Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Nekonečno SUV QX55 2023 sdílí mechanickou spodní konstrukci a přední polovinu krásně navržené karoserie s QX50. Pro QX55 je však se svým odvážným designem důležitější přítomnost a půvab než prostorný nákladový prostor nebo maximální prostor nad hlavou pro cestující vzadu. Oba QX sdílejí přeplňovaný čtyřválcový motor a plynulou převodovku s pohonem všech kol standardně u 55 a volitelně u 50.

Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

QX55 hýčká své cestující pohodlnou jízdou a dobře vybavenou kabinou s koženými sedadly a řadou standardního vybavení a bezpečnostních technologií. Tyto pozitivní vlastnosti však nemohou kompenzovat ty negativní: Stejné hnací ústrojí, které jsme použili v našem osvědčeném QX50, nás nepřesvědčilo a jízdní chování a ovladatelnost také nebyly vynikající.

Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Oba QX navíc soutěží ve třídě kompaktních luxusních SUV, která zahrnuje tak působivé a všestranné hvězdy, jako je Genesis GV70 , Porsche Macan a BMW X3 patří M. QX55 je nepopiratelně atraktivní, ale mnoho soupeřů nabízí také dobrý vzhled – a mnohem více obsahu.

Co je nového pro rok 2023?

Infiniti QX55 za to dostane modelový rok 2023 řadu nových funkcí řady. Všechny modely jsou nyní vybaveny technologií ProPILOT Assist od výrobce s inteligentním tempomatem a asistentem řízení, stejně jako varováním před opuštěním jízdního pruhu a detekcí mrtvého úhlu. Standardem jsou také kožená sedadla, čtyřsměrně nastavitelná bederní opěrka řidiče, boční airbagy vzadu a nabíjecí port USB-C vzadu. Modely Essential mají také standardně rozpoznávání dopravních značek, adaptivní světlomety a automaticky stmívací LED světlomety. Modely Sensory mají nyní vyhřívaná vnější zadní sedadla a elektrickou čtyřsměrnou bederní opěrku pro předního spolujezdce.

Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

QX55 je nabízen ve třech úrovních výbavy: základní Luxe, střední řada Essential a výbava Sensory. Úroveň výbavy Essential nabízí nejlepší poměr ceny a kvality, protože nabízí oblíbené technické a luxusní funkce za rozumnou cenu. Standardní výbava zahrnuje integrovaný navigační systém, 360stupňový zadní kamerový systém, vyhřívaná a chlazená přední sedadla a zvukový systém Bose s 16 reproduktory.

✓ Můžete také zkontrolovat:

motoru, převodovky a výkonu

QX55 je poháněn stejným 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem jako QX50. Motor s názvem VC-Turbo má složitý systém s proměnnou kompresí, poskytuje výkon 268 koní a je standardně vybaven bezestupňovou automatickou převodovkou (CVT) a pohonem všech kol. Na základě zkušeností s podobně vybaveným QX50 očekáváme od QX55 přijatelné zrychlení.

Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Naše dlouhodobé testovací vozidlo QX50 zrychlilo na 100 km/h za 6,4 sekundy a ukázalo se, že jde o pohodlné SUV s dobrou, ne-li tak sportovní ovladatelností. Naše první testovací jízda s QX55 potvrdila naše přesvědčení, že se chová téměř identicky jako QX50. Jakmile budeme mít možnost otestovat QX55, aktualizujeme tuto zprávu o výsledky testu.

Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Podle EPA je QX55 dobrý pouze pro jízdu ve městě 22 mpg a 28 mpg na dálnici a jeho bratr – QX50 – se v našem testu neprokázal jako zvlášť úsporný. Navzdory svému technicky vyspělému motoru s proměnlivou kompresí QX50 dokázal na naší testovací dráze na dálnici jen mizerných 27 mpg při rychlosti 75 km/h. Jakmile budeme moci QX55 otestovat, uvidíme, zda bude fungovat lépe.

Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Stylový a dobře vybavený interiér byl z velké části převzat z QX50, ale místo prošívaného koženého čalounění vsadili designéři Infiniti na uhlazenější vzhled. Základní verze jsou standardně dodávány s čalouněním z umělé kůže, zatímco pravá kůže a semi-anilinová kůže jsou volitelné. Černé, porézní dřevěné obložení podtrhuje atraktivní design interiéru. Svažující se linie střechy snižuje prostor pro hlavu vzadu o 1,5 palce; nákladový prostor je méně velkorysý než u QX50, kam se za druhou řadu sedadel vešlo devět našich příručních vozů.

Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Infiniti používá informační a zábavní systém se dvěma obrazovkami, přičemž horní slouží pro navigaci a spodní pro rádio, média a nastavení vozidla. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardem a nabízejí bezdrátové připojení. Wi-Fi hotspot 4G LTE je standardní výbavou všech úrovní výbavy a zvukový systém Bose je standardní výbavou modelů Essential a Sensory.

Infiniti QX55 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Infiniti standardně nabízí řadu asistenčních funkcí pro řidiče a od roku 2023 bude standardem poloautonomní jízdní režim ProPilot Assist (dříve volitelný). Další informace o výsledcích nárazových testů QX55 naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Standardní monitor mrtvého úhlu s upozorněním na příčný provoz vzadu
  • Volitelný adaptivní tempomat s poloautonomním režimem jízdy

záruka a údržba

Stejně jako všechna Infiniti je i QX55 standardně dodáván s komplexním záručním balíčkem, který je delší než u konkurentů, jako je Porsche Macan nebo Volvo XC60 . Volvo osladí obchod až tři roky bezplatné plánované údržby.

  • Omezená záruka 4 roky nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 6 let nebo 70 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena je Infiniti QX55 2023 – 47 525 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik