Infiniti Q60 2023: Technická data, změny, cena

Infiniti

Není snadné být úžasně krásná Nekonečno Q60 2023 kritizovat, ale nároční kupující sportovního kupé chtějí komunikativní automobil , nejen takový, který vyhraje soutěž krásy. Pro nadšené řidiče je kupé Infiniti automobilovým ekvivalentem oznamovacího tónu.

Pokud hledáte elegantní dvoudveřový s výkonným twin-turbo V6, který je levnější než podobně vybavená konkurence, může Q60 znít atraktivněji. Pro maximalizaci této hodnoty je však třeba zvolit základní model, který překonává alternativy přeplňovaných šestiválců, jako je např. bmw M440i a Audi S5 podkopalo téměř 15 000 eur.

I když úspory jdou na úkor výkonu a skutečných luxusních prvků, je to lepší, než přehnaně utrácet za Red Sport 400 s výkonem 400 k, který, jak se zdá, předběhne jak Audi, tak Bimmer. Q60 je spíše supermodelka než superauto, ale dělá svou práci, když je vzhled důležitější než ovladatelnost.

Co je nového pro rok 2023?

Pro rok 2023 je jedinou změnou v řadě Q60 zavedení Apple CarPlay. Jinak je elegantní sportovní kupé mechanicky identické a má stejnou standardní i příplatkovou výbavu jako v předchozím modelovém roce.

Na rozdíl od jiných kupé základní úrovně se Q60 standardně dodává s motorem V6 s dvojitým přeplňováním. Přestože jeho konkurenti jsou k dispozici také se šestiválcovými motory, tato modernizace zvyšuje jejich ceny a činí Infiniti jedním z nejdostupnějších ve své třídě. Abyste toho využili, doporučujeme model Pure. Pokud chcete pohon všech kol, můžete si ho dovybavit za 2000 eur.

motoru, převodovky a výkonu

Každý Q60 pohání 3,0litrový V6 s dvěma turbodmychadly s výkonem 300 koní ve standardní verzi a 400 koní ve verzi Red Sport 400. Výkon je přenášen přes sedmistupňovou automatickou převodovku a standardní pohon zadních kol nebo volitelný pohon všech kol. Testovali jsme pouze Red Sport 400 s výkonem 400 koní, ale hlavními rozdíly oproti běžné Q60 jsou standardní adaptivní tlumiče a volitelný systém řízení, který Infiniti nazývá Direct Adaptive Steering.

Red Sport 400 má také větší kola s přilnavějšími pneumatikami a výkonnějšími brzdami. Jeli jsme s modelem bez vylepšeného řízení a užili jsme si přesnost, ale přáli bychom si větší výkon a přímější řízení. Koneckonců, pevný brzdový pedál nám dodal spoustu sebevědomí, kdykoli jsme potřebovali zpomalit.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Hodnoty spotřeby Q60 se liší, protože kupé je k dispozici s pohonem zadních i všech kol. Q60 prý dostane 19 mpg ve městě a 28 mpg na dálnici. Model s pohonem všech kol dostane 19 mpg ve městě a 27 mpg na dálnici. Red Sport 400 dostane 19 mpg ve městě a 26 mpg na dálnici. Poslední Q60 s pohonem všech čtyř kol, se kterou jsme jeli rychlostí 75 mph v rámci našeho rozsáhlého programu testování na dálnici, překonalo kilometrový výkon EPA na dálnici o 1 mpg (28 pozorováno).

Interiér, pohodlí a nakládka

Uvnitř nabízí Q60 atraktivní a kvalitní materiály, ale design působí trochu zastarale. Kupé také postrádá prostor na spaní, který nabízí mnoho jiných vozů této třídy, což přispívá k pocitu stísněnosti interiéru. Q60 však může být vybavena řadou žádoucích prvků, jako je vylepšený kožený interiér, vyhřívaná přední sedadla a volant a posilovač řízení. Úložné možnosti v interiéru jsou v podstatě omezeny na kapsy ve dveřích a přihrádku na přední straně středové konzoly. V kufru se vejde místo pro tři příruční zavazadla a po sklopení zadní lavice ještě sedm.

infotainment a konektivita

Bohužel standardní systém infotainmentu Q60 se dvěma obrazovkami je trochu nepřehledný. Horní a spodní obrazovka reagují na dotyk, ale horní obrazovku lze ovládat také pomocí otočného ovladače na středové konzole. Standardem jsou nové bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto (stále vyžadováno připojení USB), volitelně je k dispozici audiosystém Bose a hotspot Wi-Fi.

bezpečnost a asistenci řidiče

Sportovní kupé je standardně dodáváno s řadou asistenčních systémů řidiče. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Q60 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • K dispozici je varování před čelní srážkou a automatické nouzové brzdění
  • K dispozici se systémem Blind Spot Alert a Rear Cross Traffic Alert
  • K dispozici adaptivní tempomat

záruka a údržba

Infiniti nabízí nadprůměrnou omezenou záruku a záruku na pohonné ústrojí, která však nezahrnuje bezplatnou plánovanou údržbu jako některé jiné luxusní automobilky.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu šesti let nebo 70 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena je Infiniti Q60 2023 – 59 555 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.