijí stejný vzorec jako předchozí generace. Jinými slovy, tento snímač přichází s různými upgrady ve srovnání se základními modely. Od nového modelu očekáváme věci jako vylepšené odpružení, vyšší světlou výšku a další terénní hardware. Samozřejmě, Ford F-150 Raptor 2022 bude rovněž dodáván s mnoha detaily styling, které podtrhují výkon charakteru.

Ford F-150 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Ford F-150 Raptor 2022 design

Samozřejmě, bude Ford F-150 Raptor 2022 je založen na nové generaci pickupu. Oproti předchozí generaci nový model nepředstavuje žádné radikální změny. Jedná se spíše o evoluci předchozího modelu, který přinesl některé revoluční technologie a designová řešení. V Raptoru používáme stejný designový přístup jako předchozí model.

Jinými slovy, tento model přichází se spoustou vylepšení. Nejprve je tu mechanický aspekt kamionu a první, co mě napadne, je odpružení. Můžete počítat s podobným nastavením v terénu, s novými tlumiči, vyšší světlou výškou, větším zdvihem odpružení atd. Seznam funkcí obsahuje také vychytávky do terénu, jako jsou uzávěrky diferenciálů zadní nápravy, terénní pneumatiky, standardní vše- pohon kol, kluzné lišty a další.

Samozřejmě očekáváme také některé exkluzivní stylové detaily, které podtrhnou vysoce výkonný charakter modelu. Vzhled vychází z nové generace, zdůrazněný mnoha zčernalými detaily, včetně jedinečného designu masky chladiče. Navíc můžete počítat s černými plasty kolem nákladního vozidla, černými koly, masivními terénními pneumatikami, jedinečnou grafikou atd.

Ford F-150 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Vnitřní

Také uvnitř očekáváme několik jedinečných detailů. Nejpozoruhodnější samozřejmě bude nové čalounění, přičemž se chystáme také na nová sedadla s unikátním prošíváním. Kromě toho se očekává několik odznaků „Raptor“, zatímco dlouhý seznam standardního vybavení by měl kabinu vypadat elegantněji.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Ford F-150 Raptor 2022 budou mít prospěch z novinek zavedených s nedávným přepracování. Design palubní desky bude téměř stejný, a to včetně nové, poměrně masivní obrazovky infotainmentu a dalších technických doplňků.

Ford F-150 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Motor Ford F-150 Raptor 2022 Engines Engine

Toto je rozhodně nejzajímavější aspekt Ford F-150 2022 Raptor. Brzy uvidíme v nabídce novou možnost motoru. Bude to 5,2litrový přeplňovaný osmiválec, stejný jako u Shelby GT500. V tomto případě bude maximální výkon kolem 700 koní, což jasně naznačuje, že Ford s tímto motorem míří k Rebel TRX.

Nová verze přichází jako F-150 Raptor R 2022 . Standardní verze ale bude pravděpodobně pokračovat beze změn pod kapotou. Můžete se spolehnout na známý 3,5litrový motor EcoBoost s dvojitým přeplňováním, který produkuje přibližně 450 koní a točivý moment 510 liber.

Oba motory jsou standardně dodávány v kombinaci s 10stupňovou automatickou převodovkou s pohonem všech kol.

Ford F-150 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání a cena Ford F-150 Raptor 2022

Ford F-150 Raptor 2022 se očekává, že narazí na trh na konci roku 2021. Cenově by se standardní verze měla pohybovat kolem 55 000 eur. Na druhou stranu Raptor R pravděpodobně půjde přes 70 000 eur.