Mazda CX-50 2023: ceny, spotřeba, technická data

Mazda CX-50 z roku 2023 je drsnější a ostřejší verze CX-5. Kompaktní CX 50 může být novinkou v řadě, ale je určen pro použití v terénu.

Stále má výrazné produkční prvky Mazdy, jako je designový jazyk Kodo, pohony Skyactiv-G a standardní pohon všech kol i-Activ. CX-50 nemá mnoho způsobů, jak žít život mimo asfalt, protože vůz je k dispozici v 10 různých balíčcích.

V následujícím textu se krátce podíváme na jednotlivé úrovně výbavy Mazdy CX-50 pro modelový rok 2023 a u každé varianty uvedeme doporučenou počáteční cenu včetně poplatku 30 625 Kč za dopravu.

Mazda CX-50 2023: Motor a hnací ústrojí

Mazda CX-50 2023 bude k dispozici se dvěma motory, v závislosti na zvolené výbavě:

  • 2,5litrový čtyřválec Skyactiv-G: atmosféricky plněný motor s výkonem 139 kW (187 koní) a točivým momentem 250 Nm.
  • 2,5litrový čtyřválec Skyactiv-G Turbo: přeplňovaný motor s výkonem 191 kW (256 koní) a točivým momentem 434 Nm při použití 93oktanového benzinu, nebo 169 kW (227 koní) a 420 Nm při použití běžného benzinu.

Oba motory jsou spojeny se šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol i-Activ. Systém Mazda Intelligent Drive Select (MI-Drive) nabízí různé jízdní režimy pro optimalizaci jízdy v různých podmínkách.

Maximální tažná kapacita CX-50 je 1588 kg s přeplňovaným motorem, nebo 907 kg s atmosférickým motorem.

Balení 2,5S

Základní model Mazda CX-50 S pro rok 2023 je vybaven 17palcovými šedými metalickými koly, LED světlomety, zadním střešním spoilerem, elektricky ovládanými bočními zrcátky s LED blinkry a dvojitými koncovkami výfuku.

V interiéru najdeme 8,8palcový displej na středové konzole, audiosystém s osmi reproduktory, bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto, infotainment systém Mazda Connect, duální USB porty a startování tlačítkem.

Model S je poháněn výhradně atmosférickým 2,5litrovým motorem Skyactiv-G. Systém MI-Drive nabízí režimy Sport a Off-road.

Doporučená cena modelu S začíná na 699 625 Kč.

2,5 S Vyberte balíček

Výbava Select přidává k základnímu modelu S kožené čalounění řadicí páky a volantu, větší 26,3cm displej na středové konzole, dvouzónovou klimatizaci, LED osvětlení interiéru, zadní větrací otvory, dva zadní USB porty a sklopné zadní sedadlo dělené v poměru 40/60. Model 2.5 S Select je standardně vybaven také 17palcovými černými koly z lehké slitiny a tónovanými skly. Doporučená počáteční cena pro tuto výbavu je 734 625 Kč.

2,5 S zvýhodněný balíček

Výbava Preferred nabízí navíc oproti předchozímu modelu vyhřívaná vnější zpětná zrcátka a stěrače, přední a zadní středovou loketní opěrku s úložným prostorem, elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru s nastavitelnou výškou, osmisměrně elektricky nastavitelné sedadlo řidiče s elektricky nastavitelnou bederní opěrkou a vyhřívání předních sedadel.

Doporučená počáteční cena pro výbavu Preferred je 767 125 Kč.

2,5 S zvýhodněný balíček Plus

Výbava Preferred Plus, navazující na předchozí dvě úrovně, přináší jako novinku elektricky ovládané panoramatické střešní okno – vůbec poprvé u vozů Mazda. Toto střešní okno lze snadno otevřít a zavřít pouhým stisknutím tlačítka, což umožňuje řidiči a cestujícím ještě intenzivnější prožitek z jízdy v přírodě.

