Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Mini Cooper Countryman 2023 je díky svému pro Mini typická velikost je užitečnější než většina ostatních modelů Mini, které jsou vhodnější pro dvě osoby. I když si myslíme, že větší rozměry a extra hmotnost ubírají na zábavnosti – jedné z definujících charakteristik značky –, uznáváme, že větší rozměry modelu Countryman pravděpodobně osloví širší publikum než jeho menší sourozenci. Je to maxi-mini: má velké zadní sedadlo a velký nákladový prostor, alespoň ve srovnání se zbytkem jeho rodiny.

Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Výkon pochází z přeplňovaných tří nebo čtyřválcových motorů a pohonu předních nebo všech kol. Škoda, že ani jeden z nich nepodává uspokojivý pohon. Plug-in hybrid je zdaleka nejrychlejší, ale vyšší cena a hmotnost jeho přednosti negují. Countryman 2023 sice neztělesňuje étos Mini, ale s výraznou karoserií a promyšleným interiérem tak alespoň vypadá.

Co je nového pro rok 2023?

Pro rok 2023 Mini rozšiřuje řadu Countryman o speciální edici. Nová Untamed Edition je k dispozici pro Cooper S a plug-in hybrid SE. Vyznačuje se exkluzivním lakováním Momentum Grey Metallic a zahrnuje jedinečné pruhy Frozen Bluestone na dveřích. Sada dvoubarevných 18palcových kol je kombinována s černou střechou a černými kryty zrcátek. Pro další černé exteriérové ​​akcenty nabízí Mini možnost exteriéru Piano Black. Uvnitř Untamed doplňují odstíny modré a zelené exkluzivní interiér Highland Green, stejně jako speciální grafika a nápisy „Untamed“ na různých površích. Na palubní desce je podsvícený panel s horskou krajinou.

Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Cooper S doporučujeme pro jeho čtyřválcový motor, který vydává o 55 koní více než sériový tříválec. Všechny modely S mají 18palcová kola, panoramatické střešní okno, zadní parkovací senzory a nastavitelná přední sedadla. Pokud chcete přídavnou trakci pohonu všech kol, můžete si jej objednat za 2000 eur. Náš Countryman bychom vybavili paketem Signature Trim střední úrovně, který zahrnuje 8,8palcový dotykový informační a zábavní systém, dvouzónovou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla a pasivní vstup. K dispozici je také asistenční balíček s adaptivním tempomatem a head-up displejem.

Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání

motoru, převodovky a výkonu

Rodina Countryman zahrnuje tři různé pohonné jednotky. Základním motorem je přeplňovaný tříválec o výkonu 134 k, který postrádá výkon na to, aby dokázal rozhýbat více než 3000 kilogramů crossoveru. Cooper S má silnější čtyřválec s turbem o výkonu 189 koní, ale stále nevyvolává kýžené závratě. Plug-in hybrid je nejrychlejším modelem Countryman jiného než JCW, který jsme testovali, ale zároveň je i nejdražší. Verze bez hybridního pohonu předních kol mají vychytaný sedmistupňový dvouspojkový automat, modely s pohonem všech čtyř kol pak osmistupňový automat.

Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Stoický postoj Countrymana není špatný, jen se liší od postoje ostatních Mini, které jsou bez výhrad hravé. Žádný z našich testovacích vozů nebyl vybaven nastavitelnými tlumiči Mini, které by mohly kompenzovat někdy drsné zacházení. Brzdový pedál plug-in hybridu má nahoře dlouhý mrtvý bod, na který je potřeba si trochu zvyknout.

Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Nejúspornějším Countrymanem je Cooper SE plug-in hybrid s kombinovaným hodnocením EPA 73 mpg. Z nehybridních modelů je tříválcová verze nejúspornější s až 26 mpg ve městě a 33 mpg na dálnici. Výkonnější čtyřválec Cooper S dosahuje až 23 mpg ve městě a 30 mpg na dálnici. Cooper S Countryman All4 spotřeboval na dálnici při rychlosti 75 mph úctyhodných 32 mpg.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Uvnitř Countrymana jsou typické designové prvky Mini, jako je informační a zábavní systém ve velkém kulatém pouzdře uprostřed palubní desky a pákové spínače vnitřního osvětlení, zapalování a standardního systému start-stop. Interiér Countrymana je vyroben z kvalitních materiálů a nabízí dostatek prostoru pro cestující.

Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Mini Cooper Countryman 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Zadní sedadla jsou pohodlná i na dlouhé cesty, ale pokud chcete středovou loketní opěrku, musíte si připlatit za komfortní paket. Uvnitř je řada odkládacích ploch, které nabízejí dostatek prostoru pro osobní věci, ale Countryman má méně nákladového prostoru než někteří menší konkurenti. Mini to kompenzuje velkým množstvím úložného prostoru pod podlahou, ale pokud se rozhodnete pro stávající náhradní pneumatiku, většinu toho spotřebuje.

infotainment a konektivita

Countryman je standardně dodáván s 6,5palcovou obrazovkou pro informační a zábavní systém, zatímco 8,8palcová obrazovka s navigací a funkcí Apple CarPlay je k dispozici jako volitelná výbava. Ten lze ovládat pomocí dotykové obrazovky, otočného ovladače na konzole a hlasového ovládání.

bezpečnost a asistenci řidiče

Je zajímavé, že zatímco Countryman je standardně dodáván s funkcí automatického nouzového brzdění, postrádá další běžné asistenční systémy pro řidiče, jako je sledování mrtvého úhlu a varování před opuštěním jízdního pruhu. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Countryman navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • K dispozici adaptivní tempomat
  • K dispozici vlastní parkovací asistent

záruka a údržba

Typické pro Mini jsou omezená záruka a záruka na pohonné ústrojí. Krajan a jeho bratranec, BMW X1 , přesto nabízejí nejlepší ochranu proti korozi a plánovanou údržbu ve své třídě.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil
  • Bezplatná údržba je platná po dobu tří let nebo 36 000 mil

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik