VW ID.7 2025: Technické údaje, motory, ceny

Německá automobilka Volkswagen odhalila svůj nejnovější vlajkový elektrický sedan, VW ID.7 2025. Hned na začátku, ID.7 nepřekoná Teslu Model 3 ve sprintu od brzdových světel k stopkám, ale jeho ladně zakřivená karoserie může konkurovat BMW i4, Hyundai Ioniq 6 a Polestar 2 vydělávat peníze. Mnoho stylových prvků si vypůjčil z elektrického crossoveru VW ID.4 a plynulé křivky si vypůjčil z koncepčního vozu VW ID.Aero.

VW ID.7 následuje po elektrickém minivanu ID.4 a ID.Buzz. Přichází právě včas, aby duchovně nahradil Passat v sestavě VW, model, který automobilka přestala vyrábět pro modelový rok 2023.

„Za prvních devět měsíců roku jsme zvýšili dodávky našich plně elektrických modelů o 31,8 procenta na 273 000 vozů,“ řekl Thomas Schäfer, generální ředitel Volkswagen Passenger Cars. “ID.7 zde může poskytnout další významnou podporu, protože tato nová produktová řada znamená vstup elektromobility do této důležité třídy.”

2025 VW ID.7: co je nového?

Nejnovější VW ID.7 je zcela nový elektrický sedan střední třídy, který se zaměřuje spíše na luxus a eleganci než na čistou sportovnost a výkon. V Evropě a České republice byl uveden na trh s jediným elektromotorem umístěným vzadu a baterií o kapacitě 77 kWh o výkonu 210 kW (286 koní) a točivém momentu 545 Nm. To je na poměrně velký sedan dobrý výkon.

V současné době je VW ID.7 2024 k dispozici ve dvou variantách:

  • ID.7 Pro: s baterií o kapacitě 77 kWh a dojezdem až 615 km (WLTP)
  • ID.7 Pro S: s baterií o kapacitě 86 kWh a dojezdem až 700 km (WLTP)

Brzy přijde model s pohonem všech kol se dvěma motory a větším výkonem, ale VW uvádí, že ID.7 RWD má dojezd WLTP 621 km, tedy asi 483 km v podmínkách EPA.

Automobilka také uvedla, že ID.7 je vybaveno nejvýkonnějším elektromotorem s nejvyšším točivým momentem mezi sériovými elektromobily VW a že jeho obal si zaslouží zvláštní pozornost. ID.7 je vybaven elektrickým pohonem APP 550 vyvinutým inženýry VW s integrovaným motorem, spínacím měničem a dvourychlostní jednostupňovou převodovkou na zadní nápravě.

2025 VW ID.7: Nákladový prostor a rozměry

VW ID.7 2025 je 496 cm dlouhý, 186 cm široký a má rozvor 297 cm. Je to také VW s nejnižším odporem vzduchu, s protáhlou linií střechy, která v nejvyšším bodě měří pouhých 154 cm od země a poskytuje až 103 cm a 96 cm prostoru nad hlavou v přední a druhé řadě.

Zavazadlový prostor vozu VW ID.7 2025 nabízí 532 litrů nákladového prostoru, který lze sklopením zadních sedadel rozšířit na 1586 litrů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Luxusní kabina s chytrým sklem

Skutečným vrcholem VW ID.7 je však high-tech interiér, který je nyní plný chytrých funkcí, díky nimž můžeme zapomenout na tragické uživatelské rozhraní Mk 8 Golf. VW říká, že interiér ID.7 byl „od základu přepracován“ a obsahuje zcela novou 15palcovou obrazovku infotainmentu se snadno použitelnými tlačítky nabídky ovládání klimatizace. ID.7 je vybaven inteligentními ventilačními otvory s vestavěnými motory, které zajišťují ventilaci bez průvanu.

VW ID.7 navíc přichází s různými luxusními prvky, které zvýrazňují jeho ušlechtilou pověst. Vyznačuje se 30barevným ambientním osvětlením s programovatelnými profily osvětlení, volitelným adaptivním tlumením, ventilovanými masážními sedadly Climatronic a prémiovým audiosystémem Harman Kardon s 12 reproduktory se subwooferem.

VW dokonce vytvořil prostor pro panoramatickou skleněnou střechu s volitelným chytrým sklem. Chytré sklo se změní z čirého na neprůhledné pomocí dotykového spínače na stropní konzole nebo pomocí hlasového ovládání.

Head-up displej s rozšířenou realitou (HUD)

VW ID.7 2025 má kvůli standardnímu head-up displeji (HUD), který nyní zobrazuje grafiku rozšířené reality (AR), poměrně malý přístrojový štít. Cílem je poskytnout řidiči všechna potřebná data v jeho zorném poli, aby „už nemusel spouštět oči ze silnice,“ uvedl VW.

Head-up displej AR zobrazuje důležité cestovní informace, jako jsou mapy, navigace v jízdních pruzích, stav baterie, spotřeba energie a další.

Pokročilé bezpečnostní technologie

Volkswagen ID.7 představí nejnovější asistenční systémy pro řidiče. Parkovací asistent Plus je standardně dodáván s funkcí paměti, která „zaznamená posledních přibližně 54 metrů cesty“, aby zjistila situaci při parkování. To znamená, že auto by teoreticky mohlo zaparkovat v garáži nebo automaticky opustit parkovací místo. Systém si dokáže zapamatovat až pět parkovacích manévrů pro každé parkovací místo.

Na ID.7 debutuje také rozšířená verze systému Travel Assist od VW, který nyní zahrnuje adaptivní vedení jízdního pruhu, asistent změny jízdního pruhu, prediktivní brzdění při nájezdu do zatáčky, boční asistent a nový systém varování při výjezdu, který dokáže detekovat jízdní kola, motocykly a ostatní chodci.

2025 VW ID.7 doporučená cena

Volkswagen ID.7 byl uveden na trh v České republice v roce 2023. Aktuálně je k dispozici ve dvou verzích:

  • ID.7 Pro: od 1 329 900 Kč
  • ID.7 Pro S: od 1 569 900 Kč

Pro přesné informace o aktuálních cenách a dostupnosti jednotlivých variant doporučuji kontaktovat přímo prodejce Volkswagen nebo navštívit jejich webové stránky

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.