Mazda CX-50 2023: Interiér, motor a úpravy

Mazda CX-50 z roku 2023 je drsnější a ostřejší verze CX-5. Kompaktní CX 50 může být novinkou v řadě, ale je určen pro použití v terénu.

Stále má výrazné produkční prvky Mazdy, jako je designový jazyk Kodo, pohony Skyactiv-G a standardní pohon všech kol i-Activ. CX-50 nemá mnoho způsobů, jak žít život mimo asfalt, protože vůz je k dispozici v 10 různých balíčcích.

Mazda CX-50 2023: Interiér, motor a úpravy

V následujícím textu se krátce podíváme na jednotlivé úrovně výbavy Mazdy CX-50 pro modelový rok 2023 a u každé jednotlivé varianty pojmenujeme doporučenou vyvolávací cenu. Čísla doporučené ceny již zahrnují 1 225 eur na cestovní náklady.

Mazda CX-50 2023: Motor a hnací ústrojí

V závislosti na úrovni výbavy (nebo balíčku) bude Mazda CX-50 2023 nabízena s jedním ze dvou motorů. Prvním je atmosféricky plněný 2,5litrový čtyřválec Skyactiv-G s výkonem 187 koní a točivým momentem 186 lb-ft. Druhým je přeplňovaný 2,5litrový čtyřválec Skyactiv-G s výkonem 256 koní a 320 lb-ft. točivého momentu na 93oktanový benzín (naproti tomu při normálním bezolovnatém provozu poskytuje 227 koní a 310 lb-ft. točivého momentu). Oba motory jsou spárovány se šestistupňovým automatem.

Standardní pohon všech kol i-Activ doplňuje Mazda Intelligent Drive Select, zkráceně MI-Drive. Různé jízdní režimy podporují CX-50 ve všem, od těžkého sněhu až po lehký průtah. Při vhodném vybavení přeplňovaným motorem má CX-50 maximální tažnou kapacitu 3 500 lb. (jinak 2000 liber).

Mazda CX-50 2023: Interiér, motor a úpravy

Balení 2,5S

Základní model S je standardně dodáván se 17palcovými litými koly v šedé metalíze, LED světlomety, zadním střešním spoilerem, elektricky ovládanými bočními zrcátky s LED směrovými světly a dvojitými koncovkami výfuku. Uvnitř přichází S 8,8palcový displej na středové konzole, audiosystém s osmi reproduktory, bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto, informační a zábavní systém Mazda Connect, duální USB porty a startování tlačítkem.

Atmosférický motor je vyhrazen pro S, i když systém MI-Drive u S obsahuje sportovní a terénní režim.

MSRP od: 28 025 eur


2,5 S Vyberte balíček

Úroveň výbavy Select přidává kůží čalouněnou řadicí páku a volant, 10,25palcový displej ve středu vozu, dvouzónovou klimatizaci, LED osvětlení interiéru, zadní větrací otvory, dva zadní USB porty a sklopení dělené 40/60 zadní sedadlo. 2.5 S Select je také standardně dodáván se 17palcovými litými koly v černé metalíze a tónovanými ochrannými skly.

Počáteční doporučená cena: 29 425 EUR


2,5 S zvýhodněný balíček

Preferred je standardně dodáván s vyhřívanými vnějšími zpětnými zrcátky a stěrači, přední a zadní středovou loketní opěrkou s úložným prostorem, elektricky ovládanými dveřmi zavazadlového prostoru s programovatelným výškovým nastavením, osmipolohovým elektricky ovládaným sedadlem řidiče s elektricky ovládanou bederní opěrkou a vyhřívanými předními sedadly.

