Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

S atraktivní přední částí a třemi řadami sedadel Acura Rodinná přeprava MDX 2023 v prémiovém balení. Aby Acura zvýšila svou přitažlivost, dala své vlajkové lodi SUV také ostré ovládání – zejména ve verzi S orientované na výkon. Akcelerace je na SUV této velikosti svižná, dokonce i s V-6 o výkonu 290 koní pod kapotou.

Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Při upgradu na typ S však Acura vymění 3,0litrový přeplňovaný V6 s výkonem 355 k za standardní pohon všech kol. Interiér MDX je nepopiratelně prémiový, ale nevyrovná se tak okázalým interiérům konkurentů, jako je např. Genesis GV80 , Mercedes Benz třída GLE a Volvo XC90 držet krok. Každý, kdo se s tím smíří, zjistí, že MDX je nejen levnější než tato vozidla, ale také zábavnější.

Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového pro rok 2023?

MDX letos nezaznamenává žádné fyzické změny, ale Acura má plán údržby na dva roky/24 000 mil zdarma a bezplatný přístup k plánu připojení AcuraLink na tři roky pro každý model pro rok 2023.

Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Jako nadšence do jízdy nás Type S fascinuje především svými výkonnostními ambicemi. Kupujícím, kteří hledají dobře vybavený luxusní crossover bez sportovního nádechu, doporučujeme úroveň výbavy Technology s vybavením, jako je kožené čalounění s kontrastním prošíváním, stmívatelné vnitřní osvětlení, stereo systém ELS Studio s 12 reproduktory a nízkorychlostní automatické nouzové brzdění vpředu. a zadní.

motoru, převodovky a výkonu

Běžný MDX pohání 3,5litrový motor V6 o výkonu 290 koní spojený s 10stupňovou automatickou převodovkou. Standardem je pohon předních kol, na přání je k dispozici pohon všech kol. Sportovní model Type S je poháněn 3,0litrovým přeplňovaným motorem V6 s výkonem 355 k a standardně se dodává s pohonem všech kol. Naše testovací jízda modelu Advance s pohonem všech čtyř kol a standardním pohonným ústrojím ukázala překvapivě agilní ovládání a mohutnou akceleraci. Když jsme zkoušeli Type S, chválili jsme ho za stejně agilní jízdu a ocenili extra výkon, ale pochybovali jsme, zda si tento model zaslouží také odznak Type S. Typ S je však měřitelně rychlejší než standardní model, zrychlení na 60 km/h na naší testovací dráze trvá pouhých 5,5 sekundy oproti 6,4 sekundám u méně výkonného modelu.

Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Základní verze MDX má hodnocení spotřeby paliva EPA 19 mpg při jízdě ve městě a 26 mpg při jízdě po dálnici. S pohonem všech kol toto číslo na dálnici klesne o 1 mpg. Na našem úseku spotřeby paliva 75 km/h na dálnici dosáhlo naše testovací vozidlo s pohonem všech kol (A-Spec) neuspokojivých 22 mpg. Typ S dopadl o něco lépe, spotřeboval 23 mpg. Navštivte webové stránky EPA pro více informací o spotřebě paliva MDX.

Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a náklad

Interiér modelu MDX vypadá a působí prémiově, zejména ve špičkovém obložení s francouzsky prošívanou kůží na palubní desce a dřevem s otevřenými póry v kombinaci s kovem a černými akcenty. Acura také vybavila MDX mnoha vymoženostmi, jako je dvouzónová automatická klimatizace, vyhřívaná přední sedadla a kožené čalounění. Přední sedadla jsou podpěrná a pohodlná a mohou být vybavena vymoženostmi, jako je seřiditelnost v 16 směrech a masážní funkce. První a druhá řada sedadel nabízí dostatek místa pro cestující, ale třetí řada MDX je vhodná pouze pro děti. I když je interiér pěkně navržen a nabízí spoustu možností pohodlí, nepůsobí tak luxusně jako kabiny podobných konkurentů. Genesis GV80 nebo Volvo XC90.

Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

MDX 2023 má velký 12,3palcový displej infotainmentu s dotykovým ovladačem ve středové konzole, což je bohužel trochu frustrující při používání. Digitální, rekonfigurovatelný 12,3palcový displej je standardní výbavou, stejně jako funkce Apple CarPlay a Android Auto, integrovaná navigace, Wi-Fi hotspot a bezdrátová nabíjecí stanice pro chytré telefony. Výbava Technology zahrnuje stereo systém ELS Studio, zatímco modely A-Spec a Advanced dostávají 16 reproduktorový systém ELS Studio 3D.

Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní a asistenční funkce řidiče

Acura stále častěji vybavuje svá vozidla standardně asistenčními systémy řidiče a nový MDX nabízí řadu žádoucích funkcí. Pro více informací o výsledcích nárazových testů MDX navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • Adaptivní tempomat jako standard
Acura MDX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Záruka a krytí údržby

Záruční balíček MDX odpovídá záručnímu balíčku konkurence, jako je tento Buick Enkláva a Lexus GX, přičemž obě značky pokrývají pouze první kontrolu, zatímco Acura pokrývá vše během prvních dvou let nebo 24 000 mil.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je šest let nebo 70 000 mil.
  • Bezplatná plánovaná údržba je pokryta na dva roky nebo 24 000 mil.

Doporučená maloobchodní cena za Acura MDX SH-AWD 2023 je 58 625 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik