Cadillac XT4 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nový Cadillac XT4 2022 vstupuje do čtvrtého modelového roku bez větších změn. Nadcházející model si zachovává svůj prémiový vzhled jako dříve, ale nabízí pohodlnější kabinu a lepší technologii pro základní model. Tento malý crossover je jedním z nejvzácnějších, který je vybaven poloautonomním systémem řízení Super Cruise a pokročilými asistenčními funkcemi řidiče.

Nejnovější Cadillac XT4 je poháněn 2,0litrovým čtyřválcovým přeplňovaným motorem, který produkuje 237 koní a točivý moment 258 lb-ft. Stejně jako předchozí verze má i nová stejnou devítistupňovou automatickou převodovku a pohon předních kol. Pohon všech kol však zůstává u všech variant výbavy volitelný.

Vylepšení exteriéru Cadillac XT4 2022

Nejmenším a nejkompaktnějším prémiovým crossoverem v nabídce Cadillacu je rozhodně nový model XT4. Toto SUV vypadá atraktivně a jeho řízení je mnohem snazší než jeho větší bratr XT5.

Díky vynikajícímu odpružení byla navíc okouzlena jízdní kvalita nového Cadillacu XT4 2022 . Při výběru varianty výbavy Sport navíc kupující obdrží aktivní sportovní podvozek, který průběžně sleduje stav vozovky. Pokud jde o design, XT4 stále vypadá stylově a okresně, se stejnou masivní mřížkou a charakteristickým světlometem. Základní verze používá 18palcová litá kola, zatímco horní kapotáž je vybavena masivnějšími 20palcovými litými koly.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Prémiový interiér

Navzdory vnějším změnám bude nadcházející Cadillac XT4 2022 uvnitř kvalitnější než kdy dříve. Obecně je tento model nejlevnějším crossoverem Cadillacu, takže nečekejte funkce, které má větší XT5. Nejnovější model má prostornou kabinu, která pojme pět cestujících ve dvou řadách. Zajímavé je, že také nabízí až 48,9 kubických stop nákladového prostoru, což je zhruba stejné jako mnoho hatchbacků.

Tento malý crossover je dodáván s 8palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením, čtyřmi porty USB, předními elektrickými sedadly, dálkovým startem a Apple CarPlay a Android Auto. Prémiová luxusní výbava přidává interiér potažený kůží a dřevem, elektricky ovládaná zadní výklopná dvířka a mnoho dalších kvalitních prvků. Díky poloautonomnímu systému Super Cruise navíc XT4 dokáže ujet předem stanovenou trasu bez zásahu řidiče pro řízení, brzdění nebo zrychlování. Základna XT4 navíc obsahuje také varování před kolizí, automatické nouzové brzdění, detekci chodců a zadní parkovací senzory.

Specifikace motoru Cadillac XT4 2022

Cadillac XT4 2022 bude k dispozici se stejným motorem jako u předchozího modelu. Mnoho pověstí však ukazuje na větší výkon než dříve.

Jeho 2,0litrový čtyřválcový motor dosahuje výkonu 237 koní a točivého momentu 258 lb-ft. Jak již bylo zmíněno, motor je spřažen s devítistupňovým automatem a pohonem předních kol. Pohon všech kol je stále volitelný pro všechny varianty výbavy.

Datum vydání a cena

Nadcházející Cadillac XT4 2022 jde do čtvrté generace bez větších změn. Podle Cadillacu se tento malý crossover dostane na trh koncem léta s atraktivním designem a kvalitnější kabinou. Předpokládáme, že ceny se pravděpodobně budou pohybovat kolem současných úrovní.

Aktuální základní model začíná na 36 790 EUR a u některých možností může dosáhnout až 40 990 EUR.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis