BMW 3 2023: spotřeba, technická data, cena

Bmw

BMW řady 3 2023 zůstává součástí sedmé generace modelu G20, který debutoval v roce 2019. Naštěstí přichází bez obrovské mřížky, kterou vidíte na řadě 4, nové (i když děsivě vypadající) řadě 7 a dokonce i na elektrickém crossoveru iX.

Dostal však osvěženou fasádu, přepracovanou karoserii a řadu komfortních a komfortních prvků. Nová řada 3 bude oficiálně představena v červenci, ale pár detailů už BMW prozradilo.

BMW řady 3 2023: co je nového?

V některých případech přinášejí jemné změny slibné výsledky a jsme rádi, že BMW při aktualizaci řady 3 G20 následovalo tuto filozofii.

Vylepšení vnějšího designu zdůrazňují sportovnější stránku rovnice, a to je dobře, vzhledem k tomu, že se jedná o ikonický sportovně-luxusní sedan.

BMW řady 3 představuje přibližně 14 procent celosvětového prodeje vozů značky a německá automobilka tvrdí, že ztělesňuje její základní filozofii.

Kromě plnohodnotných ledvinových mřížek (které se během přestavby o něco zvětšily) jsou tu štíhlejší LED světlomety se světlomety ve tvaru obráceného L, nové přední a zadní nárazníky a přepracované nárazníky s leskle černým přívodem vzduchu vpředu. .

Současná řada 3 se standardně dodává s 18palcovými litými koly. Volitelný M Sport paket zároveň nabízí sportovnější doplňky, jako jsou 19palcová kola z lehké slitiny (se smíšenými pneumatikami nebo celoročními pneumatikami), variabilní sportovní řízení, aerodynamický kit, M Sport nebo Adaptive M podvozek a zadní spoiler.

Pohonné ústrojí BMW řady 3: k dispozici plug-in hybrid

BMW ještě nezveřejnilo konkrétní pohonné ústrojí a konfigurace pohonného ústrojí pro řadu 2023, ale jeho tisková zpráva odhalila více než dost na to, abychom si to spojili.

Základní verze 330i má 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec TwinPower, který podle našich odhadů produkuje přibližně 255 koní a 294 lb-ft. dodává točivý moment.

Mezitím by 330e PHEV mohl přijít s podobným 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem a plug-in hybridním systémem, který by produkoval kombinovaný výkon 288 koní, 310 lb-ft. točivého momentu a přibližně 23 mil dojezdu na čistě elektrický pohon s nulovými emisemi.

Na druhou stranu by M340i mohl přijít se stejným přeplňovaným řadovým šesti zážehovým motorem a 48voltovým mild hybridním systémem jako předchozí model s výkonem 382 koní a 369 lb-ft. dodává točivý moment. U všech variant řady 3 je standardem osmistupňový automat s pádly řazení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nejvyšší řada M340i se vyznačuje stylovými prvky na míru, jako je ledvinová mřížka chladiče, jedinečná 18palcová litá kola, sportovní brzdy s modrými třmeny, aero body kit a zadní spoiler.

Nechybí ani klasické BMW motorsport rondely na kapotě, kufru a krytech nábojů, které připomínají 50. výročí BMW M GmbH.

Kromě toho je u základních 330i a 330e PHEV standardem vybavení jako kožený volant, střešní okno, dřevěné obložení s otevřenými póry, ambientní osvětlení interiéru, LED světlomety s automatickými dálkovými světly, konektivita Apple CarPlay a Android Auto a elektricky ovládaná přední sedadla.

BMW iDrive8

BMW řady 3 2023 je vybaveno nejnovější generací iDrive8. Aktualizovaný operační systém BMW zahrnuje inteligentního osobního asistenta a zakřivenou obrazovku s vysokým rozlišením sestávající z 12palcového displeje přístrojů a 14,9palcového dotykového displeje infotainmentu.

Aktualizovaný osobní asistent navíc rozpoznává přirozené hlasové pokyny pro nastavení klimatizace nebo otevření oken a střešního okna.

Standardem jsou také cloudové mapy BMW integrované do navigačního systému, které umožňují přesné výpočty trasy, a také Connected Parking, které pomáhá najít volná parkovací místa v blízkosti cíle.

Cena a dostupnost

Cena BMW řady 3 pro rok 2023 ještě nebyla stanovena, ale očekávejte, že základní 330i bude začínat na 42 000 EUR, zatímco M340i by mohla začínat na 55 000 EUR.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.