Toyota Camry 2025: ceny, interiér, technické údaje

Toyota Camry 2025 je dlouho očekávanou devátou generací oblíbeného sedanu střední třídy automobilky a nepřekvapí nás, když vidíme, že zdědí brilantnost aktualizovaného hybridního Priusu a nedávno představeného crossoveru Crown.

Zatímco chvályhodný design si zaslouží potlesk, nejvýraznějším triumfem nové Camry je její hybridní pohonná jednotka páté generace, která má nyní více koní v konfiguraci s pohonem předních (FWD) i všech kol (AWD), čímž překonala svého hlavního konkurenta. Honda Accord v obou odděleních.

Toyota Camry 2025: Co je nového?

Zcela nová Toyota Camry deváté generace není úplným odklonem od starého modelu osmé generace. Stále je založen na platformě GA-K Toyoty sdílené se svými sourozenci Crown Crossover, RAV4, Sienna a Grand Highlander a jeho celková silueta je podivně podobná starému modelu.

Camry 2025 však upustilo od čtyřválců a motorů V6, aby vytvořilo místo pro hybridní pohonné ústrojí se dvěma (FWD) nebo třemi (AWD) elektromotory. Od nynějška jsou všechny Toyota Camry hybridy a volitelný systém pohonu všech kol je k dispozici na všech úrovních výbavy.

Hybridní pohon Toyota Camry THS 5

Pod kapotou všech vozů Toyota Camry 2025 debutuje hybridní pohonná jednotka páté generace (THS 5) s lehčími, kompaktnějšími a výkonnějšími elektromotory. Disponuje 2,5litrovým zážehovým čtyřválcem a dvěma elektromotory ve verzi s pohonem předních kol o výkonu 165 kW. Volitelný hybridní pohon všech kol přidává na zadní nápravu jediný elektromotor s výkonem až 171 kW.

Plynulá automatická převodovka (CVT) posílá výkon na hnací kola. Pohon všech kol na vyžádání poskytuje lepší trakci a tužší ovladatelnost a Toyota slibuje lepší zrychlení díky přeladěnému hybridnímu systému.

Moderní sportovní design v nových barvách

Pokud se vám líbil nový Prius a přední maska Crown ve tvaru kladiva, Toyota Camry 2025 se vám bude líbit. Je vybavena LED světly vpředu i vzadu, zatímco elegantní linie střechy dodává pocit velkolepého cestování. Modely Camry SE a XSE mají sportovnější vzhled s předními bočními blatníky, větracími otvory, zadním spoilerem a difuzorem, 48,3cm litými koly a dvojitými koncovkami výfuku.

Camry 2025 bude mít dvě nové barvy laku: Ocean Gem a Heavy Metal, zatímco Camry XSE bude k dispozici ve dvoubarevném laku s černou střechou.

Další možnosti laku zahrnují známé barvy Camry, jako je Ice Cap, Wind Chill Pearl, Celestial Silver Metallic, Supersonic Red, Midnight Black Metallic, Reservoir Blue a Underground.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Aktualizovaná kabina s novými technickými vlastnostmi

Toyota říká, že Camry 2025 má „otevřenou kabinu“ s prémiovými materiály a prémiovým dojmem.

Camry 2025 nabízí pohodlnější sedadla (vyhřívaná a ventilovaná), laminovaná přední akustická okna, pečlivě vybrané materiály, volitelně elektricky ovládané střešní okno, dvouzónovou automatickou klimatizaci, volitelný audio systém JBL s devíti reproduktory a čalounění Dinamica kůží a mikrovláknem ( Camry HLE).

Základní modely LE a SE mají 17,8cm digitální přístrojový štít a 20,3cm dotykový displej infotainmentu. Mezitím Camry XLE a XSE přicházejí s 31,2cm digitálním displejem, 25,4cm head-up displejem (HUD) a 31,2cm obrazovkou infotainmentu.

Mezi standardní tarify samozřejmě patří Apple CarPlay, Android Auto, duální Bluetooth připojení, bezdrátové nabíjení, nabíjecí porty USB-A a USB-C a 10letá zkušební verze Toyota Safety Connect.

Bezpečnostní prvky Toyota Camry 2025

Všechny modely Camry 2025 jsou dodávány s Toyota Safety Sense 3.0, která zahrnuje aktualizovaný seznam pokročilých jízdních pomůcek, jako je dynamický radarový tempomat, předkolizní systém s detekcí chodců, varování před opuštěním jízdního pruhu (s asistentem řízení) ), asistent pro sledování jízdního pruhu, automatická vysoká úroveň paprsky, dopravní značky. Asistenční a preventivní asistence při jízdě.

Volitelný paket Premium Plus pro XLE a XSE navíc zahrnuje další pokročilé bezpečnostní technologie, jako jsou přední a zadní parkovací senzory, panoramatický monitor, asistent změny jízdního pruhu, asistent pro jízdu v dopravní zácpě a varování před příčným provozem.

MSRP Toyota Camry 2025.

Toyota Camry 2025 dorazí k prodejcům na jaře 2024. Informace o doporučené maloobchodní ceně zatím nejsou k dispozici, ale předpokládáme, že vyvolávací cena se bude pohybovat mezi 740 000 Kč a 938 000 Kč v závislosti na konfiguraci.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.