Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ve společnosti Car and Driver jsme velkými fanoušky sportovních sedanů Cadillac CT5 2023 by měla být a automobil ať to zrychlí náš kolektivní tep. Dělá a nemá. CT5, v podstatě základní verze divokého, nádherného supersedanu CT5-V Blackwing s nejlepším hodnocením 10 (testováno samostatně), nabízí krásný styl a stejně brilantní podvozek. Radost z jízdy by měla být standardní – ale není. Pokud chcete zažít radost z jízdy v CT5, musíte se rozhodnout pro CT5-V s V6 twin turbo – druhou nejvýkonnější verzi po Blackwingu.

Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Zbytek řady CT5 je upraven spíše pro pohodlí než pro atraktivní jízdní dynamiku. takoví konkurenti BMW řady 3 , Mercedes Benz třídy C a Genesis G70 jsou sportovnější a nabízejí více radosti z jízdy než standardní CT5 bez V. Interiér Caddy nepůsobí tak kvalitně a noblesně jako u těchto plnokrevníků. CT5 kompenzuje některé ze svých slabin působivou a snadno použitelnou palubní technikou a Cadillac dokonce prodává verzi s hands-free systémem Super Cruise. Pokud ale chcete CT5, která jezdí jako sportovní sedan světové třídy, měli byste sáhnout po modelu s extra písmenem na víku zavazadlového prostoru.

Co je nového pro rok 2023?

CT5 zůstává pro rok 2023 v podstatě nezměněn, ačkoli tři nové odstíny obnovují barevnou paletu: Radiant Red Tintcoat, Argent Silver Metallic a Midnight Steel Metallic.

Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Vzhledem k tomu, že CT5 je k dispozici ve dvou různých variantách – High Comfort a High Performance – je to vzácná situace, kdy doporučujeme dva modely v řadě spíše než jen jeden. Pokud hledáte dobře vypadající, dobře ovladatelný a cenově dostupný luxusní sedan střední velikosti, Premium Luxury CT5 je naše volba. Má další prvky výbavy, jako je ambientní osvětlení v interiéru, osvětlené vnější kliky dveří, paměťová funkce pro sedadlo řidiče, elektricky nastavitelný volant, zadní parkovací senzory a elektrické bederní opěrky pro řidiče a spolujezdce. Doporučujeme, ale pamatujte, že k tomu musíte zvolit i paket osvětlení, který se skládá z natáčecích světel a osvětlených prahů. Pokud však milujete řízení a chcete CT5, který konkuruje sportovním sedanům světové třídy, jako je tento bmw 3 a Alfa romeo Giulia umí měřit, řada V je důstojnou alternativou.

motoru, převodovky a výkonu

CT5 je poháněn standardním 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcem s výkonem 237 koní, ale může být také upgradován na 3,0litrový twin-turbo V6 s výkonem 335 koní. Výkonově orientovaný CT5-V je vybaven 360koňovou verzí twin-turbo V6, stejně jako adaptivními tlumiči a elektronicky řízeným samosvorným diferenciálem. Oba motory jsou spřaženy s 10stupňovou automatickou převodovkou. Pohon zadních kol je standardem, pohon všech kol je volitelný. V testu CT5 s pohonem zadních kol a přeplňovaným čtyřválcem zrychlila na 100 km/h za 6,6 s.

Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

CT5-V s pohonem zadních kol dosáhl na 100 km/h za 4,8 sekundy. Pro srovnání, BMW 330i a Alfa Romeo Giulia Ti, dva z hlavních konkurentů CT5, dokončili stejný test za 5,1 a 4,6 sekundy. Z hlediska jízdy a ovladatelnosti je sériová verze CT5 měkčí a méně sportovní než tito dva konkurenti. Model V je jiný: Jeho jízdní a jízdní vyvážení a ovládání karoserie jsou přinejmenším stejně dobré, ne-li lepší než u Alfy a Bimmeru.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

EPA odhaduje, že 2023 CT5 spotřebuje až 23 mpg při jízdě ve městě a 33 mpg na dálnici se standardním čtyřválcovým turbem. V6 s výkonem 335 k dokáže dosáhnout rychlosti až 19 km/h ve městě a 27 km/h na dálnici, zatímco verze s výkonem 360 k je o něco pomalejší při 18 km/h ve městě a až 27 km/h. h na dálnici je. Na naší testovací trase při rychlosti 75 km/h na dálnici, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, model Sport s pohonem zadních kol zvládl 31 mpg. Pro více informací o spotřebě paliva CT5 navštivte webové stránky EPA.

Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Interiér, pohodlí a nakládka

Cadillac opravil některé vnitřní slabiny starého CTS s CT5: Nová verze sportovního sedanu nabízí uživatelsky přívětivější rozhraní a lineární design. Bohužel se zdá, že kvalita materiálů interiéru neodpovídá umístění CT5 jako luxusního vozu. Prémiové luxusní modely jsou k dispozici s krásným dřevěným obložením s otevřenými póry, které vylepšuje design interiéru, ale mísí se s levným černým plastem, který používá také základní rodinný sedan. Chevy Malibu by mohlo pocházet. Zadní sedadlo je prostornější než starý CTS, ale soupeři to mají rádi Acura TLX a Volvo S60 cítit prostornější. Všechna tři vozidla však mají podobně velký kufr, do kterého se za zadní sedadla vejde pět našich příručních kufrů.

Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

infotainment a konektivita

CT5 je vybavena nejnovější verzí informačního a zábavního systému Cadillac, která se zobrazuje na 10,0palcové dotykové obrazovce uprostřed palubní desky. Je mnohem logičtější než starý systém a některé dotykové ovládací prvky nahradil fyzickými. Řidič může systém ovládat pomocí otočného kolečka za řadicí pákou nebo interakcí s dotykovou obrazovkou. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardně integrovány. Mezi žádané funkce patří head-up displej, bezdrátové nabíjení zařízení a audiosystém Bose s osmi reproduktory.

Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Cadillac CT5 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

bezpečnost a asistenci řidiče

K dispozici je celá řada asistenčních systémů řidiče, včetně adaptivního tempomatu a varování před opuštěním jízdního pruhu. Na přání pro úrovně výbavy Premium Luxury, Sport a V-Series je funkce autonomního řízení GM Super Cruise Level 2, která ovládá řízení vozidla, zrychlení a brzdění, aniž by řidič musel mít ruce na volantu. Pro více informací o výsledcích nárazových testů CT5 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici s adaptivním tempomatem a voláním handsfree

záruka a údržba

Záruky CT5 jsou štědřejší než záruky německých sportovních sedanů, zejména pokud jde o záruku na pohonné ústrojí, kde překonává řadu 3 a Mercedes-Benz třídy C o dva roky nebo 20 000 mil. Nabízí lepší záruky Genesis G70 a Kia Stinger , oba nabízejí prodlouženou omezenou záruku a záruku na pohonné ústrojí. Genesis dokonce nabízí tři roky bezplatné plánované údržby, zatímco Cadillac má zdarma pouze první službu.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu šesti let nebo 70 000 mil
  • Údržba je při první návštěvě zdarma

Doporučená maloobchodní cena je Cadillac CT5 2023 – 54 590 eur.