MSRP od: 30 725 eur


2,5 S zvýhodněný balíček Plus

Stupeň výbavy Preferred navazuje na předchozí dva a přidává elektricky nastavitelné panoramatické střešní okno. Možná je to těžké uvěřit, ale je to poprvé, co Mazda nabídla elektricky posuvné panoramatické střešní okno v některém ze svých vozidel. Mazda říká, že řidiči a cestující mohou otevřít a zavřít střechu pouhým stisknutím tlačítka, což jim umožní cítit se ještě více propojeni s přírodou.

MSRP od: 33 165 eur

✓ Můžete také zkontrolovat:


2,5 S Premium Pack

Mezi prémiové prvky patří audiosystém Bose s 12 reproduktory, satelitní rádio SiriusXM, samostmívací zpětné zrcátko s funkcí Homelink a elektricky ovládané sedadlo spolujezdce v šesti směrech. Premium se standardně dodává s černými koženými sedacími plochami nebo novou terakotovou barvou s oranžovým prošíváním.

Počáteční doporučená cena: 35 225 EUR


Balíček 2,5 S Premium Plus

2.5 S Premium Plus je standardně dodáván s 20palcovými litými koly a automaticky sklopnými vnějšími zpětnými zrcátky. Uvnitř nabízí Premium Plus také ventilovaná přední sedadla a head-up displej.

MSRP od: 37 625 eur

Mazda CX-50 2023: Interiér, motor a úpravy

2,5 Turbo Pack

Jak název napovídá, všechny přeplňované varianty CX-50 jsou standardně dodávány s 2,5litrovým přeplňovaným motorem Skyactiv-G. Všechny CX-50 Turbo získají kromě režimů „Sport“ a „Off-Road“ režim „Towing“ prostřednictvím systému MI-Drive. Výkonnější motor a režim tažení zvyšují maximální tažnou kapacitu CX-50 na 3 500 liber.

Mezi designové prvky exteriéru patří znak Turbo, větší výfukové potrubí, zadní světla LED a adaptivní systém předního osvětlení LED se světlomety LED s automatickým vyrovnáváním sklonu.

MSRP od: 37 625 eur


2.5 Turbo Premium balíček

Stejně jako 2.5 S Premium nabízí i 2.5 Turbo Premium audiosystém Bose s 12 reproduktory, satelitní rádio SiriusXM, vyhřívaný volant, ventilovaná přední sedadla a head-up displej.

MSRP od: 40 775 eur

Mazda CX-50 2023: Interiér, motor a úpravy

Balíček 2,5 Turbo Premium Plus

Tato špičková specifikace zahrnuje všechny standardní funkce CX-50, ale přidává bezrámové samostmívací zpětné zrcátko s Homelinkem, vyhřívaná zadní sedadla, bezdrátovou nabíječku mobilních telefonů ve středové konzole, navigaci a head-up displej s rozpoznáváním dopravních značek.

MSRP od: 42 775 eur


2.5 Turbo Meridian Edition

Je tu něco velmi speciálního! Edice Meridian obsahuje 18palcová litá kola s terénními pneumatikami, kryty bočních prahů a světlometů, výraznou grafiku kapoty a řadu outdoorových doplňků. Mazda oznámila, že edice Meridian bude k dispozici v průběhu roku 2022, přičemž ceny budou oznámeny v té době.

Mazda CX-50 2023: Interiér, motor a úpravy

Bezpečnostní prvky Mazda CX-50 2023

Bez ohledu na úroveň výbavy je každá Mazda CX-50 pro rok 2023 standardně vybavena pokročilou podporou brzdění Smart City s detekcí chodců, sledováním mrtvého úhlu, systémem sledování pozornosti řidiče, systémem varování před opuštěním jízdního pruhu, asistentem pro udržování v jízdním pruhu a systémem varování před průjezdem vzadu.


tovární záruka Mazda

Na každou novou Mazdu se vztahuje tříletá záruka na nárazníky 36 000 mil a pětiletá záruka na pohonné ústrojí 60 000 mil. V závislosti na tom, kolik jezdíte, můžete využít prodlouženou záruku.

Autobrezik