Doporučená počáteční cena pro výbavu Preferred Plus je 828 125 Kč.

✓ Můžete také zkontrolovat:

2,5 S Premium Pack

Výbava Premium nabízí luxusnější prvky, jako je audiosystém Bose s 12 reproduktory, satelitní rádio SiriusXM, samostmívací zpětné zrcátko s funkcí Homelink a šestipolohové elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce. Sedadla jsou standardně čalouněna černou kůží nebo novou terakotovou kůží s oranžovým prošíváním.

Doporučená počáteční cena pro výbavu Premium je 879 625 Kč.

Balíček 2,5 S Premium Plus

Výbava 2.5 S Premium Plus přidává k výbavě Premium 20palcová kola z lehké slitiny a automaticky sklopná vnější zpětná zrcátka. Interiér je dále obohacen o ventilovaná přední sedadla a head-up displej.

Doporučená počáteční cena pro výbavu 2.5 S Premium Plus je 940 125 Kč.

2,5 Turbo Pack

Všechny modely Mazda CX-50 Turbo jsou standardně vybaveny přeplňovaným 2,5litrovým motorem Skyactiv-G. Systém MI-Drive nabízí kromě režimů “Sport” a “Off-road” také režim “Towing”, který je určen pro tažení přívěsu. Díky výkonnějšímu motoru a režimu tažení se maximální tažná kapacita CX-50 zvyšuje na 1588 kg.

Modely Turbo se odlišují také designem exteriéru, který zahrnuje znak Turbo, větší koncovky výfuku, zadní světla LED a adaptivní LED světlomety s automatickým vyrovnáváním sklonu.

Doporučená počáteční cena pro modely CX-50 Turbo je 940 125 Kč.

2.5 Turbo Premium balíček

Model 2.5 Turbo Premium nabízí stejnou výbavu jako 2.5 S Premium, tedy audiosystém Bose s 12 reproduktory, satelitní rádio SiriusXM, vyhřívaný volant, ventilovaná přední sedadla a head-up displej. Navíc je vybaven přeplňovaným motorem pro vyšší výkon.

Doporučená počáteční cena pro model 2.5 Turbo Premium je 1 018 625 Kč.

Balíček 2,5 Turbo Premium Plus

Vrcholná výbava 2.5 Turbo Premium Plus zahrnuje všechny standardní funkce modelu CX-50 a navíc přidává bezrámové samostmívací zpětné zrcátko s Homelinkem, vyhřívaná zadní sedadla, bezdrátovou nabíječku mobilních telefonů ve středové konzole, navigaci a head-up displej s rozpoznáváním dopravních značek.

Doporučená počáteční cena pro model 2.5 Turbo Premium Plus je 1 068 625 Kč.

2.5 Turbo Meridian Edition

Mazda CX-50 Meridian Edition je speciální verze modelu, která nabízí 18palcová kola z lehké slitiny s terénními pneumatikami, kryty bočních prahů a světlometů, výraznou grafiku kapoty a řadu outdoorových doplňků. Tato edice bude k dispozici v průběhu roku 2022, cena bude oznámena později.

Bezpečnostní prvky Mazda CX-50 2023

Bez ohledu na úroveň výbavy je každá Mazda CX-50 pro rok 2023 standardně vybavena pokročilou podporou brzdění Smart City s detekcí chodců, sledováním mrtvého úhlu, systémem sledování pozornosti řidiče, systémem varování před opuštěním jízdního pruhu, asistentem pro udržování v jízdním pruhu a systémem varování před průjezdem vzadu.

tovární záruka Mazda

Na každou novou Mazdu se vztahuje tříletá nebo 58 000 km záruka na nárazníky a pětiletá nebo 96 000 km záruka na pohonné ústrojí. V závislosti na vašem ročním nájezdu kilometrů můžete využít i prodlouženou záruku.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.