Infiniti QX60 2023: Specifikace, cena, datum vydání

jednou bylo Nekonečno přední japonský výrobce luxusních sedanů, ale v poslední době se společnost zaměřila na prémiová SUV – jako je Infiniti QX60 z roku 2023. QX60 svým způsobem zůstává věrný původnímu vzorci značky a kombinuje poutavý design s luxusním interiérem. cena kombinovaná. Ale jeho kořeny jako přestavba Nissan Pathfinder nelze přehlédnout a vrhnout QX60 do špatného světla.

Infiniti QX60 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Základ obou SUV je do značné míry identický, až po motor V6 o výkonu 295 k a devítistupňovou automatickou převodovku, která je u obou modelů standardem. Dynamicky je QX60 měkká záležitost – pokud odoláte pokušení volitelných 20palcových kol – a očekáváme, že většinu kupujících v této třídě nebude obtěžovat nedostatečná manévrovatelnost Infiniti.

Koneckonců, QX60 je vybaven stejnými vymoženostmi jako klíčoví konkurenti BMW X5 , Lincoln Letec a Mercedes Benz třída GLE. Infiniti bohužel nemá plnohodnotný přístup těchto konkurentů a vypadá jako opravdu pěkný Nissan .

Co je nového pro rok 2023?

QX60 do toho jde s několika změnami modelový rok 2023 , ale bezdrátová nabíječka smartphonu je dnes standardem, stejně jako bezrámové provedení zpětného zrcátka. Nárazníky QX60 jsou nyní u modelů Luxe provedeny v leskle černé a u verzí Sensory a Autograph tmavě šedé.

Infiniti QX60 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Senzorické vybavení je naším doporučením. Standardně se dodává s prémiovými funkcemi, jako jsou přední masážní sedadla, vyhřívaná sedadla druhé řady, čistička vzduchu, bezdrátové nabíjení smartphonu, pohybem aktivované elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru a zvukový systém Bose se 17 reproduktory. Standardní pohon předních kol by měl většině kupujících stačit, pohon všech kol je volitelně k dispozici za 2000 eur.

motoru, převodovky a výkonu

2023 QX60 je vybaven motorem V6 o výkonu 295 k a devítistupňovou automatickou převodovkou. Pohon všech kol je volitelný, ale nový QX60 je standardně dodáván s pohonem předních kol. QX60 nabízí tažnou kapacitu až 6000 liber, což je nárůst o 1000 liber oproti minulé generaci. Při naší první testovací jízdě modelu 2022 QX60 se nám líbilo hladké řazení nové devítistupňové automatické převodovky a dobře ovladatelné pohyby karoserie v zatáčkách.

Infiniti QX60 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Infiniti QX60 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ovládání je tužší, než bychom u tak pohodlného cruiseru čekali, zvláště na volitelných 20palcových kolech. Na naší testovací dráze QX60 zrychlil na 100 km/h za úctyhodných 6,2 s a byl výrazně tišší než jeho venkovský bratranec Nissan Pathfinder. Motor V6 by si však vystačil s trochou kultivovanosti. Oproti hladce běžícím agregátům luxusních značek jako např bmw a Mercedes-Benz, zní 3,5litrový motor Infiniti trochu drsně, zvláště když prudce otevřete plyn.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

EPA udělila QX60 hodnocení spotřeby paliva 21 mpg ve městě a 26 mpg na dálnici pro modely s pohonem předních kol; Pohon všech kol snižuje tato čísla každý o 1 mpg. Na naší testovací trase, při rychlosti 75 km/h na dálnici, máme spotřebu 24 mpg v QX60 Autograph s pohonem všech kol.

Infiniti QX60 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Každý QX60 má třířadý interiér, který pojme až sedm cestujících; nejvyšší řada Autograph je vybavena sedadly pro kapitány ve druhé řadě, což snižuje kapacitu cestujících na šest. Luxusní interiér zaujme ušlechtilými materiály a dodatečnou hlukovou izolací, která zajišťuje větší klid od okolního světa. Obě přední sedadla jsou elektricky nastavitelná v osmi stupních a lze je vyhřívat. Infiniti také nabízí volitelná ventilovaná přední sedadla, masážní funkci a vyhřívaná zadní sedadla. Standardem je také dvouzónová automatická klimatizace, ve vyšších výbavách je k dispozici třízónová automatická klimatizace včetně čističe vzduchu.

Infiniti QX60 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

QX60 je standardně dodáván s 12,3palcovým dotykovým informačním a zábavním systémem s Android Auto a Apple CarPlay. Volitelně je k dispozici druhý 12,3palcový displej a 10,8palcový head-up displej. Všechny QX60 mají také vestavěnou Wi-Fi. Volitelně je k dispozici také prémiový stereo systém Bose se 17 reproduktory.

Infiniti QX60 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Na palubě jsou standardem různé asistenční systémy pro řidiče a na přání jsou k dispozici další high-tech prvky, včetně adaptivního tempomatu, který využívá data z palubního navigačního systému QX60 ke zpomalení vozu před zatáčkami. Další informace o výsledcích nárazových testů QX60 naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici adaptivní tempomat

záruka a údržba

Všechny modely Infiniti nabízejí delší záruky na pohonné ústrojí než většina konkurentů, a to šest let nebo 70 000 mil, ale značka nenabízí bezplatnou plánovanou údržbu jako BMW u X5 nebo Volvo pro XC90.

  • Omezená záruka 4 roky nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 6 let nebo 70 000 mil
  • Bezplatná údržba je kryta po dobu 3 let bez ohledu na ujeté kilometry.

Doporučená maloobchodní cena je Infiniti QX60 2023 – 52 395 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik